چرا سئو شبیه بدنسازی است؟ معرفی 10 دلیل شباهت SEO و بدنسازی

چرا سئو شبیه به ورزش بدنسازی است؟ چگونه می توان سئو سایت را با ورزش بدنسازی مقایسه کرد؟ همون طور که خوش هیکل شدن نیازمند زمان است، کسب رتبه در موتور های جستجو هم زمان بر می باشد. در ادامه 10 دلیل رو می گم که چرا این دو فرایند شبیه به هم هستند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

چرا سئو شبیه بدنسازی است؟ معرفی 10 دلیل شباهت SEO و بدنسازی

1. برای شروع

هم در بهینه سازی موتور های جستجو و هم تمرین بدن سازی، هیچ تضمینی وجود نداره. مشاور و یا مربی شما یک برنامه منظم در اختیار شما قرار می ده و اگر شما به خوبی موارد رو رعایت کنید یا تمرین های بدن سازی رو به طور منظم انجام بدین اونوقت چیزی نصیبتون می شه.

 

2. در هر دو منطقه

همه چی بر می گرده به میزان استقامت شما و دنبال کردن یک برنامه طولانی مدت. طراحی بهینه سازی که بتونه در برابر نتایج مختلف پایدار بمونه همانند تحمل و استقامت یک جلسه تمرین شدید و فشرده در بدن سازی می باشد.

3. ورزشکار و سئو کار جدی

به موفقیت می رسند: هیچ راه میانبری نیست که این دوره طولانی رو کوتاه کنه و عوارض جانبی جدی نداشته باشه. هیچ قرصی نمی تونه یک سیب زمینی نیمکت نشین رو به یک ورزشکار خوب تبدیل کنه و هیچ برنامه تولید لینکی نمی تونه یک سایت ضعیف رو در جمع جستجو های معتبر و واقعی برای مدت طولانی نگه دارد. تو یک جملهبگم همش بر می گرده به سخت کوشی شما.

4. تغذیه نقش مهمی رو ایفا می کنه.

حتی داشتن یک برنامه جامع و کامل در بدن سازی برای بدست اوردن نتایج خیلی خوبی بدون تغذیه مناسب و کافی ممکن هست با شکست رو به رو بشه. به طور مشابه، بهترین بهینه سازی داخلی صفحات سایت بدون داشتن لینک های با کیفیت بر روی سئو تاثیر بدی خواهد داشت. لینک ها برای یک وب سایت به منزله اصل نصب اون وب سایت می باشد. همانند عادات تغذیه ای نامناسب، نتیجه ساخت لینک های ضعیف منجرب به تاثیر منفی بر روی عملکرد کلی سایت می شود.

5. سئو هم همانند ورزش ها یک رشته رقابتی هست

بله امروزه تو همه چی رقابت وجود داره. همون طور که در مساقبات ورزشی حالا من بدن سازی رو مثال زدم چون بحث استقامت بدنی و در عین اینکه افراد کمی می تونند خودشون رو به اون شرایط برسونند و کلی دلیل دیگه. وب سایت هم همین داستان رو داره چون کمتر وب سایتی رو داریم که پیشنهاد منحصر به فردی داشته باشند، ویژگی های منحصر به فرد و محصولات و سرویس هایی داشته باشند که مشتری سریع جذب شود. البته خب بیشتر مردم و وب سایت ها تمایل به نفر اول شدن ممکنه نداشته باشند.

6.سئو هم رقابتی است

بهینه سازی وب سایت ها و آموزش آنها در سطح رقابتی می تونه یک تجربه خسته کننده را برای شما رقم بزنه، به این دلیل که در دنیا آهنگ نابودی هیچ وقت پایان نخواهد گرفت، و این شانس وجود داره که یکی ( یا یک وب سایت رقابتی ) بهتر از شما عمل کنه، حتی اگه بهترین تلاش خودتون رو داشته باشید. به همین دلیل هستش که مورد بعدی که می خوام خدمتتون بگم در موفقیت طولانی مدت مهم و حیاتی می باشد.

7. انگیزه مهم می باشد 

خب شده شما کاری رو بدون انگیزه شروع کنید و موفق بشید؟؟ فکر نکنم. بله انگیزه نیروی قدرتمندی برای رسیدن به اهداف طولانی مدت هست در ورزش شما یک شبه به فردی مناسب برای مسابقه با بسیاری افراد نمی شوید در بهینه سازی سئو هم به همین موضوع باید اشاره کرده که تا زمانی انگیزه باشه ادم به تلاشش برای بهتر شدن و رسیدن به سه نتیجه برگشتی موتور جستجو ادامه خواهد داد. همین انگیزه داشتن برای رسیدن به هدف نهایی، دشواری ها رو برای شما کوتاه و کمتر خواهد کرد.

چرا سئو شبیه بدنسازی است؟ معرفی 10 دلیل شباهت SEO و بدنسازی

8.هر دو نیاز به برنامه ریزی دارند

هر دوی چه برنامه های بدن سازی و چه برنامه هایی که برای سئو داریم اگه روند پیشرفت کار رو اندازه گیری نکنیم مثل آب در هاون کوفتن می شه. بدون دنبال کردن روند فعالیت های انجام شده هیچ وقت به پیروزی نخواهیم نرسید.

9. هر دو نیاز به ابزار دارند

خیلی شبیه به تمرین های فیزیکی، بهینه سازی موتور جستجو هم اساسا نیازمند تمرکز بیشتر و استفاده از چند تا ابزار برای پیشرفت کار خود داره. تو ورزش از ابزار های مثل سنجش ضربان قلب و غیره فرد استفاده می کنه تا خودش رو به درستی بسنجه در سئو هم سایت هایی مثل MajesticSEO یا Onpage.org وجود دارند که برای مالکان سایت و متخصین سئو بسیار کارامد می باشد.

چرا سئو شبیه بدنسازی است؟ معرفی 10 دلیل شباهت SEO و بدنسازی

10. هر دو نیاز به کار سخت دارند

برای بهینه سازی موتور جستجو و ورزش ها، یک قانون سرانگشتی ساده وجود داره نابرده رنج گنج میسر نمیشود مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد.همانند تمرین های ورزشی، بهینه سازی بلند مدت موتور جستجو برای یک برند همانند جلوگیری از خطراتی هست که برای سلامتی به وجود می اید، حفظ تمرکز بر روی یک موضوع درست، و صد البته نگهداری از آن بسیار مهم می باشد.

در نهایت بعد از گذروندن یک دوره طولانی مدت شما بدنی لاغر و مناسب خواهید داشت. اینکه بخواین در ابتدای کار به اخرین روند کار پرش کنید چیزی جز سردرگمی برای شما بوجود نخواهد آمد.در نهایت مورد دیگه ای که بین این دو موضوع یعنی هم سئو و هم بدن سازی وجود داره اینکه صبر کلید موفقیت شما می باشد.


بابک رستمی
بابک رستمی

Babak Rostami Senior computer software expert. C# Programming, Asp.Net, SQL Server,SEO ( Search Engine Optimization)

نظرات