آموزش راه اندازی وب پروکسی (Web Proxy) در میکروتیک در 8 قدم

اگر برای شما راه اندازی وب پروکسی ( Web Proxy ) در روتربورد میکروتیک دشوار است کافیست طی این 8 مرحله این قابلیت را در روتر میکروتیک فعال کنید و از آن لذت ببرید :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  1. برای راه اندازی web proxy از منوی ip گزینه web proxy رو انتخاب و در پنجره web proxy seting گزینه enabled را فعال می کنیم.
  2. همچنین در همین پنجره گزینه cash on disk را غیر فعال می کنیم.
  3. بعد از سمت راست همین پنجره در زیر همان قسمتی که دکمه ok و cancel قرار دارد بر روی دکمه access کلیک می کنیم که پنجره جدیدی تحت عنوان web proxy access باز میشود
  4. بر روی دکمه + کلیک کرده و در قسمت src address اون رنج ip مورد نظرت که می خواهی را وارد می کنی مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۰۲۶ و در قسمت dst address می نویسی 0.0.0.00 و در قسمت actio گزینه deny رو انتخاب می کنی و در قسمت redirect to لینک peyvandha.ir را وارد می کنی.
  5. بدین ترتیب گفنی هر کی تو رنج stcadd نتونه بره هیچ سایتی و باز کنه و هر چی زد سایت پیوند ها براش باز میشه. مثل مخابرات که اشک همرو در میاره😉😤😬.
  6. حالا باز هم در همون پنجره web proxy access دوباره روی + کلیک کنید باز هم در src add رنج مورد نظر رو وارد می کنید و در قسمت dst host لینک سایتی که می خواهید باز کنید را می نویسید و action را برابر allow قرار میدید. این جوری سایت های مورد نظرتونو باز می کنید.
  7. حالا باید به ip و firewall رفته و در تبnat یک rule بنویسید بدین صورت که chain را برابر dstnat و پروتکل tcp وگزینه dstpott را برابر 80 و action را redirect و to ports را 8080 قرار میدهیم
  8. . بدین ترتیب ما هم webproxy راه اندازی کردیم و هم گفتیم کاربران اگه خواستند بروند سایتی را باز کنند به ما سر بزنند و ما تعین می کنیم ان سایت برای افراد شبکه باز گردد و یا نه.

موفق باشید


میلاد عزیزهمتی
میلاد عزیزهمتی

فعال در زمینه نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری دارای مدرک mcitp از مجتمع فنی تهران دارای certificate های MTCNA و MTCRE از خود mikrotik تسلط کامل بر روی تقریبا تمامی سرویس ها و گزینه های موجود در میکروتیک و microsoft تسلط بر نصب و پیکربندی و اپدیت esxi

نظرات