محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

دوره CEH چیست؟ معرفی دوره آموزش هک قانومند به زبان بسیار ساده

هک قانونمند به چه معناست ؟ معنی تست نفوذسنجی چیست؟ شاید از خود بپرسید که آیا هک هم می تواند قانونمند باشد ؟ برای توضیح پاسخ یک جمله کافیست : برای اینکه بتوانید پلیس خوبی باشید باید راه های دزدی را یاد بگیرید ، برای اینکه بتوانید از دارایی های اطلاعاتی خود حفاظت کنید باید راه های نفوذ به اطلاعات و دسترسی غیر مجاز به آنها را یاد بگیری و راهکارهای پیشگیرانه خود را در مقابل اینگونه حملات اعمال کنید .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

بیشتر بخوانید ::: چگونه هکر شویم؟ نقشه راه 0 تا 100 هکر شدن بصورت فوق حرفه ای

CEH چیست ، معرفی دوره آموزش CEH یا هک قانونمند

در دوره هک قانونمند شما یاد میگیرید که چگونه هک کنید ، اما آنرا در راه صلح آمیز استفاده می کنید ، این بدین معناست که شرکت ها یا سازمان هایی که داده های ارزشمند دارند به شما مبلغی را پرداخت خواهند کرد و طی قراردادی از شما می خواهند که به آنها حمله هکری کنید و در انتها به آنها نقاط ضعف امنیتی شان را متذکر شده و به آنها راهکار تدافعی ارائه کنید .در دروه هک قانونمند شما با ابزارهای هک آشنا خواهید شد و با آنها کار خواهید کرد .

در حقیقت این دوره مفاهیم پایه و اساسی امنیت تهاجمی و انواع حملات را به شما آموزش خواهد داد ، شما در این دوره Toolkit یا جعبه ابزار خود را خواهید ساخت و برای اینکه بتوانید یک تست نفوذ سنج یا یک هکر قانونمند بهتر باشید باید دوره های پیشرفته تری را بگذرانید. CEH به شما آموزش نمیدهد که چگونه شبکه یا سیستم خود را ایمن کنید بلکه به شما نفوذ در سیستم و شبکه را آموزش خواهد داد .

محتویات دوره CEH به چه شکل است ؟

در این دوره شما یک کتاب نخواهید خواند ، شما با خواندن یک یا چند کتاب هرگز یک هکر نخواهید شد ، در این دوره انواع هک را بصورت طبقه بندی شده یاد میگیرید ، هک کردن یک وب سرور و یا یک نرم افزار دارای طبقه بندی جداگانه است و هر کس میتواند تنها در چند قسمت از هک وارد شود نه تمامی زمینه های گسترده هک ، در دوره CEH نیز این طبقه بندی ها در قالب ماژول عنوان می شود که در هر ماژول شما نوع خاصی از هک را آموزش خواهید دید .

CEH چیست ، معرفی دوره آموزش CEH یا هک قانونمند

برای مثال اگر توانایی و فن بیان خوبی دارید نیاز نیست دانش فنی زیادی داشته باشید و با کمک گرفتن از علم روانشناسی هک خواهید کرد ، این جزئی از هک است که در قالب یک ماژول به نام مهندسی اجتماعی یا social engineering عنوان میشود ، در دوره هک قانونمند ورژن 7 ما 19 ماژول مختلف و بسیار جذاب داریم که هر کدام برای خود میتواند دارای چندین کتاب باشد ، ما به شما مفاهیم اصلی را خواهیم آموخت و در ادامه شما باید از قانون هکر شدن پیروی کنید : با کلاس یا کتاب نمیتوان هکر شد ، باید همیشه خارج از محدوده فکر کنیم . ما به شما منابع آن را ارائه خواهیم داد .

