محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش برطرف کردن مشکل کمرنگ بودن متن در پرینت

یکی از مشکلات معمولی که ممکن است در کم رنگ شدن متن ها در پرینت گرفتم پیش بیاید ، کم شدن تونر یا جوهر پرینتر است ، در این نکته آموزشی هدف من گرفتن پرینت پر رنگ تر در صورت نداشتن مشکل سخت افزاری است . یعنی مشکل سخت افزاری در پرینتر شما وجود ندارد اما متن هایی مثل Word و PDF شما پر رنگ چاپ نمی شوند ، برای اینکه این مشکل را حل کنید در ابتدا یک مورد مهم را چک کنید :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  1. مطمئن شوید که مشکل از سخت افزار پرینتر نیست و از فایل است ، کافیست ابتدا متن را به عکس تبدیل کنید و پرینت بگیرید اگر پرینت شما پر رنگ چاپ شد مشکل از سخت افزار و پرینتر نیست و مشکل از تنظیمات پرینتر شما برای چاپ پر رنگ تر است.
  2. در مرحله دوم وارد تنظیمات پرینتر شوید ، برای ورود به تنظیمات پرینتر کافیست وارد کنترل پنل و تنظیمات Devices and Printers شوید و پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید و ابتدا گزینه Printer Preferences را مطابق شکل زیر باز کنید :

چگونه پرینت پر رنگ بگیریم

از صفحه تنظیمات بالا در قسمت Resolution و DPI را در بالاترین عدد ممکن قرار دهید و OK را بزنید و سپس مجدد بر روی تنظیمات Printer مورد نظر راست کلیک کنید Printer Properties را انتخاب کنید و مطابق شکل زیر را ببینید و وارد تب Advanced شوید و به دنبال گزینه Printer Features مطابق شکل زیر بگردید :

چگونه پرینت را پر رنگ کنیم

در تنظیمات صفحه بالا گزینه Print All Texts as Black را انتخاب کنید و OK کنید. در نهایت وارد تب Paper Quality شوید و مطمئن شوید گزینه EconoMode غیرفعال یا Disable است. در نهایت تست کنید مشکل شما باید برطرف شده باشد.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات