کاملترین آموزش محاسبات آدرس IP نسخه 4 قسمت 1 : معرفی ساختار IP

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
3 ساعت آموزش
امکان دانلود

در دوره آموزش IP Addressing یا ساختار آدرس IP شما بصورت صفر تا صد با مفاهیم سابنتیگ ، CIDR ، VLSM ، FLSM ، تبدیل مبناهای باینری به دسیمال و ... کلاس های IP ، مفاهیم آیپی و ... بصورت کاملا ساده و کاربردی آشنا می شوید. این دوره بصورت یک دوره مکمل برای دوستانیکه علاقه مند به دوره های سیسکو یا مایکروسافت هستند و به محاسبات آدرس IP اعم از Subetting و ... علاقه مند هستند توصیه می شود.

سرفصل ها

اگرچه استفاده از IPv6 در شبکه های کامپیوتری افزایش پیدا کرده است اما همچنان IPv4 معروف ترین روش آدرس دهی در لایه 3 در شبکه های امروز است.دستگاه هایی که با IPv4 در یک شبکه کار میکنند، باید دارای یک آدرس یکتا در شبکه باشند تا با سایر دستگاه ها ارتباط برقرار کنند. همانطور که زمان ارسال یک نامه، شما آدرس مبدا و مقصد را روی پاکتی که نامه در آن قرار دارد مینویسید.

در یک شبکه هم باید آدرس IP مبدا و مقصد دستگاهی را که در شبکه اطلاعات ارسال میکنند را در هدر IPv4 بسته ها وارد میکنیم. وقتی که دو دستگاه در شبکه قصد ارتباط با یکدیگر را دارند،  به آدرس Logical نیاز دارند (که این همان آدرس لایه 3 ای در مدل شبکه OSI است ). در حال حاضر در اکثر شبکه ها از Internet Protocol یا همان IP استفاده میشود. در این فصل در مورد مفاهیم IP، کلاس های مختلف IP، تبدیل IP به باینری، مفاهیم CIDR، VLSM، FLSM  و ... توضیح خواهیم داد.