حمیده سلامی
دانشجوی کارشناسی کامپیوتر

معرفی 7 مدل بازاریابی دیجیتال که باید بشناسید

چند نوع دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال داریم؟ تحت عنوان یک نکته می خواهیم مدلهای مختلف دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنیم.در همین راستا به 7 مدل کاربردی متنوع در این حوزه می پردازیم:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  1. بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM) : یکی از مدلهای کاربردی در دنیای دیجیتالی استفاده از رسانه ها و شبکه های اجتماعی مختلف است.امروزه افراد بسیاری عضو شبکه های اجتماعی هستند که شما با فعالیت و حضور موثر در آنها می توانید به راحتی مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و عموم افراد را با برندتان آشنا کنید.شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام ، توییتر ، فیسبوک مکان مناسبی برای تبلیغات و معرفی برند یک کسب و کار است.
  2. بازاریابی محتــوا (Content Marketing) : بازاریابی محتوا که کماکان اصلی ترین نوع در دنیای دیجیتال مارکتینگ است.چرا که مخاطبان و کاربران به واسطه ی محتوایی که یک وبسایت تولید می کند به آن وبسایت علاقه مند می شوند.بنابراین ایجاد محتوای متناسب با کسب و کارتان و کاربرپسند و بی نقص به دیجیتال مارکتینگ شما کمک خواهد کرد.
  3. بهینه سازی موتورهای جستجو( SEO) : همان طور که در مقاله قبلی گفته شد (مراجعه به مقاله ) سئو زیر مجموعه و مدلی از دیجیتال مارکتینگ می باشد و یک متخصص دیجیتال مارکتینگ قادر است کلیه ی فعالیت های سئوکار را انجام دهد.بنابراین مدلی موثر در بهینه سازی صفحات وبسایت برای موتورهای جستجو می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه سئو به این مقــاله مراجعه کنید.
  4.  بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) : بازاریابی ایمیلی از دیگر مدلهای فعالیت در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ می باشد.زمانیکه یک وبسایت راه اندازی می کنید معمولا خبرنامه ی وبسایت شما این مدل را پیاده سازی می کند.برای کسب اطلاع بیشتر در این مدل به این مقاله مراجعه کنید.
  5. پرداخت به ازای کلیک (PPC یا Pay Per Click) : در دنیای دیجیتالی و به منظور تبلیغات گاهی بعضی از کسب و کارها به ازای هر کلیک بررروی تبلیغات شان در سطح اینترنت به موتورهای جستجو هزینه پرداخت می کنند.
  6. تبلیغات آنلاین (Online Advertising) : تبیلغات آنلاین که رایج ترین نوع تبلیغات درسطح اینترنت است و همه ی افرادی که تجربه ی وب گردی و جستجو در اینترنت را دارند همیشه این تبلیغات را مشاهده می کنند.و مثالی بارز در این حوزه همین بنرهای تبلیغاتی سایت های مختلف می باشد.
  7. بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) : تقریبا استفاده و به کار گیری کلیه ی روش هایی که گفته شد بازاریابی ویروسی است.و زمانیکه شما ازتمام این مدلها با هم استفاده می کنید گفته می شود که شما سبک بازاریابی ویروسی را پیشه گرفته اید.

حمیده سلامی
حمیده سلامی

دانشجوی کارشناسی کامپیوتر

دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر _ IT

نظرات