محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

لینوکس NST چیست؟ معرفی سیستم عامل هک و نفوذ NST به زبان ساده

لینوکس NST چیست ؟ NST مخفف کلمه های Network Security Toolkit می باشد که ترجمه آن جعبه ابزار امنیتی شبکه می باشد. NST Linux بر پایه و اساس سیستم عامل Fedora طراحی و پیاده سازی شده است و این از آن جهت جالب است که بیشتر طراحی های اینگونه سیستم عامل های امنیتی بر اساس Debian و هم خانواده های آن هستند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

NST یک Image قابل boot در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را بصورت USB Flash یا DVD استفاده کنید و به تمامی ابزارهای امنیت شبکه و Application های آن دسترسی پیدا کنید ، این سیستم عامل تقریبا بر روی تمامی سیستم های 32 و 64 بیتی قابل اجرا و استفاده می باشد.هدف اصلی از ارائه و معرفی لینوکس توزیع NST ایجاد کردن یک مجموعه ابزار یکپارچه برای کارشناسان امنیت و مدیران شبکه می باشد که براحتی بتوانند از بیشتر ابزارهای امنیتی شبکه Open Source بصورت یکجا استفاده کنند. از مهمترین ابزارهایی که در NST وجود دارد مجموعه 125 ابزار وب سایت معروف INSECURE.ORG را می توان نام برد.


معرفی لینوکس توزیع NST

مهمترین فاکتوری که باعث شده است این سیستم عامل محبوب باشد رابط کاربری تحت وب مجتمع این سیستم عامل است که به شما یک رابط کاربری تحت وب پیشرفته یا در اصطلاح فنی Advanced Web User Interface است که امکان مدیریت شبکه و سیستم ، جابجایی ساده بین ابزارها ، خودکار سازی فرآیند ها ، مانیتورینگ شبکه ، پیدا کردن محل جغرافیایی آدرس های IP ، تجزیه و تحلیل تنظیمات شبکه و بسیاری دیگر از ابزارهای امنیتی را به مدیران شبکه و کارشناسان امنیت می دهد.

در محیط هایی که از زیرساختارهای مجازی سازی استفاده می کنند از NST می توان به عنوان یک security appliance نیز استفاده کرد و پارامترهای امنیتی یک شبکه را تجزیه و تحلیل و از آنها خروجی گرفت. این توزیع از لینوکس هر چند می تواند در حوزه تست نفوذ هم مورد استفاده قرار بگیرد اما بیشتر در حوزه امنیت تدافعی مورد استفاده قرار می گیرد ، این توزیع از لینوکس در حوزه های تشخیص نفوذ ، شنود ترافیک شبکه ، ایجاد کردن Packet ها در شبکه و اسکن کردن Host های شبکه نیز می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید لینوکس توزیع NST را فقط از طریق لینک معتبر زیر دانلود و بصورت رایگان استفاده کنید :


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات