محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

تلگرام یا Telegram چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

تلگرام یک نرم افزار است که امروزه برای کاربران تلفن های هوشمند جایگزین SMS و ایمیل شده است. تلگرام یک برنامه پیام رسانی است که با اولویت سرعت و امنیت در تبادل اطلاعات پا به عرصه رقابت جهانی گذاشت. این نرم افزار واقعا سریع ، ساده و البته رایگان است و یکی از دلایل محبوبیت بسیار زیاد آن در میان کاربران همین ساده بود کاربری است. شما می توانید از تلگرام تقریبا بر روی همه دستگاه های موبایل خودتان از جمله تلفن همراه هوشمند ، تبلت و حتی کامپیوتر شخصی خودتان استفاده کنید و در لحظه و بدون وقفه این دستگاه ها پیام هایی که شما رد و بدل می کنید را یکپارچه سازی یا Sync می کنند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
تلگرام چیست ، Telegram چیست

به محض اینکه شما پیامی را داخل گوشی تلفن همراه خودتان بخوانید این پیام بصورت بلادرنگ در کامپیوتر و تبلت شما هم در حالت خوانده شده قرار می گیرد و این ناشی از سرعت یکپارچه سازی اطلاعات بسیار سریغ تلگرام است. با استفاده از تلگرام شما می توانید تقریبا هر نوع فایلی را بین دستگاه های مختلف رد و بدل کنید از فایل های مجموعه آفیس گرفته تا فایل های MP3 و ویدیو و ... و نکته جالب اینجاست که تلگرام می تواند فایل های تکراری را تشخیص بدهد و از آپلود مجدد آنها برای ارسال یا Forward پیام ها به دیگران استفاده کند. شما می توانید در تلگرام برای خودتان و دوستانتان گروه ایجاد کنید ، گروه ها امکان برقراری ارتباطات چت برای بسیاری از افراد را فراهم می کنند . گروه های تلگرام امروز می توانند تا 5 هزار نفر را درون خودشان جای بدهند. گروه ها امکان برقراری ارتباطات چند به چند را فراهم می کنند اما قابلیت دیگر جالب تلگرام کانال یا Channel است که کارایی به مراتب بهتری از نظر اطلاع رسانی برای افراد دارد. شما در کانال های تلگرام فقط اطلاع رسانی یکطرفه دارید و دقیقا مشابه یک رادیو یا تلوزیونی است که صرفا شما نظاره گر هستید ، این کانال ها می تواند برای اطلاع رسانی های بسیار زیاد مورد استفاده قرار بگیرد و می تواند تعداد نامحدودی از افراد را درون خودش جای بدهد.

ویژگی های کانال تلگرام

شما می توانید افراد را هم با شماره تلفن و هم با نام کاربری یا username ای که دارند در تلگرام پیدا کنید ، تلگرام این امکان را به کاربران می دهد که حتی بدون دانستن شماره تلفن افراد بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. در نتیجه تلگرام SMS و Email را با هم ترکیب کرده و یک محصول شخصی تجاری ارائه داده است ، امرزه از تلگرام به عنوان یک ابزار تجاری برای نیازهای پیام رسانی نیز استفاده می شود. کانال تلگرام ITPRO که با کلیک روی همین لینک می توانید به عضویت آن در بیایید در حال حاضر نزدیک به 10 هزار نفر عضو دارد. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران و مجموعه توسینسو ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 80 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر و ناظر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات