آموزش جلوگیری از جریمه گوگل به خاطر لینک های خروجی نامناسب

چگونه جلوی جریمه شدن وب سایت توسط گوگل به خاطر لینک های نامناسب را بگیریم؟ نمی دونم تا به حال حتما شنیدین که گفتن فلان سایت به خاطر اینکه بک لینک های نامرتبط با موضوع سایتی که داشته و یا لینک های اسپمی دچار پنالتی توسط موتور جستجو شده و به زبان ساده بگم وب سایت شون به خاطر این کار دیگه تو نتایج موتور های جستجو دیگه پیدا نمی شه. امروز قصد دارم به این مورد اشاره کنم که لینک های خروجی شما نیز نیاز به بررسی مداوم دارند. پس تا انتها همراه من باشید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

همون طور که پیش تر گفتم همه ی ما می دونیم لینک زمانی پنالتی می خوره که ما لینک های بی کیفیت یا اسپمی داشته باشیم که بخواد به سایت شما اشاره کند. اما آیا از این موضوع هم خبر داشتین که نحوه لینک دادن شما به سایت های دیگه هم ممکنه سبب بروز پنالتی برای شما توسط گوگل شود؟ بله، درست متوجه شدید. ما این موضوع رو پنالتی به علت لینک های خروجی غیر طبیعی خطاب می کنیم، و مشابه پنالتی که برای لینک های ورودی شما اتفاق می افتد، این مجازات ممکنه بخشی و یا کل سایت شما رو تحت تاثیر قرار بده.

خب با یک مثال واقعی این موضوع رو بیشتر روشن می کنم، فرض کنید یک سایت داریم که بخشی از سایت به عنوان لینک های اسپمی معرفی شده. کسی که بخش محتوای سایت رو اداره می کنه نمی دونه به افرادی که به صورت مهمان در بلاگرش پست دارای لینک به سایت خودشون می ذارند، اجازه ثبت پستشون رو بده یا نده. فرض هم بر این هست این مطلبی که این مدیر محتوا در بلاگرش قرار داده بسیار با ارزش هم هست.

من به این مدیر گفته بودم لطفا این لینک های کامنت رو حذف کن، اما خب به خاطر یه دنده ای یا در اولویت قرار نداشتن این موضوع براش گوش به حرف من نمی ده و این کارو انجام نمیده. فکر می کنید چی شدش؟ درست حدس زدید همین چند وقت پیش گوگل اومد و الگوریتم پنگوئن خودش رو به نسخه 4 ارتقا داد که الگوریتمی بلادرنگ در تشخیص لینک های اسپمی هم بود. :-))) خلاصه سرتون رو درد نیارم این بنده خدا به خاطر یک دندگیش کاری کرد که سایتش پنالتی خورد و یک نامه قشنگ براش از گوگل اومد اما نه به عنوان تبریک به خاطر یک دندگیش بلکه به خاطر اینکه به حرف من گوش نداد و سایتش پنالتی خورد. نامه ایک که گوگل براش فرستاد در زیر براتون می ذارم.

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی از این مثال واقعی که بگذریم حالا به دو بحث مهم می رسیم

وب سایت توسینسو

چگونه از پنالتی گرفتن از لینک های خروجی جلوگیری کنیم

در زیر من چند مورد رو خدمت شما عرض می کنم که کمک می کنه که به این مشکل گرفتار نشید:

  1. از لینک دادن به سایت های بی کیفیت و اسپمی به شدت اجتناب کنید.
  2. یا سایت رو طراحی کنید که لینک های کاربر به حالت Nofollow در وب سایت ثبت بشوند و یا اصلا اجازه ندین که لینک قرار بگیره.
  3. از همه مهمتر به هیچ فرد مهمانی اجازه درج لینک در کامنت پست های خودتون رو ندین، مگر اینکه خودتون لینک رو بررسی کرده و تایید کرده باشید که لینک مفیدی می باشد.
  4. به سایتی لینک ندین که در عوضش برای شما بخواد بعدا جبران کنه یا مثلا پولی در ازاش به شما بده.
  5. مدیران محتوا سایتتون رو آموزش بدین تا آگاه باشند که به چی یا کی لینک می دهند.
وب سایت توسینسو

چکار کنیم اگه دچار جریمه یا همون پنالتی شدیم

اگر شما از سر لینک خروجی دادن دچار پنالتی شدین باید طبق مراحل زیر پیش برین:

  1. تمام لینک هایی که از سایت شما به سایت دیگری لینک شده رو شناسایی کنید.
  2. اون سایت هایی که از قوانین گوگل پیروی نکردن رو شناسایی کنید.
  3. اون لینک های مشکل دار رو یا کلا پاک کنید یا به تگ لینک صفت nofollow رو اضافه نمایید.
<a href="signin.php" rel="nofollow">sign in</a>

4. در اخر هم یک درخواست تجدید نظر برای گوگل ارسال نمایید. درج کنید که چه تغییراتی در سایتتون دادید و لینکهایی که حذف کردید و اینکه سعی می کنید این موضوع دوباره تکرار نشه. ( بیاین با هم دوست باشیم ;-) )


بابک رستمی
بابک رستمی

بابک رستمی. کارشناس ارشد کامپیوتر نرم افزار. C# Programming، Asp.Net، SQL Server, Web Designning And Web Programmer

نظرات