WebApplyzer چیست؟ مشاهده تکنولوژی استفاده شده در وب سایت

چگونه تکنولوژی استفاده شده از وب سایت را شناسایی کنیم؟ شاید برایتان پیش آمده است که می خواهید بدانید، وب سایتی که در حال مشاهده آن هستید از چه تکنولوژی برای طراحی و اداره قسمت های مختلف خود استفاده می کند. مثلا وب سرور، زبان طراحی، سیستم مدیریت محتوا و غیره.افزونه ای برای مرروگرهای فایرفاکس، کروم و اپرا طراحی شده، که بسیار ساده و سریع عمل میکند.نام این افزونه wappalyzer است که میتوان آن را از سایت سازنده اش دریافت کرد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

بعد از نصب در انتهای نام دامنه تکنولوژی های استفاده شده در آن وب سایت را می توان مشاهده کرد و حتی آمار های دقیقتری که چه وب سایتهای معروفی هم اکنون از آن بهره می برند و در حال حاضر چند نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می کند و معایب و مزیای آن چیست، تمام اینها و بیشتر آز آن را فقط با یک کلیک بر روی اطلاعات نمایش داده شده می توان مشاهده کرد.(با کلیک بر روی هر کدام به سایت سازنده افزونه هدایت می شود و آمارها نماینگر خواهند شد).

نصب افزونه wapplayser

سپس انتخاب مرورگر و گزینه install و اجازه نصب

نصب افزونه wapplayser

منتظر بمانید تا افزونه دانلود شود

نصب افزونه wapplayser

حال گزینه: install now

نصب افزونه wapplayser

خوب حالا افزونه نصب شده و شما میتوانید یک بار مروگر خود را بسته و سپس باز کنید و یا صفحه مرورگر خود را Refresh نمایید.همانطور که مشاهد میکنید سایت زیر از چه تکنولوژی استفاده کرده که با کلیک بر روی آنها جزئیات بصورت ستونی در سمت راست نمایش داده میشوند که با کلیک بر روی آنها به سایت اصلی هدایت و اطلاعات دقیقتری به شما داده می شود.

DenSms.ir

نصب افزونه wapplayser

طریقه دوم نصب افزونه ،برای مرورگر محبوب فایرفاکس ، از منوی tools گزینه add-ons را انتخاب کرده:

نصب افزونه wapplayser  برای مرورگر فایرفاکس

سپس از قسمت جستجو عبارت wapplayzer را جستجو کنید

نصب افزونه wapplayser  برای مرورگر فایرفاکس

سپس گزینه install:

نصب افزونه wapplayser  برای مرورگر فایرفاکس

خوب حالا افزونه شما نصب شده، با یکبار ریست کردن مرورگر میتوان عملکرد افزونه را مشاهده کرد.آموزش حذف افزونه های نصب شده بر روی مرورگر فایرفاکس ، از منوی tools گزینه add-ons را انتخاب کرده:

نصب افزونه wapplayser  برای مرورگر فایرفاکس

سپس از ستون سمت چپ تب EXTENSIONS را انتخاب کنید. و سپس گزینه REMOVE.

حذف افزونه wapplayser  برای مرورگر فایرفاکس

نظرات