11 نکته گرفتن ترافیک وب از توئیتر که باید بدانید

توییتر یکی از آخرین و بزرگترین برنامه های web 2.0 می باشد و به میزان بسیار زیادی ترافیک را شامل می شود. از نقطه نظر ما متخصصین سئو، این امر بسیار مهم می باشد که از توییتر به خوبی ترافیک بیشماری کسب نمایید. پس اگر تا الان برای خودتون حساب توییتر درست نکردید فرصت رو از دست ندید و اقدام به ساخت حساب توییتر نمایید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

استفاده از توییتر بسیار ساده هست و همین سبب محبوبیت این شبکه اجتماعی شده است. توییتر الان به قول خودمون مد روز هست، پس از این لحظات لذت ببرید. حتی طراحان توییتر هم اعتراف کردن که همانند MySpace و دیگر برنامه های web 2.0، روزی خواهد رسید که توییتر هم از مد خواهد افتاد پس عجله کنید و تا زمانی که این حرارت محبوبیت این شبکه اجتماعی کم نشده مقداری ترافیک به صورت رایگان برای خود بدست بیاورید.استفاده از توییتر بسیار ساده هست، و هنوز قدرتمند می باشد. شما ممکنه چند ساعت نیاز داشته باشید تا آشنایی با قابلیت های اولیه توییتر و حتی بیشتر را کسب نمایید و بر قابلیت های آن مسلط شوید، حتی حتی اگه به خوبی آن را نشناسید.

وب سایت توسینسو

1. پروفایل توییتر خود را جذاب ایجاد کنید

پروفایل شما و نام کاربری شما دو تا از اولین چیزهایی هست که بازدیدکنندگان وقتی وارد صفحه توییتر شما می شوند خواهند دید. اگر پروفایل شما خسته کننده باشد، بازدید کنندگان شما تمایلی به خواندن توییت های شما نخواهند داشت و توجهی به لینک هایی که شما برای آنها توییت می کنید نخواهند داشت. شما نمی تونید بیگرافی خیلی طولانی از خودتون بنویسد، اما می تونید چند کلمه در مورد خودتون دارید کنید - مثلا: شغل خودتون ، علاقه مندی هایتان و غیره. شما هم چنین مسی تونید چند کلمه کلیدی در بیوگرافی خودتان درج کنید.

وب سایت توسینسو

2. یک نام کاربری که بیان گر مقام شما هست انتخاب نمایید

نام کاربری بسیار مهم می باشد. شما نیاز به انتخاب یک نام کاربری که به مقام شما اشاره می کند هستید. به طور مثال، اگر شما تلاش به ارائه خدمات سئو هستید و می خواهید ترافیک را به سایت سئو خود حرکت دهید، نام کاربری شما باید چیزی شبیه معلم سئو، خدمات دهنده سئو و غیره باشد. نام کاربری شما که در جستجویی که دیگر کاربران انجام می دهند نشان داده می شود و به این خاطر هست که باید توجه به انتخاب نام کاربری مناسبی داشته باشید.

وب سایت توسینسو

3. آدرس سایت یا وبلاگ خودتان را در پروفایل خود قرار دهید

بر اساس بعضی آمارها ، 80% از توییت ها یک آدرس در بیوگرافی خود ندارند!. خب شاید این افراد متخصص در سئو و فروشگاه های اینترنتی نیستند و آنها نیازی به این ترافیک ندارند اما من به عنوان متخصص سئو نباید این موردی رو از دست بدم. بنابراین، فراموش نکنید که آدرس سایت خود را در پروفایلتان درج نمایید.!

وب سایت توسینسو

4. لینک پروفایل خود را به دوستان، آشنایان و هم کلاسی های خود ارسال کنید

دوستان و هم کلاسی ها و آشنایان شما بیشترین شنوندگان وفادار شما هستند، بنابراین اگر آنها در مورد صفحه توییتر شما اطلاع ندارند، آنها رو آگاه کنید که چی رو دارن از دست می دن. اگر شما ایمیل آنها را دارید، یا حساب آنها در شبکه های دیگر را اطلاع دارید می تونید براشون کلی دعوت نامه بفرستید.

وب سایت توسینسو

5. دنبال افرادی در توییتر با علایق مشترک با شما بگردید

شما ممکنه میلیون ها دوست داشته باشید، اما دنبال کننده بیشتر همیشه بهتر هست. به این خاطر که شما می توانید از عملیات های جستجو در توییتر استفاده کنید و افراد با علایق مشترک پیدا کنید. تا جایی که می تونید چنین افرادی را پیدا و دعوت کنید. این افراد ممکنه مثل دوستان، آشنایان، هم کلاسی های شما وفادار نباشند اما شما باز هم می تونید از طریق اون افراد موفقیت کسب کنید. بعضی کاربران توییتر گزارش دادن که حدود 1 الی 2% از دنبال کننده های آنها از سایتشان نیز ملاقات کرده اند، که این به این معنی هست که اگه شما هزار نفر دنبال کننده داشته باشید، شما ممکنه حداقل 10 یا 20 بازدید کننده در روز داشته باشید. درسته که این میزان به نظر کم باشه اما راه هایی هم برای افزایش دادن آن وجود دارد.

وب سایت توسینسو

6. تا جایی که امکان دارد در توییتر اجتماعی باشید

وقتی شما در توییتر فعال باشید، و به پست های دنبال کنندهای خود جواب بدید و لینک هایشان را بررسی کنید. این کار واقعا شانس شما رو برای این که همین کار هم دنبال کننده های شما با شما انجام دهند بیشتر می کند. به عبارتی، به صورت فعلانه کسانی که شمارو دنبال می کنند، دنبال کنید.

وب سایت توسینسو

7. به صورت منظم توییت بذارید

همانند انواع دیگر رسانه های گروهی، اگر شما خواستار حفظ کردن کسانی هستید که به شما گوش می دهند، شما نیاز به تغذیه نمودن مداوم آنها دارید. توییت های کوچکی را در چند ثانیه بنویسد، و همین برای خوشحال نگه داشتن دنبال کننده های شما کافی خواهد بود. البته خب بدیهی هست، که شما در مورد مسائل مفید باید توییت بفرستید، بنابراین اگر اگر شما مطلبی معنی دار برای پست کردن درباره خودتان یا سایتتان ندارید، بازم جای نگرانی نیست و فقط شما کافیه لینک به یک مقاله ای، ویدیویی، یک بلاگی و غیره را پست کنید، که که در اینترنت برای شما جالب بوده است.

وب سایت توسینسو

8. هرزنامه ایجاد نکنید

ممکنه شما حس کنید تک تک کاربران در توییتر علاقه مند به شما و یا به وب سایت / بلوگ شما اما همیشه دقیقا این چنین نیست. ممکنه شما وسوسه به ایجاد کاربران بسیار تا جای ممکن بشید تا آنها رو از صفحه توییتر خود و آخرین توییت های خود با خبر سازید اما بهتره این کارو نکنید، مگر اینکه بخوایین توییتر تست کنید که شما رو مسدود می کند یا نه.

وب سایت توسینسو

9. از مزیت تغذیه توییتر بهره ببرید

تغذیه توییتر یک از چندین و چند سرویس مفید می باشد که شما به منظور افزایش دسترسی می توانید از این مزیت استفاده نمایید. به این منظور به سایت twitterfeed.com رفته و تغذیه های (خوراک ها) خود را پیکربندی نمایید.

وب سایت توسینسو

10. کاری کنید که جستجوگر توییتر به شما علاقه مند شود

توییتر یک تابع جستجو بزرگ داره و این مهمترین مزیت توییتر می باشد که به صورت بلادرنگ نتایج رو به شما پیشنهاد می کند. ممکنه گوگل در شاخص گذاری صفحات سریع باشد اما شاخص گذاریش بلادرنگ نمی باشد. کاربران تشنه خبرهای جدید هستند و چیزی جز یک جستجو بلادرنگ نمی تونه این امر را مهیا نماید. بلاگر های بسیاری گزارش می دن که ترافیک بیشتری از توییتر به نسبت گوگل دریافت می کنند و این امر هم غالبا به خاطر این حقیقت هست که توییت هایشان محبوب هستند و کاربران به راحتی می تونند به آنها دسترسی داشته باشند.

وب سایت توسینسو

11. از ابزارهای توییتر در سایت خود استفاده کنید

ابزارهای توییتر بیشماری وجود دارند و هر روز هم به روز می شوند. نکته جالب در مورد این ابزارهای توییتر اینکه بازدید کننده های بلاگ شما می توانند به دنبال کننده های شما در توییتر تبدیل شوند. اگر دنبال کننده های توییتر شما برای خود نیز بیشمار دنبال کننده داشته باشند این شانس وجود داره که آنها نیز به گروه شما ملحق بشن. همان طور که قبلن گفتم، ساخت یک شبکه بزرگ و هدفمند کلید دستیابی به ترافیک بیشتر از سمت توییتر برای سایت شما می باشد.این مواردی که خدمت شما بیان کردم راه های اصلی برای گرفتن ترافیک از توییتر می باشد. اگر خلاق باشید و اگر مسیر حرکت توییتر و بروزرسانی های ابزارش را پیگیری کنید، شما قطعا راه های بیشتری برای کسب ترافیک از توییتر به سایت خود خواهید یافت.


بابک رستمی
بابک رستمی

بابک رستمی. کارشناس ارشد کامپیوتر نرم افزار. C# Programming، Asp.Net، SQL Server, Web Designning And Web Programmer

نظرات