علیرضا عابدینی
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و مدرس کامپیوتر

zBrowser چیست؟ معرفی مرورگر واقعیت مجازی زی

zSpace روش جدیدتر معرفی کرده که با استفاده از واقعیت مجازی وب را مرور می کند.مرورگر zBrowser برای سری جدید کامپیوترهای All-in-one خود این شرکت کاربرد خواهد داشت.و به دلیل اندازه بسیار بزرگی دارند فعلا فقط در مدارس از آنها استفاده می گردد.کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز هستند که با حسگرهای تشخیص حرکت سر و عینک AR/VR و یک عدد استایلوس واقعیت افزوده به کاربر اجازه می دهد با حرکت دادن آن در بالای نمایشگر، محتویات صفحه وب را تحت کنترل خود داشته باشد.بطور مثال برای تماشای صفحه های تخت وب با این مرورگر می توانید عکس موردنظرتان را انتخاب نموده و آن را هرگونه که تمایل دارید تغییر دهید یا جا به جا نمائید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

کار کردن با این مرورگر بسیار جالب و هیجان انگیز خواهد بود. به طوری که مثلا عکسی از را می توانید در وب برداشته و آن را به صورت سه بعدی تغییر دهید. یا هنگام مطالعه در مورد مورد خاص در لغت نامه های جامع اینترنتی قادر خواهید بود تصویر گرافیکی آن را گرفته و از داخل صفحه بیرون بکشید و به هر طرف که دوست دارید بچرخانید تا نمای بهتری داشته باشد و واضح تر بتوانید آن را تشخیص دهید.یا در فروشگاه های اینترنتی می توانید به صفحه تلویزیون ها رفته عکس های آن را به فرمت سه بعدی تبدیل و همه ی قسمتهای تلویزیون را تماشا کنید. و قبل از خرید الکترونیک همه بخش های کالای مورد نظر خود را تحت بررسی قرار دهد و از درستی انتخاب خود اطمینان حاصل نماید.به ادعای چاوز، zSpace در واقع یک واقعیت مجازی رومیزی محسوب می گردد که تعریف دوباره ای به روش مرور وب بخشیده و آن را به گونه ای متفاوت از همیشه ارائه داده است.


علیرضا عابدینی
علیرضا عابدینی

کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و مدرس کامپیوتر

کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم ، مدرس دوره های کامپیوتر ، مدیر فناوری اطلاعات و دارای گواهینامه های MCSA ، CCNA ، CEH و Network Plus و خوشحالم از اینکه می تونم دانشم رو در توسینسو به اشتراک بگذارم

نظرات