محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

چگونه وبسایتمان را به گند بکشیم ؟ 4 روش خراب کردن تضمینی وب سایت

چگونه کیفیت وب سایت را خراب کنیم؟ چگونه در وب سایت خرابکاری کنیم؟ خوب شاید انتظار نداشتید چنین عنوانی برای یک مطلب گذاشته شود ، آن هم در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران که داعیه یک وب سایت سالم و قانونمند را دارد ، خوب این مقاله در واقع مهندسی معکوس است و امیدوارم هیچوقت کارهایی که در این مقاله به آنها اشاره می شود را بر روی وب سایت خودتان تست نکنید تا اعتبار وب سایت خودتان را زیر سئوال نبرید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
آموزش SEO ی جعلی

در واقع اگر می خواهید وب سایت خوبی داشته باشید از مواردی که در این مقاله عنوان می شود به شدت پرهیز کنید. خوب همانطور که می دانید ما دو نوع بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا در اصطلاح فنی SEO داریم که به یکی از آنها SEO سامل یا Whitehat و به یکی دیگر از آنها SEO ناسالم یا Blackhat گفه می شود. امروز می خواهیم بیشتر در خصوص روشهایی که در Blackhat SEO استفاده می شود صحبت کنیم پس با ما باشید.

استفاده از مطالب کپی وب سایت ها

روش 1 : تا می توانید محتوا از دیگران کپی کنید

اینترنت به دنبال محتوای تازه است و برای محتوای تازه ارزش قائل است ، موتورهای جستجو نیز به شدت دنبال محتوای تازه هستند ، اما محتوای تازه محتوای کپی شده نیست ، دقت کنید که موتورهای جستجو احمق نیستند ، آیا واقعا فکر می کنید گوگل احمق است و متوجه نمی شود شما مطالب یک وب سایت دیگر را کپی کرده اید ؟ خوب قرار شد به وب سایت گند بزنیم ، تا می توانید از وب سایت های دیگر مطلب کپی کنید و حتی منبع آنها را هم ذکر نکنید و به هیچ عنوان به وب سایتی که از آن مطلب را کپی برداری کرده اید هم لینک ندهید ، کار کثیف تر اینکه می توانید منبع یا نویسنده مطلب را خودتان عنوان کنید .

اینکار یعنی مطلب مال خودتان است و به خوبی توانسته اید مطلب را بدزدید ، فقط اینکار طبیعتا مثل مالخری در دزدی است ، شما هیچوقت نمی توانید جنس دزدی را با کیفیت جنسی که مال خودتان است بفروشید. موتورهای جستجو الگوریتم هایی دارند که توانایی شناسایی مطالب کپی برداری شده را دارند ، اگر متوجه شود که وب سایت شما فقط مطالب را کپی می کند و مطلب جدید تولید نمی کند شما را مورد غضب خودش قرار می دهد و به رده های پایین جستجو و صفحات پایینتر نتیجه می برد و چه بسا اصلا در نتایج نشان ندهد و این یعنی شما موفق شده اید اولین قدم در گند زدن به وب سایتتان را به درستی انجام دهید. کپی کنید ، کپی کنید ، کپی کنید و خوشحال باشید که Google و Yahoo هم احمق هستند و این موارد را نمی شناسند.

آموزش Blackhat SEO

روش 2 : کلمات کلیدی چرت و پرت انتخاب کنید ( فله ای )

موتورهای جستجو بر اساس تعداد کلمات کلیدی یا واژه هایی که شما برای آنها مشخص می کنید نتایج را نمایش می دهد ، حالا شما می توانید مثلا یک کلمه کلیدی را در یک صفحه وب 400 بار کنار هم قرار بدهید تا به موتورهای جستجو بگویید که این مطلب در این وب سایت وجود دارد و کاربران را به سمت خود بکشید ، خوب این روش باعث می شود که موتورهای جستجو گول بخورند و کاربران به وب سایت شما بیایند و از تبلیغات خودتان پول در بیارید و خوشحال باشید !!!