یادگیری دوره آموزش نتورک پلاس به عنوان پیشنیاز دوره های هک و نفوذ توصیه می شود

اطلاعات مربوط به آزمون بین المللی هک قانومند

 1. عنوان آزمون بین المللی : هک قانونمند و راهکارهای مقابله ورژن 7
 2. تعداد آزمون : یک آزمون
 3. کد آزمون : EC0-350
 4. تعداد سئوالات : 150 سئوال
 5. مدت زمان آزمون : 4 ساعت برای انگلیسی زبان ها و 30 دقیقه اضافی برای غیر انگلیسی زبان ها
 6. مراکز آزمون : Prometric/VUE
 7. نمره قبولی : حداقل 700 از 1000
 8. برای امتحان حتما می بایست در هر 19 ماژول دانش لازم را بدست آورد

CEH چیست ، معرفی دوره آموزش CEH یا هکر قانونمند

کلاسهای درس آموزش CEH به چه شکل برگزار خواهند شد ؟

 1. کلاسهای آموزش CEH یا دوره آموزشی هک قانونمند در قالب استاندارد 8 تا 10 نفره برگزار خواهند شد
 2. کلیه دانشجویان دارای لابراتوار شخصی از پیش طراحی شده برای انجام آزمون ها هستند
 3. دروس به صورت کاملا قدم به قدم و مطابق با استاندارد بین المللی ارائه خواهد شد
 4. دانستن دانش تئوری و مفهومی مهمترین قدم در یادگیری هک در این دوره می باشد
 5. دروس در بیشتر موارد بصورت مفهومی و تئوری در قالب ارائه اسلاید ارائه خواهند شد
 6. به علت تعدد و تنوع بسیار زیاد ابزارها صرفا ابزارهای منتخب بصورت عملی در لابراتوار تست خواهند شد
 7. در صورت تمایل دانشجویان در مورد ابزارهای کاربردی منابع بسیار تخصصی و ریز شده ارائه خواهد شد
 8. سرعت ارائه مسائل به علت تعدد بسیار زیاد مطالب بسیار بالا است .
 9. پرسش و پاسخ زمان معینی داشته و برای پاسخ به سئوالات ، به دانشجویان قسمت ویژه ای در وب سایت انجمن ارائه خواهد شد .
 10. چندین ماژول به صورت مطالعه شخصی ( Self Study) ارائه خواهند شد که کلیه منابع در اختیار دانشجو قرار خواهد گرفت.
 11. کلیه ابزارها ، منابع اطلاعاتی ، کتاب های ، جزوه ها و غیره در قالب DVD و بصورت الکترونیکی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
 12. آموزش راه اندازی لابراتوار هک بصورت کاملا تصویری و قدم به قدم جهت راه اندازی لابراتوار شخصی در قالب جزوه ارائه خواهد شد

درخواست های برگزاری کلاس خود را در قسمت تماس با ما مطرح کرده تا در دوره های جدید رزرو شوید، تمامی سئوالات و ابهامات خود را در خصوص دوره فوق در ادامه همین مطلب قرار دهید تا در اسرع وقت به آنها پاسخگویی شود. فراموش نکنید آموزش لینوکس به عنوان یک الزام این روزها در حوزه هک و نفوذ مطرح می شود.

 • دوره هکر قانونمند (CEH) چیست؟

  برای اینکه بتوانید پلیس خوبی باشید ، باید راه های دزدی را خوب بدانید. دوره آموزشی هکر قانونمند به شما کمک می کند که شما در قالب یک هکر ، بتوانید آسیب پذیری ها و مشکلات امنیتی خود را شناسایی کنید و آنها را رفع کنید
 • دوره CEH را چگونه یاد بگیریم؟

  شما می توانید دوره آموزشی CEH را هم بصورت خودخوان از طریق کتاب ، هم از طریق شرکت در دوره حضوری آموزش هک قانونمند و همچنین با شرکت در دوره های آموزشی هک و نفوذ مجموعه توسینسو با بهترین های ایران یاد بگیرید

محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات