سهیل قاسمی
مدرس و کارشناس ارشد تجهیزات شبکه

آموزش بستن صفر بروی سانترال پاناسونیک

چگونه صفر تلفن در سانترال پاناسونیک را ببندیم؟ در این آموزش قصد این را داریم که صفر را بروی سانترال محدود کنیم .اگر آموزش های قبلی را دنبال کرده باشید مشکل خاصی نخواهید داشت و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

پس از ورود به محیط کنسول برنامه TDE Unified در قسمت TRS >Denied Code میتوان در level های مختلف شماره های را محدود کرد. به عنوان مثال ما میخواهیم که در level 2 دوصفر را محدود کنیم که اجازه تماس های بین المللی نداشته باشیم همجنین در level 3 صفر را می بندیم تا تماس های برون استانی نتوان گرفته شود.در مرحله بعد می بایست این محدودیت را بروی COS اعمال کنیم که برای انجام این کار

وب سایت توسینسو

مطابق تصویر بالا در مسیر System >Class of Service >cos Setting را باز میکنیم و در تب TRS بروی هر کدام از COS ها TRS Level تنظیم شده ست میکنیم. همانطور که در تصویر هم مشخص است در تب TRS Level به چهار دسته Day,Lunch,Break,Night تقسیم بندی شده است که به این معناست که می توانیم کاربرها را در زمان های متفاوت محدود کنیم.

فرض کنیم که سیاست شرکت به این شکل است که بعد از ساعت کاری کارمندان اجازه ندارند صفر را شماره گیری کنند که با این تقسیم بندی به راحتی می توان این کار را انجام داد.اگر هر کدام از این COS در Level 2 باشند یعنی شماره بین المللی را نمی توانند بگیرند واگر در level 3 باشند نمی توانند شماره های بین شهری را بگیرند.در مرحله آخر می باییست این COS را به Extension اضافه کرد.

وب سایت توسینسو


-------------------------------------------------

آموزش شبکه

برای دسترسی به مجموعه بهترین دوره های آموزش شبکه های کامپیوتری ( مبانی شبکه ، نتورک پلاس ، مانیتورینگ و ... ) مقدماتی تا پیشرفته با ارائه گواهینامه و فیلم رایگان همین الان کلیک کن

--------------------------------------------------


سهیل قاسمی
سهیل قاسمی

مدرس و کارشناس ارشد تجهیزات شبکه

بنده سهیل قاسمی مدرس دوره های شبکه بیش از 12 سال سابقه کار و تدریس دارم

نظرات