شاید اینکار چند سال پیش جواب می داد اما امروزه دیگر موتورهای جستجو احمق نیستند ، آنها یک پارامتر به نام چگالی کلمات کلیدی را به پارامترهای جستجوی خودشان اضافه کرده اند ، وقتی صفحه شما را موتور جستجو می بینید اگر تشخیص بدهد که تعداد زیادی کلمات کلیدی در کنار هم قرار گرفته اند وب سایت شما را به عنوان وب سایت اسپم یا Spam در نظر می گیرد و از لیست نتایج خودش خارج می کند ، اینکار به خوبی می تواند حال مخاطب را به هم بزند ، شما هم می توانید دومین حرکت مناسب در گند زدن به کیفیت وب سایت را با موفقیت انجام بدهید و کاری کنید که هیچکس دیگر به وب سایت شما سر نزند.

مشکل استفاده از Backlink های Fake

روش 3 : Backlink های آشغالی بگیرید

یکی از معیارهای وب سایت های خوب و با کیفیت داشتن لینک از وب سایت های دیگر است ، اما نه هر وب سایتی بلکه وب سایتی که با موضوع وب سایت و زبان وب سایت شما متناسب باشد ، خوب ما چجوری گند بزنیم ؟ وب سایت هایی هستند که به شما Backlink می فروشند ، شما می توانید با پرداخت پول به آنها در طی ماه یا یک سال تعداد زیادی Backlink از وب سایت های بی ارتباط بگیرید ، اینکار خیلی عالی به کیفیت وب سایت شما گند می زند چرا ؟

چون بازدید کنندگان اینگونه لینک ها از وب سایت هایی با تخصص غیر مرتبط ، با کیفیت افتضاح و همچنین با زبانی به غیر از زبان اصلی وب سایت شما وارد می شوند طبیعی است که تنها چند ثانیه در وب سایت شما باقی می مانند و از وب سایت شما خارج می شوند ، اینکار باعث کاهش مدت زمان باقی ماندن کاربران در وب سایت یا Time On Site وب سایت می شود و به همین دلیل هم باعث گند خوردن به کیفیت وب سایت می شود همان چیزی که شما هدفتان است.

آموزش سئو و بالا بردن رنکینگ و بازدید وب سایت

روش 4 : تا می توانید تبلیغات کنید ، کلیکی ، Popup و ...

تبلیغات کردن به خودی خود اصلا بد نیست و چه بسا یک الزام برای یک کسب و کار اینترنتی است اما تبلیغات دارای شرایط است ، تبلیغات یک وب سایت تخصصی با تبلیغات یک وب سایت غیر تخصصی و عمومی کاملا متفاوت است ، اگر شما هزینه تبلیغات برای تبلیغ یک وب سایت تخصصی را دارید و آن تبلیغات را در جایی که وب سایت عمومی است انجام بدهید بازدیدکنندگان وب سایت شما جعلی هستند چراکه به محض ورود از وب سایت شما خارج می شوند ، شاید بصورت مقطعی بتواند برای بالا بردن رنکینگ خوب باشد اما در طولانی مدت آسیب زننده است. تبلیغات Popup درست است که باعث بالا رفتن Page View وب سایت شما می شوند اما زننده ترین نوع تبلیغات هستند .

اگر وب سایت شما دارای مطالب با کیفیت و دسته اول است و کیفیت لازم را دارد تبلیغات برای شما باعث بالا رفتن راندمان می شود اما اگر وب سایت تازه کار دارید و هنوز مطالب و محتوای مناسب ندارید که بتواند کاربران را حفظ کند هرگز تبلیغات را شروع نکنید تا زمانیکه مطمئن شوید کاربر در وب سایت شما می ماند. پس اگر وب سایت بی مطلب و محتوا یا دارای محتوای تکراری دارید تبلیغ کنید و تا وب سایت خراب شود ، من بارها دوستانی داشته ام که وب سایتشان در عرض دو ماه وارد 100 هزار وب سایت برتر دنیا و 2 هزار وب سایت برتر ایران شده است ، اما به همان سرعت و چه بسا بسیار سریعتر به واسطه تبلیغات بیهوده و بی هدف شکست شدیدی را متحمل شده اند. توسینسو را به همه معرفی کنید


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات