آموزش نحوه ساختن فلش قابل بوت (Bootable) برای نصب ویندوز

برای اینکه بتونیم بدون استفاده از نرم افزار و فقط با دستورات ویندوز یک فلش بوتیبل بسازیم، باید یک ایمیج از ویندوزمون (فایل ISO) یا یک دی وی دی از ویندوز 7/8.1 داشته باشیم.خوب در ابتدا با کلیدهای ترکیبی ویندوز و R کنسول RUN را باز می کنیم و cmd را تایپ می کنیم تا Command Prompt باز شود.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارسپس جمله diskpart را تایپ می کنیم.. سپس Enter میزنیم.. اگر از بخش دسترسی ها تنظیمات user account Control را پایین نیاورده باشیم پیغامی برای تایید نمایش داده خواهد شد.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارحالا فلش خود را وصل می کنیم.سپس عبارت list disk را می نویسیم. این دستور به ما لیست دیسکت ها را نمایش می دهد... (فلاپی هارد ها فلش..)

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارخوب از تصویر مشخصه که اولی هاردیسک و دومی یک فلش 8 گیگابایت هست.حالا میخواهیم انتخابش کنیم.. عموما فلش ها را آخر نمایش می دهد.شماره دیسک فلش هم مشخصه، یک هست.با عبارت Select Disk 1 انتخابش میکنیم.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارسپس برای پاک کردن محتویات فلش باید عبارت Clean را بنویسیم. باید دقت کرد که تمامی اطلاعات موجود روی فلش پاک می شوند.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارحالا باید یک پارتیشن از نوع Primary روی فلش ایجاد کرد .. برای این کار از دستور create partition primary استفاده می کنیم.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزاربرای انتخاب پارتیشن ایجاد شده فعلی باید از دستور Select Partition 1 استفاده کرد.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارخوب حالا برای فعال کردن پارتیشن عبارت Active را تایپ می کنیم.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزاربرای اینکه فرمت بندی کنیم فلش را ، میتونیم از این دستور استفاده کنیم. format fs=ntfs quick این دستور فرمت بندی را بصورت NTFS انجام می دهد و به صورت سریع می باشد.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارحالا عبارت assign را تایپ می کنیم تا کامپیوتر یک عبارت انگلیسی به فلش ما دهد.. عبارتی که در My Computer نمایش داده می شود.

نحوه ساختن یک فلش Bootable برای نصب ویندوز 7/8.1 بدون استفاده از نرم افزارفلش آماده شده و کاملا خالی است . فقط کافیست محتویات ویندوز را روی فلش کپی کنیم.. یا از روی دی وی دی یا از روی یک فایل ISO ...

  • چگونه یک فلش مموری Bootable برای نصب ویندوز بدون ابزار جانبی بسازیم؟

    کافیست فلش مموری را به ویندوز وصل کنید ، وارد خط فرمان ویندوز شوید و دستور Diskpart را وارد کنید ، سپس دستور list disk را می زنیم ، از بین گزینه ها فلش مموری را پیدا می کنیم و عدد آن را به شکل Select Disk 1 وارد می کنیم ، سپس عبارت Clean را وارد می کنیم و با دستور create partition primary آن را آماده بوت شدن می کنیم ، سپس پارتیشن را با Select Partition 1 را وارد می کنیم و عبارت active را می زنیم و در نهایت آن را با دستور format fs=ntfs quick فرمت می کنیم و در ادامه محتویات فایل ISO ویندوز را در فلش کپی می کنیم و آماده نصب می شویم

علی گلستانی فر
علی گلستانی فر

بهترین تصویر عمــــــــــرم عکس زانـــــــو زدنم بــــود .. (محسن چاوشی)

نظرات