احمد نظری
مدیر مرکز آموزش مجازی پارس خراسان - سبزوار و متخصص ICDL

آموزش حذف بالا و پایین وب سایت برای پرینت گرفتن از صفحه وب

یکی از مسائلی که هنگام پرینت صفحات اینترنتی در مرورگرها گاها آزار دهنده به نظر می رسد درج Header و Footer مربوط به آن سایت می باشد که معمولا نام سایت ، تاریخ ، ساعت و شماره صفحه را شامل می شود . شاید شما می خواهید نام سایت و سایر مشخصات مربوطه به آن در زمان پرینت مشخص نباشد .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

برای رفع این مشکل ادامه آموزش را با ما همراه باشید.برای اینکار باید گزینه Header و Footer را در تنظیمات مربوط به پرینت در مرورگرها غیر فعال نمود.در مرورگر Internet Explorer از دو روش امکان عدم نمایش Header و Footer وجود دارد.روش اول از منوی File گزینه Print Preview رانتخاب می کنیم و در صفحه نشان داده شده روی آیکون مربوطه در بالای صفحه کلیلک مینماییم تا Header و Footer غیر فعال شود و یا ازکلید ترکیبی ALT+E استفاده می کنیم .

وب سایت توسینسو

آیکون مربوطه

وب سایت توسینسو

غیرفعال شده Header و Footer

وب سایت توسینسو

و روش دوم از منوی File و انتخاب گزینه Page Setup و استفاده از تنظیمات زیر گروه Header and Footer و انتخاب گزینه Empty می باشد.

وب سایت توسینسو

و اما برای غیرفعال سازی Header و Footer در مرورگر Google Chrome در صفحه مورد نظر کلید ترکیبی Ctrl +P را فشرده تا به صفحه پرینت رفته ودر صفحه ظاهر شده طبق بخش های لایت شده در عکس تیک بخش Header و Footer رابرداشته تا غیرفعال شود .

وب سایت توسینسو

با تشکر از همراهی شما


احمد نظری
احمد نظری

مدیر مرکز آموزش مجازی پارس خراسان - سبزوار و متخصص ICDL

من احمد نظری مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد نمایندگی خراسان (سبزوار) به عنوان یکی از دوستداران توسینسو هستم مدیر مرکز آموزش مجازی پارس نمایندگی خراسان /سبزوار مدیر کنسرسیوم اعتبار سنجی و ارزشیابی شرکت ها(شرکت کاوش) نمایندگی خراسان/ کارشناس نرم افزار کامپیوتر و تکنسین شبکه / مدیر ، کارشناس و مدرس اسبق دپارتمان ICT مجتمع فنی تهران نمایندگی سبزوار/ مشاور بازار کار (بصورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ) و مشاوره کار آفرینی در سایر حوزه های تخصصی

نظرات