کاملترین دوره آموزش زبیکس | دوره Zabbix صفر تا صد + گواهینامه

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

آموزش زبیکس ( Zabbix ) یک دوره کاملا عملی و کاربردی است با انواع سنایورهای مختلف در مانیتورینگ زبیکس، در دوره آموزش زبیکس ( Zabbix )  شما با قابلیتهای منتوع در زبیکس آشنا خواهید شد. این دوره در قالب 6 ساعت با سرعتی بالا تهیه شده است و معال 30 ساعت کلاس آموزشی در زمینه زبیکس است. در این دوره به سرعت روشهای مانیتورینگ برای شما در قالب کاملا عملی و ساده و کاربردی بیان خواهد شد. برای یادگیری بهتر زبیکس بهتر است که قبلا شما آموزش لینوکس و نحوه کار با آن را یاد گرفته باشید.

زبیکس چیست ؟

زبیکس یکی از قدرتمند‌ترین نرم افزارهای مانیتورینگ برای مانیتور کردن شبکه، دستگاه‌های شبکه‌ای و غیر شبکه‌ای، سیستم عامل‌ها و برنامه‌هاست. نرم افزار زبیکس تحت لایسنس GPL v2 منتشر می‌شود و برای مصارف تجاری و غیر تجاری کاملا رایگان می‌باشد. هزینه‌های این شرکت از طریق پشتیبانی مجموعه‌هایی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند تامین می‌گردد. همچنین بدلیل open source بودن آن امکان سفارشی سازی و گسترش آن نیز وجود دارد. برنامه نویسی سمت سرور زبیکس با زبان C و سمت وب آن هم با زبان PHP نوشته شده است.

زبیکس ( Zabbix ) یک نرم افزار قدرتمند و کاربردی در انواع روشهای مانیتور کردن شبکه های کامپیتوری است و هر دیواس و هر دستگاه در شبکه در دسترس شما. با استفاده از بخش actions در زبیکس شما بعد از دریافت یک خطا ایجاد شده برروی یک سیستم هدف فرمانهایی را به صورت خودکار برای رفع نقص برروی سیستم به صورت خودکار اجرا شود تا وضعیت شبکه شما به حالت اولیه باز گردد.

یکی از قابلیتهای امنیتی موجود در سیستم عاملهای خانواده ردهت SELinux  است که به مدیریت کردن پردازشها و دسترسی ها می پردازد. به صورت پیش فرض در SELinux بخشی در خصوص دسترسی زبیکس ارایه نشده است و در بسیاری از موارد کاربران و مدیران سیستم این قابلیت را غیرفعال می کنند. در این دوره آموزش شما با روش صحیح پیکربندی SELinux برای زبیکس آشنا خواهید شد.

یکی از قابلیتهای جذاب در زبیکس استفاده از agent است که شما می توانید به راحتی آنرا برروی هر سیستم عامل نصب کنید و با پیکربندی صحیح هر سیستم عاملی را در شبکه مورد بررسی قرار دهید. در مواردی که شما قابلیت استفاده از Agent برروی سیستم مورد نظر را نداشته باشید می توانید از قابلیتهایی مثل SSH agent و SNMP استفاده نمایید. در دوره آموزش نتورک پلاس در خصوص مفاهیم مانیتورینگ شبکه و معرفی بهترین نرم افزارهای مانیتورینگ دنیا از این ابزار صحبت کرده ایم.