آموزش رفع خطای Virtual machine disks consolidation is needed

امروز و در این آموزش قصد دارم اتفاقی که به تازگی در سرور ESXi ما افتاد رو براتون شرح بدم و روش حل شدن این مشکل رو.خدمت دوستان گلم بگم که اگر در کنسول vSphere دیدید که یکی از ماشین های شما به هر دلیلی Down شده است و با پیغام زیر: Virtual machine disks consolidation is needed هم مواجه شده اید، خیلی خودتون رو به درو دیوار نکوبید! :) چراکه به احتمال زیاد و با گشت زدن های من در اینترنت و همچنین تجربیات قبلی به این نتیجه رسیدم که مشکل از Snapshotهای قبلیه شما هست که برای اون سرور تهیه کرده اید!

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
مشکل VMware Consolidated

حال پرسش این است که آیا تعداد این Snapshotها حائز اهمیته؟ خدمتتون بگم که بنده روی این سرور تنها یک اسنپ داشتم که همان باعث شده بود تا سرور Down شود! در پاسخ به این مشکل می توان گفت که تنها راهی که در وهله اول می توان انجام داد حذف Snapshot ملعون می باشد! تا سرور با گزینه You Are Hear آغاز به کار نماید! :)فقط توجه داشته باشید که حذف این Snapshot می تواند زمانبر باشد چراکه برای خود من چیزی حدود 54 دقیقه زمان برد.دوستانی که می دونن چرا این مشکل ایجاد میشه ممنون میشم در تاپیک جداگانه ای به صورت نکته بیان کنن. سپاس.


احسان علیزاده
احسان علیزاده

حدود نه سال در زمینه IT و حدود دو سال در زمینه شبکه فعالیت مستمر دارم. تا کنون بیش از 50 مقاله در نشریات مختلف به چاپ رسوندم و بیش از 100 مقاله تألیفی در زمینه IT در وب گاه های فناوری اطلاعات و بیش از 1000 ریپورتاژ خبری در زمینه فناوری اطلاعات داشته ام. NET+ , MCITP , MCSE 2012 , VCP6-DCV HP-Solutions , NSA , CCNA R&S , CCNP R&S&T , Kerio Kontrol

نظرات