محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

فروش تلفنی رایتل کلاهبرداری است ، فریب کلاهبرداران را نخورید

امروز مشغول به کار بودم که شماره تلفنی با خط ثابت با شماره همراه من تماس گرفت و خودش را اینگونه معرفی کرد ، سلام X هستم از واحد فروش رایتل تماس می گیرم ، با شماره تلفن همراه اولی که شما در اختیار دارید یک شماره مشابه رایتل هم وجود دارد که با مبلغ بسیار ناچیز و تخفیف بسیار زیادی برای شما قابل خرید است ، شما می تونید بعد از خرید یک شماره دلخواه رو هم درخواست بدید و یک شماره سیم کارت دیگه هم علاوه بر این دریافت کنید ، خوب آدرس و شماره و ... را درخواست کرد که البته من اطلاعات درستی در اختیارشون قرار ندادم ... در خصوص نحوه پرداخت و دریافت سیم کارت سئوال کردم ، جواب دادن که یک شماره کارت هست به نام X که باید بهش مبلغ رو واریز کنید یا اینکه به پیک پرداخت کنید اگر در شهر تهران هستید ، شماره کارت رو دریافت کردم ، نام شخص مورد نظر رو با شماره مستقیمش رو هم دریافت کردم و گفتم که تا 1 ساعت دیگه مبلغ رو پرداخت می کنم که دو عدد سیم کارت رایتل رو با شارژ بسیار وسوسه کننده دریافت کنم ! به هر حال من کارم امنیت اطلاعات هست و یه چیزی در کارمون به نام مهندسی اجتماعی وجود داره که باید حواستون باشه و فریب کلاه برداران رو نخورید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

کلاه برداری رایتل

بلافاصه در اینترنت جستجو کردم و متوجه شدم که این یک روش کلاهبرداری هست و اصلا رایتل به غیر از فروش از طریق وب سایت اصلی و مراکز حضوری که برای فروش سیم کارت داره روش فروش تلفنی نداره و به هیچ عنوان نباید فریب بخورید ، نکته خیلی ساده در تشخیص این نوع کلاه برداری ها این هست که شما باید به یک شماره کارت مبلغ رو واریز کنید ! خوب با کمی فکر کردن متوجه میشید که رایتل شرکتی نیست که با شماره کارت و اسم های شخصی فرآیند فروش داشته باشه ، به هر حال وظیفه خودم دونستم اطلاع رسانی کنم و شما هم به دوستانتون اطلاع رسانی کنید ، البته کار به همینجا ختم نشد ، من با شماره 0920200000 که مرکز تماس رایتل بود تماس گرفتم و با کارشناس هاشون صحبت کردم و این شماره تلفن و شماره کارت متخلف رو معرفی کردم ، شما هم حتما در صورت مشاهده چنین مواردی با این شماره تماس بگیرید. امیدوارم کسی فریب اینجور کلاه برداری ها رو نخوره ... ITPRO باشید


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات