آموزش استفاده از تاریخ شمسی در وردپرس با پلاگین تاریخ هجری شمسی

خیلی از دوستان که دارای هاست های رایگان هستند و برای نصب وردپرس به صورت دستی مشکل دارند وردپرس را از طریق پنل وردپرس به صورت خودکار انجام می دهند، در حالت کلی چونکه اکثر هاست های رایگان در ایران نمایندگی هاست رایگان خارج از کشور هستند وردپرس را به صورت انگلیسی نصب می کنند، از ورژن وردپرس 4.3 به بعد وردپرس به خوبی از اکثر زبان های راست چین مثل کردی، فارسی پشتو و ... کاملا پشتیبانی کرده و می توان در بعضی مواقع فایلهای ترجمه وردپرس را از طریق تنظیمات > همگانی به صورت خودکار دریافت کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

برای آموزش وردپرس می توانید وارد دوره آموزش وردپرس حرفه ای مهندس فاضلی در این لینک شوید

خب افزونه وردپرس فارسی که از طرف تیم طراحی و توسعه زاکروت ساخته شده است یکی از مهمترین کارهایی که انجام می دهد دقیقا همین است که پنل وردپرس را به فارسی تبدیل می کند. اما صبر کنید علاوه بر این کار، کارهای خیلی مهمتر و زیباتر در جهت توسعه محیط فارسی وب انجام می دهد:

  1. چگونگی نمایش اخبار در پیشخوان: امکان جالبی که در این حالت قرار دارد می توانید از آخرین اخبار وردپرس روی پنل خودتان ببینید، که منبع اصلی آن Wp-Persian می باشد.
  2. تنظیمات دیداری: این امکان همانطور که در توضیحات افزونه نوشته شده است اندازه قلم نوشته های داخل پنل را تغییر داده و در حالت پیشفرض قلم پنل را به بی یکان تغییر می دهد.
  3. تنظیمات تاریخ و ساعت: این امکان هم دارای گزینه های متعددی است که شامل تغییر ساعت پیش فرض وردپرس به ساعت تهران، تغییر ماههای قمری به شمسی، این تغییر در آدرس نوشته ها، بایگانی و...دیده می شود. امکان جالبی که وجود دارد تغییر نام ماها حتی به نام های کشور افغانستان مثل حمل و ثور است.
  4. تبدیل اعداد به فارسی: بعضی اوقات فونت های استفاده شده در قالب عددهای فارسی را پشتیبانی نمی کند توسط این امکان می توانید عددهای بخشهای مختلف وردپرس را به فارسی تبدیل کنید.
  5. قواعد نگارشی: دو امکان جالب در این بخش شامل تبدیل نقطه به ویرگول در اعداد اعشاری می باشد، و حالت بعدی که باز هم بستر وب فارسی را خیلی خالص تر می کند تبدیل حروف مخصوص عربی مثل کاف همزه دار و... به معادل های فارسی آن است.
  6. تنظیمات خاص: این امکانات که در بالا بررسی شد معمولا بعد از انتشار مطالب با کمی تاخیر اعمال می شود، اما اگر این گزینه را فعال کنید، به صورت آنی و قبل از انتشار نوشته تنظیمات اعمال می شود/ طبق گفتار نویسنده افزونه این امکان " این صورت میزان مصرف منابع سرور شما کمتر می‌شود، این گزینه به سایت‌های پربازدید توصیه می‌شود".
https://wordpress.org/plugins/wp-jalali/

نظرات