آموزش مخفی کردن پسوند فایل های اجرایی در ویندوز

سلام ، امروز میخام یه آموزش بدم که برای خیلی از دوستان شاید جالب باشه من میخوام یه فایل اجرایی رو جوری تغییر بدم که کاربر با نگاه اول نتونه اونو تشخیص بده که فایل چی هست.آیا تا به حال پسوند فایل اجرایی رو تغییر داده اید. امروز در این آموزش میخام این کار رو انجام بدم.برای این کار ابتدا به یک فایل اجرایی نیاز داریم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  • مرحله اول : من به ساده ترین روش ادامه میدم به همین خاطر فایل زیرو رو wordpad در مسیر %ProgramFiles%\Windows NT\Accessories کپی کردم در دسکتاپ
  • مرحله دوم : در قسمت folder option تیک گزینه hide extentions for known file type را بر میداریم با انجام این کار پسوند فایل در ویندوز قابل رویت می شود.
  • مرحله سوم : حالا بر روی فایل کلیک راست کرده و گزینه rename را میزنیم. بخش exe را پاک می کنیم و اون رو تبدیل به pif می کنیم. و اینتر می زنیم. با انجام این کار آیکن فایل تغییر می کنه و پسوند فایل مخفی میشه حالا دوباره فایل رو remane می کنیم و در قسمت انتهای فایل پسوند png را اضافه می کنیم.

هم اکنون پسوند فایل اجرایی مخفی شده و اون قسمت png هم که به فایل اضافه کردیم به عنوان بخشی از نام فایل در نظر گرفته میشه.نکته: بعد از تبدیل کردن فایل به پسوند pif هیچ را بازگشتی برای فایل وجود نداره که اونو دوباره به پسوند exe برگردونیم.


نظرات