چگونه بودجه بازاریابی را درست با استفاده از SEO مصرف کنیم؟

برای بسیاری از مالکان تجاری، SEO یک چاره اندیشی است ، حتی اگر در کل فقط یک استدلال باشد. به این خاطر که بیشتر مردم ارزش SEO را نمی دانند. آنها یک برنامه بازاریابی با استفاده از پلتفرم هایی که بیشتر محبوب هستن ، که به طور کل یعنی تلویزیون ، رادیو و چاپ را در پیش می گیرند. اما نباید از این رسانه ها برای نتایجی که هنوز امکان موفق بودنشان وجود دارد، وقت آن رسیده که مالکان تجاری تلاش های خود برای بازاریابی را یک مرحله اضافه کنند و شروع به یکپارچه سازی تمام گزینه های موجود خود کنند البته اگر می خواهند بیشترین دریافت را در قبال پولشان کسب کنند و اهداف به سرانجام رسیده خود را ببینند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

چگونه بودجه بازاریابی را درست با استفاده از SEO مصرف کنیم؟

اجازه ندهید پول تبلیغات و تلاش های شما به هدر برود

خب چرا شامل کرد SEO به کمپین بازاریابی شما مهم می باشد؟ اینطور فکر کنید: شما یک تجارت بی عیب، یک برنامه رادیوی برای قانع نمودن و یا یک تبلیغ چاپی چشم نواز را کنار هم جمع کردید، همه ی اینها جنبه های مثبتی بر روی مشتریان دارند و سبب می شوند مشتریان تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات و سرویس های شما داشته باشند. با این حال، وقتی آنها در واقع به جستجو در اینترنت برای آن محصول یا سرویس می پردازند – همه ی ما به خوبی می دانیم همه چیز این روزها وابسته به یک جستجوی گوگل می باشند.

آنها به طور خاص نمی توانند نام کمپانی شما را به یاد آورند، پس آنها تصمیم به یافتن اولین جایی می کنند که پیشنهاد مشابه ای در مورد همان سرویس و یا محصول داده اند. بدون SEO، سایت شما به احتمال زیاد در صفحه اول نتایج جستجو نخواهد بود، به این معنی که تجارت شما، پخش یا چاپ آگهی که برای جلب مشتری انجام می دهید تماما به نفع رقیبان شما که دارای رتبه بندی بهتری هستن تمام شود. شاید این تنها جواب در مورد اهمیت این سوال نباشد، اما باز چرا ، به جای یک چاره اندیشی موقت، SEO می تواند خط مقدم ذهن شما به عنوان فردی که مالک تجارتی می باشید در نظر گرفته شود و به عنوان نقطه شروع برای یک برنامه بازاریابی، به جای آنکه آخرین چاره باشد.

چگونه بودجه بازاریابی را درست با استفاده از SEO مصرف کنیم؟

قدرت بازاریابی یکپارچه

ایده این نیست که تمام متد های مرسوم را فراموش کنید، بلکه هدف ادغام کردن آنها با متد های دیجیتال می باشد. بازاریابی یکپارچه – که شامل تلویزیون، رادیو، چاپ، بنر های تبلیغاتی آنلاین، رسانه های اجتماعی، ساخت لینک و بهینه سازی طراحی وب – به شما اجازه متصل شده به گروه های بزرگی از مصرف کنندگان مورد هدف را می دهد که با انجام فقط یکی یا دو تا از این رویکرد ها، رسیدن به این مسئله امکان پذیر نمی شود. داشتن نام کسب و کار خود از طریق تمامی این راهکارهای متفاوت سبب قدرتمند شدن برند شما می شود و همچنین به شما این فرصت را برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره محصولات و سرویس تان می دهد، و سبب ایجاد یک رابطه صمیمی تر با مصرف کنندگان شما می شود.

چگونه بودجه بازاریابی را درست با استفاده از SEO مصرف کنیم؟

ترویج SEO به Call to Action

آگهی های تجاری و یا چاپی می توانند مصرف کننده را تشویق به برداشتن تلفن برای سفارش دادن یا صرف نظر از آن کند، اما شانس سفارش وجود دارد چون در اون لحظه که یکدفعه با یک تبلیغ رو به رو می شوند چندان در مورد درست بودن سفارش دادن آن فکر نمی کنند. به عبارتی، SEO به ترویج کلیک کردن فوری (CTAs) می پردازد. برای اون دسته از مصرف کنندگانی که در یک دستگاه تلفن همراه به جستجو برای انچه که می خواهند هستند و در مرحله بعدی آماده برای خرید یا رزرو آن می شوند، این مفهوم را می رساند که آنها می توانند به راحتی با فشردن یک دکمه تماس یا دستورالعمل را دریافت کنند. اما با راهکارهای تبلیغاتی مرسوم، شما فقط باید امیدوار باشید یک مصرف کننده شما را بر اساس علاقه اش بعدا دنبال کند.

بسیاری از استراتژی های SEO

SEO با این قانون خود در ساخت لینک بوسیله انتشار محتوای منحصر به فرد بیشتر شناخته شده است، اما چند روش دیگر هم برای پشتیبانی خوب از یک برنامه بازاریابی دارد. انواع تکنیک های SEO می توانند در طول توسعه وب سایت ها برای اطمینان از مشاهده شدن در تمام موتور های جستجوگر استفاده شوند، و استراتژی های SEO که برای بهبود موقعیت وب سایت در موتور های جستجو هستند(off-page SEO) اغلب شامل رسانه های اجتماعی و بنر آنلاین / تبلیغات بازاریابی می باشند. هر دو اینها تمرکز بر رشد تجارت با مطرح شدن برند تجاری شما می باشد.

سخن آخر اینکه رتبه بهتر سبب افزایش ترافیک به وب سایت شما می شود که به طور طبیعی سبب افزایش نرخ تعامل شما می شود. بودن در موتور های جستجوی شناخته شده، سبب بهتر شدن شانس شما در رقابت با رقیبان شما می شود، و موثر ترین راه استفاده از SEO برای موفقیت در این زمینه می شود. پس قبل از این که بخواهید در تلویزیون های بیشتر، رادیو، چاپ تبلیغات ثبت نام کنید، مطمئن شوید لیست شما در جایگاه مناسب قرار دارد و بودن در صفحه دوم موتور جستجو مثل گوگل به سادگی به معنی رد شدن شما می باشد.


بابک رستمی
بابک رستمی

Babak Rostami Senior computer software expert. C# Programming, Asp.Net, SQL Server,SEO ( Search Engine Optimization)

نظرات