4 عنصر در بازار رقابتی : بازاریابی آنلاین که باید بشناسید

برای مالکان تجاری این یک امر حیاتی هست که بدانند داشتن یک طرح بازاریابی برای محصولات یا سرویس های ارائه شده به وسیله برند شان چه میزان مهم می باشد. بیشتر کسب و کارها مدام در تلاش برای پیدا کردن راهی برای افزایش آگاهی مشتریان از نام برند خود هستند و امیدوارند که با مشتریان جدید ارتباط برقرار کنند و در نهایت یک حس وفاداری در آنها نسبت به خود ایجاد کنند. شما ممکن هست از قبل یک برنامه در زمینه بازاریابی داشتید، اما خودتون رو محدود به روش هایی سنتی مثل تلویزیون، رادیو، چاپ کرده باشید؟

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

من به عنوان کسی که در زمینه SEO تجربه دارم خدمت شما عنوان می کنم که به خوبی می دونم بسیاری از کسب و کارها وقتی که تلاش برای قرار دادن یک کمپین بازاریابی موثر می کنند یک اشتباه می کنند که همه ی گزینه ها را بررسی نمی کنند. در حقیقت، اغلب اوقات، پتانسیل یک طرح بازاریابی آنلاین در تکمیل دیگر تلاش های تبلیغاتی موجود در این زمینه نادیده گرفته می شود. راه های مختلفی برای بازار کسب و کار آنلاین وجود دارد، اما موفق ترین استراتژی بازاریابی اینترنتی پیاده سازی یک سری عناصر می باشد، اجازه بدید تمام بخش ها با هم انجام شوند تا میزان دیده شدن برند شما، ترافیک وب سایت و درآمدی که شما انتظار دارید را مشاهده نمایید.

1. طراحی وب سایت

امروزه، کمتر کسی هست که از اهمیت داشتن کسب و کار در محیط آنلاین بی خبر باشد، و طراحی یک وب سایت قوی یکی از این موارد می باشد. اگر شما مالک یک کسب و کار هستید که داشتن یک وب سایت خوب را بخشی از تلاش خود در محیط بازاریابی آنلاین می دانید پس راه درست را انتخاب کردید. هر گونه تبلیغات و محتوایی در وب سایت شما به منظور جذب منتشر شود، پایه و اساس شما در رقابت های فعلی خواهد شد. وب سایت باید به اندازه کافی جذاب و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان باقی بماند، در عین حال ایجاد مقالات تازه در وبلاگ، یک طراحی واکنش گرا برای ابزار های موبایل و دیگر تکنیک های بهینه سازی را می توان اشاره نمود.

طراحی وب سایت

2. بهینه سازی موتورجوستجو

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کمک به بدست آوردن رتبه بهتر در گوگل، یاهو و بینگ می شود. بدون این کار، پتانسیل کسب و کار شما در میان انبوهی از صفحات نتایج جستجو از بین خواهد رفت. همه می دونیم که هر وقت جستجو می کنیم معمولا احتمال اینکه درباره موضوع مد نظر به صفحات بعدی نتایج جستجو مراجعه کنیم کم می باشد، خب همین امر سبب می شود که ترافیک سایت شما کم شود و بخصوص سودی که با هدف ساخت وب سایت داشتید نیز کم رنگ شود. مطمئن باشید استفاده از SEO شما را در رقابت با رقیبان شما جلوتر می برد.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

3. رسانه های اجتماعی

ادغام رسانه های اجتماعی در برنامه کسب و کار شما ارزش بسیاری دارد، به خصوص زمانی که پیوستن به آن برای مشتری رایگان باشد و می توان با یک بودجه تبلیغاتی کوچک مسیری طولانی را طی کنید. امروزه با توجه به درگیر بودن بسیاری از مردم با رسانه های اجتماعی وقتی شما در شبکه های مختلف اجتماعی یک رزومه کامل و غنی را ارائه دهید مطمئنا افراد به سمت شما کشیده خواهند شد. شبکه های اجتماعی نه تنها به شما اجازه اشتراک اطلاعات برند و سرویس های شما را با امکان قرار دادن پست ها ، تصاویر، ویدیو را می دهند بلکه به شما و تجارت شما اعتبار می بخشد. این امر به مشتریان شما حس خوب خرید از شما به جای رقبای شما را می دهد.

4 عنصر در بازار رقابتی : بازاریابی آنلاین که باید بشناسید

4. بنر / کلیک کردن به منظور تبلیغات

زمانه ی آن که، یک تعداد تبلیغ تلویزیونی و یا تبلیغات در روزنامه ای کفایت کند تمام شده است. اکثر جمعیت جهان با استفاده از اینترنت برای دریافت اخبار، خرید یا حتی تماشای علاقه مندی هایشان استفاده می کنند. در اینجاست که بنر های تبلیغاتی و پرداخت در ازای هر کلیک کردن نقش پررنگی می گیرند. داشتن نام کمپانی و ارائه پیشنهاد های خود در داخل موتورهای جستجو سبب می شود برند شما مشهور شود و مشتریان محصولات و سرویس های شما را خریداری کنند.


بابک رستمی
بابک رستمی

بابک رستمی. کارشناس ارشد کامپیوتر نرم افزار. C# Programming، Asp.Net، SQL Server, Web Designning And Web Programmer

نظرات