محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

13 فاکتور انتخاب بهترین آموزشگاه شبکه و برنامه نویسی در ایران

چگونه تشخیص بدهیم که یک آموزشگاه در حوزه آموزش شبکه یا برنامه نویسی بهترین است؟ زمانیکه صحبت از یادگیری شبکه و برنامه نویسی می شود ، قطعا شروع کار با یک دوره آموزشی است. اما بحث اینجاست که این روزها در همه جای اینترنت پر شده است از تبلیغات بهترین دوره های شبکه ، بهترین دوره های برنامه نویسی و ... خوب چگونه می توانیم در این بین بهترین آموزشگاه شبکه و برنامه نویسی را تشخیص بدهیم؟ در ادامه من به شما نکاتی را عنوان می کنم که با استفاده از آنها شما قادر به تشخیص یک آموزشگاه با کیفیت خواهید شد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

مدرس های با کیفیت و با رزومه داشته باشد

الان هر کسی با یک مقدار دانش زبان انگیسی یا حتی استفاده از زیرنویس های فیلم های آموزشی خارجی شروع به ساختن دوره های آموزشی به زبان فارسی می کند. حتما وقتی می خواهید وارد یک کلاس آموزشی شبکه یا برنامه نویسی شوید به سابقه کاری استاد توجه کنید.

شما باید رزومه استاد خود را بدانید که چند سال در آن حوزه کار کرده است و در کجاها مشغول بوده است و حتی در صورت نیاز بتوانید از محل کارهای او استعلام بگیرید. مدرس های با کیفیت معمولا چندین سال سابقه کار در محیط های واقعی دارند و در عین حال رزومه مرتبط با کارشان دارند.

بهترین آموزشگاه برنامه نویسی و شبکه ایران

اگر دیدید تنها رزومه کاری مدرس ، تدریس عنوان شده است به هیچ عنوان در چنین کلاسی ثبت نام نکنید ، چون یک مدرس حرفه ای در حوزه شبکه و برنامه نویسی کسی است که به شما دانش کاربردی خودش در برنامه نویسی و شبکه را منتقل کند و وقتی کسی کاری در دنیای واقعی انجام نداده است ، به شما بازار کار را نمی تواند آموزش دهد.

برای دانشجو حق انتخاب استاد وجود داشته باشد

این مهم است که شما بتوانید بین اساتید مختلف یک دوره آموزشی ، حق انتخاب داشته باشید. برخی آموزشگاه ها شما را در کلاس استادی که تمایل دارند ثبت نام می کنند و این اصلا درست نیست . شما حق انتخاب باید داشته باشید و بین مدرسین مختلفی که در یک مجموعه آموزشی حضور دارند باید بهترین را انتخاب کنید. فاکتورهایی مثل فن بیان ، سابقه تدریس را می توان از ملاک های انتخاب استاد عنوان کرد.

بهترین آموزشگاه برنامه نویسی و شبکه ایران

در انتهای دوره آموزشی گواهینامه ارائه شود

قطعا تخصص مهمترین چیزی است که شما در یک دوره آموزشی شبکه یا برنامه نویسی باید یاد بگیرید. شما صدها مدرک و گواهینامه بدون داشتن تخصص ارائه کنید قطعا از پس مصاحبه کاری بر نمی آیید. در عین حال ارائه کردن گواهینامه باعث می شود شما وارد مصاحبه شوید . یک آموزشگاه باید برای دوره های آموزشی خود پس از پایان دوره ، گواهینامه ارائه کند. گواهینامه صرفا اعلان این موضوع است که شما دانش لازم برای شرکت در مصاحبه شغلی مرتبط با شبکه و برنامه نویسی را دارید.

بهترین آموزشگاه برنامه نویسی و شبکه ایران

امکان تعامل و پشتیبانی از دانشجو وجود داشته باشد

در دوره های حضوری ، دانشجو می تواند با استاد در ساعت کلاس و در زمانی که استاد اجازه می دهد ، پرسش و پاسخ و تعامل داشته باشد. در دوره های آموزشی آنلاین این تعامل به حداقل می رسد و بعضا تعاملی دیگر وجود ندارد و مدرس بصورت یک طرفه معمولا آموزش داده می شود. در یک آموزشگاه خوب شما باید بتوانید با مدرس دوره بصورت اختصاصی به پرسش و پاسخ بپردازید و مشکلات خود را حل کنید.

بهترین آموزشگاه برنامه نویسی و شبکه ایران

امکان دسترسی به منابع آموزشی در هر لحظه ممکن باشد

این نکته بیشتر در حوزه روشهای یادگیری امروزی است. این روزها یادگیری با فیلم ها و دوره های آموزشی بسیار رواج پیدا کرده است . بدیهی است شما با دیدن ویدیوهای آموزشی محدودیت های زیادی را رفع می کنید. شما دیگر محدود به زمان و مکان نخواهید بود و می توانید هر لحظه و هر زمان و به هر تعداد بار که دوست داشتید دوره آموزشی را مرور و یاد بگیرید. یک آموزشگاه خوب این روزها می تواند ترکیبی از دوره های ویدیویی و دوره های آنلاین باشد و اگر این دو همزمان در جایی باشد یک کار آموزشی بسیار عالی از آب در می آید.

بهترین اموزشگاه برنامه نویسی و شبکه ایران

دوره هایی مطابق با سرفصل های بین المللی داشته باشد

وقتی صحبت از کیفیت آموزش شبکه ، آموزش لینوکس و برنامه نویسی می شود ، یعنی شما بر اساس یک استاندارد جلو می روید. استاندارد در آموزش شبکه و برنامه نویسی یعنی استفاده از سرفصل های رسمی که شرکت سازنده محصول ارائه داده است. یک آموزشگاه خوب باید بر اساس سرفصل های درست تدریس کند و همه سرفصل ها را به شکل مطلوبی ارائه کند. چه بسا برای یک دوره آموزش نتورک پلاس ، هیچوقت در ایران در هیچ آموزشگاهی شما نمی توانید مباحث آن را بصورت کامل ببینید و این یکی از نقاط ضعف آموزشگاه های مختلف ما در کشور است.

زمان پرت و بیهوده در دوره ها گنجانده نشود

اساسا دوره های حضوری نزدیک به یک سوم زمان اعلامی از کلاس را واقعا تدریس نمی کنند ! یک ساعت و ربع کلاس از نظر آموزشی یک ساعت و نیم در نظر گرفته می شود ، تایم استراحت جزو کلاس حساب می شود . زمان پرسش و پاسخ ، خطایابی ، مشکلات غیر قابل پیشبینی در لابراتوار ، حل مشکلات و ... باعث می شود زمان پرت و بیهوده سر کلاس های حضوری خیلی وجود داشته باشد و به همین دلیل می تواند روی کیفیت تدریس و آموزش تاثیرگذار باشد. در ویدیوهای آموزشی شما بهینه ترین روش استفاده از زمان را خواهید داشت چون زمان پرتی وجود ندارد !

نمونه تدریس از اساتید آموزشگاه موجود باشد

شما برای انتخاب یک استاد خوب شبکه و امنیت یا برنامه نویسی ، نیاز دارید که نمونه ای از تدریس او را ببینید. آموزشگاه خوب یک نمونه از تدریس استاد خودش در کلاس را حتما باید در وب سایت آپلود کند تا دانشجو با روال و شکل آموزش استاد آشنا شود. چه بسا بیشتر از یک جلسه لازم است و تدریس یک مبحث فنی بهتر است در این قسمت به عنوان نمونه قرار بگیرد. بیشتر موسسات آموزشی برنامه نویسی و شبکه در ایران این بخش را ندارند.

برای دوره ها منابع مکمل و ابزارها گردآوری شود

ترجیحا باید همه ابزارهای حداقل نرم افزاری که برای دوره  و برای دانشجو فراهم شود . در دوره های آموزشی شبکه و برنامه نویسی اکثر ابزارهایی مثل فایل های ایزو سیستم عامل ها ، مقالات ، کتابهای الکترونیکی ، ابزارهای شبیه ساز ، ابزارهای IDE ، نمونه کدها ، نمونه قالب ها و ... باید بصورت پکیج در اختیار دانشجو قرار بگیرد تا دانشجو روی یادگیری متمرکز شود تا گشتن به دنبال ابزار درست و سالم !! معمولا در دوره های آموزشی بین المللی این ابزارها بصورت یک DVD در ابتدای دوره در اختیار دانشجویان قرار میگیرند.

جلسات مشاوره و انتخاب مسیر راه برگزار کند

آموزشگاهی که برای شما جلسه مشاوره رایگان تعیین نقشه و مسیر راه شبکه و برنامه نویسی برگزار نکند ، اصلا ارزش وارد شدن ندارند. این وظیفه یک موسسه آموزشی خوب است که برای شما یک مسیر راه مشخص برای ورود به بازار کار مرتبط دلخواه شما ترسیم کند. این نقشه راه می تواند حداقل به شکل یک محتوای آموزشی ویدویی یا حتی مقاله هم ارائه شده باشد . در هر صورت باید برای شما جلسه مشاوره رایگان برگزار کند .

امکان استفاده شناور از زمان دوره را داشته باشد

این روزها زمان بیشترین ارزش را دارد. اینکه شما بتوانید در هر لحظه و هر زمانی که دوست داشتید در کلاس ها شرکت کنید و از منابع آموزشی استفاده کنید . قطعا یکی از امکانات بسیار لذت بخش در حوزه آموزش خواهد بود. ضبط شدن دوره هایی که برگزار می شوند. داشتن کپچرهای کلاسی ... می تواند بسیار به این موضوع کمک کند. با این امکانات شما می توانید در هر لحظه و هر مکان به امکانات آموزشگاه دسترسی پیدا کنید.

امکان دسترسی به نظرات و ارتباط با سایر دانشجویان وجود داشته باشد

دیدن نظرات و دیدگاه های کاربران و دانشجویان دوره های آموزشی ، بسیار می تواند در انتخاب آموزشگاه ها و مدرسین خوب به شما کمک کند. به ویژه اگر این نظرات خارج از خود وب سایت آموزشگاه و در تالارهای گفتمان مطرح شده باشد. در تالارهای گفتمان تحقیق کنید و حتما نظرات دیگر دانشجویان قبلی دوره را جویا شوید.

توسینسو ارائه دهنده بهترین آموزشهای شبکه و برنامه نویسی

ما در توسینسو سعی کرده ایم بهترین آموزشهای شبکه و برنامه نویسی را به شما ارائه بدهیم. از بهترین مدرسین ایرانی و بین المللی در برگزاری دوره ها استفاده می کنیم ، برای هر دوره آموزشی بیش از چندین استاد وجود دارند که حق انتخاب بین اساتید دارید ، در هر لحظه می توانید با استاد ارتباط بگیرید و پشتیبانی و تعامل داشته باشید ، گواهینامه زبان انگلیسی برای مهاجرت دریافت کنید ، کلیه منابع آموزشی مکمل را بصورت پیوست در ویدیوها دریافت کنید ، به بخش های رایگانی از دوره های اساتید دسترسی پیدا می کنید و کیفیت را لمس می کنید .

نظرات سایر دانشجویان در خصوص دوره ها را مشاهده می کنید. هر لحظه و هر مکانی که دوست داشتید می توانید آموزش ببینید و در نهایت بهترین مشاوره ها و مسیر راه ها را برای آموزش شبکه و برنامه نویسی بصورت رایگان دریافت می کنید.

  • بهترین آموزشگاه شبکه و برنامه نویسی ایران چیست؟

    برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه شبکه و برنامه نویسی باید به فاکتورهایی مثل کیفیت اساتید ، نحوه تدریس ، سابقه تدریس اساتید ، جلسات مشاوره رایگان و تعیین مسیر راه ، امکان دسترسی به محتوای آموزشی در هر زمان و مکان ، امکان مشاهده نمونه تدریس اساتید و ... توجه کنید که در این مقاله در خصوص این فاکتورها و معرفی آموزشگاه مناسب برای شما توضیح داده ایم.
  • بهترین آموزشگاه های کامپیوتر ایران را چگونه بشناسیم؟

    در این مقاله شما نحوه تشخیص کیفیت یک آموزشگاه شبکه و کامپیوتر با کیفیت را یاد می گیرید.

محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران و مجموعه توسینسو ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 80 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر و ناظر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات