معرفی 5 فایده داشتن استراتژی سئو هدفمند که باید بدانید

چرا باید استراتژی سئو داشته باشیم؟ بعضی موقع ها ممکنه از شما سوال بشه چرا سایت شما وجود داره؟ عملکرد هر صفحتون چی هست؟ به عبارتی عامیانه تر بگم خدمتتون . سایتتون به چه درد می خوره؟ هدفتون از ساختنش چی بوده؟ جواب این سوال ها رو در ادامه به صورت کامل خدمتتون بیان می کنم. الگوریتم گوگل در سال به طور بیش از 500 بار بروزرسانی می شود، حالا سوال اینجاست چطوری یک مالک سایت می تونه یک استراتزی مستحکم سئو برای ایستادگی در برابر این تغییرات ایجاد کند؟؟ واقعا چطور؟؟؟ تعریف هدف سایت و نقشه برداری از اهداف سایت، کلیدی هستن که نه تنها به منظور رتبه بندی، بلکه برای ایجاد یک استراتژی سئو به منظور معرفی تجارت واقعی شما استفاده می شوند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

درسته به نظر ابتدایی میاد، اما باید بدونید سئو چیزی بیشتر از کسب رتبه برای کلمات کلیدی می باشد. خیلی از صاحبان سایت ها این موضوع رو فراموش می کنند و این کارشون سبب می شه که تو کسب رتبه اذیت بشند. در حالی که رتبه بندی مهم هست، اما بدون داشتن یک تعریف درست از هدفتون و اینکه قراره به چی برسیند، شما چطور می خواین موفق بشید؟؟ طی راهنمایی که در زمینه کیفیت جستجو توسط گوگل در ماه نوامبر سال 2015 ارائه شده است به این مورد اشاره می کنه که، کار اصلی که در ارزیابی کیفیت جستجو انجام می شود، تشخیص اهداف سایت و تخمین میزان رسیدن به این موضوع می باشد. درسته ممکنه ارزیابی کیفیت جستجو تاثیر مستقیم بر روی رتبه سایت نداشته باشه، اما این مقاله همچنان به ما می گه که گوگل تلاش به درک سایت ما و نحوه تعامل بازدید کننده های واقعی با سایت ما رو می کند.

 

وب سایت توسینسو

 

1. یک استراتژی سئو، هدف محور ایجاد کنید

خب به قسمت های خوبش رسیدیم. اولین مرحله برای ساخت یک استراتژی سئو هدفمند اینکه تعیین کنید هدف سایتتون اصلا چیه. بقیه جریان استراتژی در ادامه هدف اصلی خواهد آمد. هزاران دلیل برای وجود یک وب سایت می باشد. در زیر به چند مورد اشاره می کنم(البته بگم این لیست کامل نیست):

  • الف. برای به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد یه موضوع.
  • ب. برای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی یا اجتماعی.
  • پ. برای ابراز نظر و عقاید.
  • ت. برای سرگرمی.
  • س. برای فروش محصولات و خدمات.
  • ج. برای اجازه به کاربران برای قراردادن سوال و جواب دادن توسط دیگر کاربران.
  • چ. برای اجازه به کاربران به منظور به اشتراک گذاری فایل و دانلود نرم افزار.

برای سایت هایی هم که دارای اهداف مختلفی هستند مثلا :فروش محصولات و خدمات و همجنین ارائه اطلاعاتی در مورد یک موضوع، باید هدف نهایی هر بخش سایت تعریف شود و این کار کمک به اشاره در یک مسیر روشن می کند. خب، حالا که هدف سایت شما مشخص گردیده ، مرحله بعدی چی هست؟ مرحله بعدی شامل هزاران فاکتور برای هدایت کردن ترافیک واقعی به سمت سایت شما می باشد.

 

وب سایت توسینسو

 

2. محتوای مبتنی بر هدف

پر واضحه که محتوا، دلیل مراجعه مردم به هر سایتی می باشد. هدف سایت شما تعیین کننده نوع محتوایی هست که شما باید ایجاد کنید. محتوا یکی از فاکتور های اصلی رتبه دهی می باشد. اینکه چقدر محتوای شما با خواننده ارتباط برقرار کند کلید موفقیت در این فاکتور می باشد. اکثر مردم به صورت آنلاین سوال می پرسند. انها به دنبال راه حل مشکل خود می باشند، آخرین روند موجود رو چک می کنند، احساس خستگی بهشون دست می ده و به دنبال یک سرگرمی می گردند... و این کار همیطور ادامه پیدا می کنه و ادامه پیدا می کنه. وقتی شما محتوایی رو برای سئو ایجاد می کنید، شما نیاز دارید در مورد سوالاتی که کاربران از شما می پرسند پاسخی جامع و با کیفیت محیا کنید.

فهم این سوالات به شما ایده بهتری در مورد طرز تفکر خواننده های مورد هدفتون و همچنین کلمات کلیدی که به کار می برند می دهد. من خودم به شخصه اعتقاد دارم که جستجو کلمات کلیدی نیاز به تمرکز بر کاربر دارد. چرا ؟ واضحه چون فقط به خاطر اینکه یک عبارت ترافیک زیادی داره، دلیل نمی شه که به بحث ما مرتبط باشه. تمامی کلمات کلیدی باید به سمت اهداف کلی سایت برگردند. این کار کمک به بافت استراتژی سئو شما می کند و همچنین کمک به فهم این موضوع که تمامی ترافیکی که در سایت ما ایجاد شده به خاطر مباحث خود سایت و بازدید کننده خواستار اون موضوعات بوده است.

وب سایت توسینسو

3. چگونه کلمات کلیدی هدفمند ایجاد کنید.

وقتی که در حال انتخاب کلمات کلیدی هدفمند هستید، یک ایده خوب اینکه از برند خودتون شروع کنید. کلمات کلیدی بر برند شما متمرکز می باشند بهترین راه برای هدایت ترافیک از سمت کسانی است که شمارو تا حدودی می شناسند و اطلاع از کار شما دارند. بعد از اینکه این کلمات رو لیست کردید، یه مقدار عمیق تر به محتوای خودتون و رقیبانتون وارد بشید، این کار یه روش عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مزتبط بیشتر می باشد. استفاده از ابزار هایی مثل Google Trends ، چک کردن پروفایل مشتریان بالقوه در کانال های اجتماعی، و حتی مطالعه سایت هایی مثل Quora به شما در درک بهتری از انواع نیازهای محتوایی مردم که در جستجوی آن هستند می دهد. وقتی که لیستی از کلمات کلیدی هدفمند را انتخاب کردید، سپس میزان ترافیک، رقابت و غیره را تخمین می زنیم.

 

وب سایت توسینسو

 

4. استراتژی ساخت لینک هدفمند

بک لینک ها یکی از بخش های جدا نشدنی و غیر قابل چشم پوشی در استراتژی سئو می باشد. به خاطر اهمیت بالایی که بک لینک ها دارند، مورد سوء استفاده خیلی ها برای بازی دادن سیستم شده است، و متاسفانه ساخت لینک طی سال های اخیر بسیار بد نام شده است. پناه میبرم به خدا از دست مخلوق خدا. خداروشکر تکنولوژی در زمینه هوشمندسازی موتور های جستجو مدام در حال پیشرفت هست. چطوری؟؟

الگوریتم پاندای گوگل (به خصوص که جدیدا به صورت بلادرنگ شده است) به جنگ تمام عیار با این موضوع پرداخته است. گوگل هوشمندانه و به خوبی چنین لینک هایی رو شناسایی می کند و در لیست لینک های اسپم قرار می دهد و به لینک پنالتی می زند حتی حتی اگه اون صفحه در بازاریابی محتوا محبوب باشد. اما، در حالی که ساختن و کسب لینک با هم انجام می شوند، هنوز هم باید در هسته تلاش های جستجو یی شما باشد. برای موفقیت در جستجو و هدایت ترافیک مرتبط، شما باید یک هدف داشته باشید، و اونم استراتژی ساخت لینک هدفمند می باشد.

 

وب سایت توسینسو

 

5. هدف خودتون رو پبدا کنید و برای بدست اورد آن تلاش کنید

در این دنیای انلاین که به طور فزایده ای رقابت وجود دارد، سایتی که ساختار قوی داشته باشه و تمرکز بر روی تهیه محتوای با ارزش برای خواننده خود است، همواره در تمامی آزمون های پیش رو موفق بیرون خواهد آمد.


بابک رستمی
بابک رستمی

بابک رستمی. کارشناس ارشد کامپیوتر نرم افزار. C# Programming، Asp.Net، SQL Server, Web Designning And Web Programmer

نظرات