محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

ابزارهای اسکنر سئوی بسیار متنوعی در دنیا وجود دارند اما امروز می خواهیم 10 ابزار آنلاین و رایگان بررسی سئوی فنی وب سایت را به شما معرفی کنیم که به شما نکات فنی رعایت شده و رعایت نشده از نظر معیارهای سئوی فنی یا Technical SEO را به شما گزارش می دهند و شما می توانید متوجه اشتباهات فنی وب سایت خودتان در حوزه SEO بشوید  و آنها را پوشش بدهید. برخی از این وب سایت ها بصورت کامل بررسی سئوی شما را کاملا رایگان انجام می دهند و برخی هم اکانت های موقتی یا تعداد اسکن محدود ارائه می دهد که هر کدام به نوبه خودش می تواند به شما در زمان خودش کمک کند ، پس در ادامه معرفی این اسکنرهای SEO با ما باشید .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اسکنر سئو | SEO SCanner

اولین ابزار اکسنر سئو | SEO Scanner : ScanneriZer

SanneriZer یک وب سایت آنالیز و بازرسی SEO کاملا قابل دلخواه سازی برای مراکز بازاریابی دیجیتال و البته متخصصین SEO است که می توانند تا حد زیادی این ابزار را مطابق با خواسته های خودشان تنظیم کنند. اکثر ابزارهای تجزیه و تحلیل گر SEO فقط می توانند ظاهر گزارشهای خروجی ابزارها را تغییر بدهند اما Scannerizer می توانند یک گزارش منحصر به فرد و خاص شما تهیه و تدوین کند. از طریق لینک بالا شما می توانید یک اسکن رایگان سئو از وب سایت خودتان بگیرید و Overall Score خود را مشاهده و مشکلاتی که در سئو وجود دارد از لحاظ فنی را برطرف کنید.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

دومین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner :  SiteChecker

SiteChecker یکی از محبوب ترین بازرسین سئوی فنی آنلاین در دنیا به حساب می آید. این وب سایت می تواند به خوبی وب سایت شما را برای پیدا کردن مشکلات سئوی فنی و بررسی تک تک آدرس های URL وارد شده در آن انجام دهد. در SiteChecker مواردی از قبیل عنوان ها ، توضیحات ، تگ های H1 تا H6 ، اندازه صفحات ، وضعیت خطاهای وضعیت HTTP ، وضعیت نمایش نتایج در گوگل یا SERP ، ساختار درست نمایش داده عنوان و ... همگی بررسی می شوند و گزارش جامعی از مشکلات وب سایت شما در حوزه SEO به شما ارائه می شود. نکته جالب در خصوص اسکن کردن این وب سایت این است که می تواند آدرس وب سایت شما را هم با قابلیت بررسی در گوشی و بررسی در دسکتاپ تجزیه و تحلیل کند و در نهایت گزارش و پیشنهاد بهبود وضعیت سئو را نیز به شما ارائه خواهد کرد.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

سومین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : SEOptimer

موتورهای جستجو فاکتورهای مختلفی را برای رتبه بندی صفحات وب سایت شما استفاده می کنند. وب سایت SEOptimer این امکان را به شما می دهد که از لحاظ فاکتورهای متنوع SEO مثل سئوی فنی صفحات داخلی وب سایت ، لینک سازی داخلی مناسب ، کاربردی بودن و راحت بودن کار با وب سایت ، کارایی و سرعت وب سایت ، رسانه های شبکه اجتماعی و ... بررسی کنید و بتوانید تحلیل کنید که بزرگترین مشکل SEO وب سایت شما در چیست. در واقع SEOptimer وب سایت شما را از نظر یک موتور جستجو بررسی می کند و یک گزارش بسیار شفاف ، تمیز ، و اولویت بندی شده شامل پیشنهادهای بهبود SEO فنی در صفحات وب سایت به شما ارائه می کند .

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

چهارمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : SEObility

SEObility هم یک وب سایت اسکنر SEO بسیار فنی است که با استفاده از فاکتورهای خودش وب سایت شما را آنالیز می کند و گزارش های دقیقی هم ارائه می دهد. از جمله گزارش ها و نکاتی که در بهبود SEO فنی وب سایت توسط SEObility ارائه می شود می توان به بررسی اطلاعات Meta ، بررسی کیفیت صفحه وب ، بررسی کیفیت ساختار وب سایت ، بررسی ساختار لینک های وب سایت ، بررسی وضعیت دسترسی به سرور و کیفیت دسترسی به سرور و در نهایت فاکتورهای خارجی سئو را می توان عنوان کرد.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

پنجمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : SEMrush

SEMRush تنها یک اسکنر سئو نیست بلکه غولی در صنعت سئو در دنیاست که خودش برای بسیاری از کارشناسان سئو مرجع محسوب می شود. شما بعد از ثبت نام در این وب سایت و وارد شدن به داشبورد حرفه ای مدیریت SEO آن متوجه می شوید که اسکن فاکتورهای فنی SEO برای این وب سایت صرفا یک بازی کودکانه مسحوب می شود ، این ابزار ضمن اینکه همه فاکتورهای سئو یک وب سایت را می تواند آنالیز کند ، می تواند برای پیدا کردن کلمات کلیدی و تحلیل رقبای شما هم بسیار مفید باشد. SEMRush را حتما تست کنید و حتی پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز به خرید یک اکانت محدود یک ماهه برای تجزیه و تحلیل کامل وب سایت ، از SEMRush استفاده کنید.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

ششمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : SEO Site Checkup

وب سایت SEO Site Checkup هم یکی از ابزارهای قوی تجزیه و تحلیلگر سئوی وب سایت است که امکان بررسی رقبا را نیز برای شما فراهم می کند. اسکنر سئوی این وب سایت بسیار تند و سریع است و در عین حال پیشنهاد های ساده ای هم برای بهبود وضعیت سئو به شما ارائه می دهد . گزارش های این وب سایت از وضعیت SEO سایت بسیار آسان و قابل درک است و به شما یک اکانت 14 روزه رایگان هم برای تجزیه و تحلیل کامل وب سایت ارائه می دهد.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

هفتمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : NeilPatel

وب سایت NeilPatel با مکانیزم جالبی فاکتورهای سئو وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند. این وب سایت به عنوان یک موتور جستجو یا Cralwer ابتدا قسمتی از وب سایت شما را طی چند دقیقه اسکن می کند و بر اساس نتایج به دست آمده تجزیه و تحلیل SEO را به شما خروجی می دهد و مشکلات شما را در این حوزه گزارش می دهد.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

هشتمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : SEO Tester Online

SEO Tester Online هم یک ابزار پیشرفته بازاریابی دیجیتال محسوب می شود که بخشی از کارش انالیز کردن سئوی وب سایت شماست . این وب سایت می تواند وضعیت فنی سئوی سایت شما را بررسی کنید و در عین حال امکاناتی مثل بازاریابی محتوا ، بررسی وضعیت شما در موتورهای جستجو ، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی ، تجزیه و تحلیل رقبا و ... را نیز به شما ارائه می دهد. این وب سایت هم دارای یک داشبورد حرفه ای مدیریت بازاریابی و SEO برای وب سایت است.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

نهمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : IONOS SEO Checker

IONOS در واقع یک شرکت هاستینگ اینترنتی است که سرویس های متنوعی از جمله هاستینگ ، SSL و طراحی وب سایت با وردپرس و ... هم انجام می دهد اما در لینکی که از این وب سایت قرار داده ایم ، قسمتی به عنوان اسکنر سئو نیز در نظر گرفته شده است که فاکتورهای اولیه سئوی فنی را به شما گزارش می دهد.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

دهمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : RankWatch

RankWatch هم یک وب سایت حرفه ای برای تجزیه و تحلیل وب سایت شما از نظر سئو است که این قابلیت را می دهد که اسکن سئوی وب سایت شما با بررسی کلمات کلیدی خاصی صورت بگیرد و این یکی از فاکتورهای جذاب در استفاده از این ابزار است . شرکت های بزرگی از این سرویس در حال استفاده هستند و به نوعی یکی از ابزارهای مارکتینگ اینترنتی محسوب می شود.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

یازدهمین ابزار اسکنر سئو | SEO Scanner : SEO Web Page Analyzer

SEO Web Page Analyzer هم یک وب سایت بسیار ساده و در عین حال بسیار راحت و کاربردی برای انالیز سئوی وب سایت های شماست که در عین سادگی می تواند به شما در بهبود سئوی فنی بسیار کمک کند. کافیست وب سایت را باز کنید ، آدرس را وارد کنید و آنالیز را بزنید.

معرفی 12  ابزار اسکن سئو | SEO Scanner قدرتمند در دنیا

دوازدهمین ابزار اکسنر سئو | SEO Scanner : Power Mapper

Power Mapper هم یکی دیگر از وب سایت هایی است که کاربرد اصلی آنها در بازاریابی دیجیتال است و قسمتی از کارشان را بصورت رایگان در قالب بررسی وب سایت شما از لحاظ موتورهای جستجو ( دیدگاه موتورهای جستجو در خصوص وب سایت شما ) تست می کنند و خروجی نیز ارائه می کنند . این وب سایت هم می تواند برای شما در نوع خود جذب باشد. اسکن کردن این وب سایت روی صفحات محدودی از وب سایت انجام می شود و اگر می خواهید اسکن دقیقی از کل وب سایت داشته باشید باید اکانت پولی آن را خریداری کنید.

نتیجه گیری

ابزارهای بسیار زیادی بصورت آنلاین و رایگان وجود دارند که شما می توانید سئوی وب سایت خود را با آنها آنالیز کنید. دقت کنید که اکثر این ابزارها تقریبا عملیات مشابهی را انجام می دهند زیرا استاندارد SEO برای موتورهای جستجو تقریبا یکسان است. پیشنهاد می کنم همیشه برای تست کردن SEO یک وب سایت همزمان از گزارش های چند وب سایت استفاده کنید و خروجی خودتان را تحلیل کنید. هیچوقت به گزارش صرف یک وب سایت بسنده نکنید.محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات