محمود کیاستی
مدرس دوره های ICDL

آموزش دیدن (مشاهده) پسوردهای ذخیره شده در گوگل کروم

چگونه پسوردها ( رمز عبور ) ذخیره شده در Google Chrome را ببینیم؟ بصورت روزمره هر یک از ما با سایتهای اینترنتی جدیدی آشنا میشویم که بعضاً برای استفاده از امکانات آنها مجبور به عضویت در آنها هستیم و رفته رفته اطلاعات کاربری ما آنقدر زیاد میشوند که به سختی قادر به ذهن سپردن همه ی آنها هستیم. امّا از فراموشی یوزر و پسوردهای خود در سایتهای مختلف نگران نباشید ما در این قسمت قصد داریم شما را با نحوه نمایش تمامی یوزرها و پسوردهای ذخیره شده در مرورگر Chrome با استفاده از تنظیمات خودِ مرورگر، آشنا کنیم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اگر خاطرتان باشد قبلاً در خصوص این موضوع نکته ای تحت عنوان «نمایش تمامی یوزرها و پسوردهای ذخیره شده در مرورگر FireFox» ارائه کرده بودیم.حال برای نمایش یوزرها و پسوردهای ذخیره شده در مرورگر Chrome، کافیست این مرورگر را باز نم.ده و عبارت chrome:///settings را در آن وارد نمائید و یا اینکه از طریق دکمه ی Customize and control Google Chrome، وارد تنظیمات مرورگر(Settings) شوید:

وب سایت توسینسو

سپس صفحه ظاهر شده را به سمت پائین اسکرال کرده و گزینه “Show advanced settings” را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

حال از قسمت “Passwords and forms” گزینه ی “Manage passwords” را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

همانگونه که در تصویر زیر نیز ملاحظه میکنید در این قسمت لیست تمامی یوزرها و پسوردهای ذخیره شده در مرورگر ظاهر میشود که اگر بر روی علامت ضربدر در کنار هریک کلیک کنید یوزر و پسورد مشخص شده حذف میگردد. اما در اینجا پسوردها بصورت ستاره هستند و برای نمایش دادن آنها بصورت Clear Text، میبایست ابتدا بر روی آنها کلیک نموده و سپس گزینه Show را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

اما در اینجا تفاوتی با تنظیمات مرورگر FireFox وجود دارد و آن این است که در این قسمت برای نمایش پسورد از شما پسورد ویندوز درخواست میشود که از لحاظ امنیتی نسبت به فایرفاکس پیشرفته تر است و در صورت صحت پسورد ویندوز، پسورد ذخیره شده در سایت برای شما نمایان می شود:

وب سایت توسینسو

محمود کیاستی
محمود کیاستی

مدرس دوره های ICDL

محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...

نظرات