محمود کیاستی
مدرس دوره های ICDL

آموزش حذف خطوط ایجاد شده (Auto Formatted Lines) در ورد (Word)

آموزش حذف خطوط افقی اضافه در ورد | چگونه خطوط ایجاد شده با Auto Formatted Lines خودکار را حذف کنیم؟ برای درج خطوطی زیبا در متن، می توانید از کلیدها زیر استفاده نمائید؛ بدین صورت که اگر در ابتدای سطری که قصد ایجاد خط در آن را دارید کلیک نموده و : سه مرتبه خط تیره (بدین شکل --- ) تایپ و بلافاصله(یعنی بدون زدن کلید Space) کلید Enter را بفشارید تا خطی به شکل زیر درج گردد:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

امّا در خصوص حذف این خطوط ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید چرا که بصورت معمولی قادر به حذف آن ها نخواهید بود. در واقع نرم افزار Word این خطوط را به عنوان border قلمداد میکند و برای حذف آنها میبایست از طریق روش زیر عمل کنید:

 • اگر بنا به حذف صرفاً یکی از این خطوط را دارید، ابتدا اشاره گر موس را در یک خط بالاتر از خط مورد نظر قرار داده و سپس طبق تصویر زیر از تب Home و از قسمت منوی کشوئی Border formatting، گزینه ی No Border را انتخاب کنید:
وب سایت توسینسو


 • اگر بنا به حذف تمامی خطوط درج شده در متن را دارید، میتوانید ابتدا با فشردن کلیدهای Ctrl+A تمامی متن را در حالت انتخاب قرار داده و سپس از مسیر مذکور در بالا گزینه ی No Border را انتخاب کنید.
 • روش دوّم، استفاده از Smart Tagمیباشد؛ که به محض درج خطوط در ابتدا یا انتهای خط ظاهر شده که موارد Undo و غیر فعال کردن درج این گونه خطوط در دسترس شما می باشد؛
وب سایت توسینسو

نکته: علاوه بر روش فوق، شما میتوانید تنظیمات Word را تغییر داده به گونه ای که دیگر از این گونه خطوط رسم ننماید، برای این منظور از طریق مسیرهای زیر عمل کنید:

آموزش حذف خطوط افقی در ورد 2007 تا 2013

 1. بر روی File menu یا Office button کلیک نموده، و گزینه Word Options را انتخاب کنید
 2. سپس در ستون سمت چپ، Proofing را انتخاب کنید.
 3. سپس گزینه AutoFormat As You Type را انتخاب کنید.
 4. سپس گزینه Border lines را از حالت انتخاب خارج نمائید.
 5. بر روی گزینه های OK کلیک کنید تا به سند خود بازگردید

آموزش حذف خطوط افقی اضافه در ورد 2003

 1. ایتدا به منوی Tools رفته و سپس گزینه AutoCorrect Options را انتخاب کنید.
 2. سپس گزینه AutoFormat As You Type را انتخاب کنید.
 3. گزینه Border lines را از حالت انتخاب خارج نمائید.
 4. بر روی گزینه OK کلیک کنید تا به سند خود بازگردید.
وب سایت توسینسو

محمود کیاستی
محمود کیاستی

مدرس دوره های ICDL

محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...

نظرات