محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

لینوکس پنتو چیست؟ معرفی سیستم عامل امنیتی Pentoo

سیستم عامل پنتو (Pentoo) یک سیستم عامل امنیتی و برای تست نفوذ سنجی  و بر اساس و پایه سیستم عامل Gentoo طراحی و پیاده سازی شده است و بصورت ویژه همانطور که انتظار داریم برای کارهای امنیتی و تست های نفوذ سنجی به سیستم عامل ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد ، این سیستم عامل هم بصورت 32 بیتی و هم بصورت 64 بیتی قابل استفاده و دانلود می باشد و ارائه اصلی آن بصورت Live می باشد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
معرفی لینوکس Pentoo برای امنیت

یکی از نکات جالب در خصوص Pentoo این است که شما می توانید آن را بر روی سیستم عامل Gentoo نصب کنید !!! یعنی الزامی نیست که شما حتما از صفر این سیستم عامل را داشته باشید بلکه بصورت عادی این سیستم عامل می تواند روی Gentoo نصب شود. یکی از مهمترین نکاتی که در خصوص این سیستم عامل Live وجود دارد امکان ذخیره سازی اطلاعات بدست آمده و فرآیند های هکینگ انجام شده بر روی USB Drive قبل از از بین رفتن تغییرات در سیستم عامل های Live است و این باعث می شود براحتی بتوانید فرآیند هکینگ خودتان را بعد از Shutdown کردن سیستم عامل نیز ادامه بدهید.

انواع و اقسام ابزارهای امنیتی در این سیستم عامل تعبیه شده است که از این دسته بندی ها می توان به ابزارهای تخصصی Exploit ها ، Cracker ها و هکینگ Database ها و Scanner ها اشاره کنیم. با توجه به اینکه این سیستم عامل از Gentoo بیرون آمده است از دسکتاپ XFCe استفاده می کند و تنظیمات کنترلی و پیکربندی های سیستمی آن شبیه به Gentoo است. در واقع اگر بخواهیم اسم Pentoo را باز کنیم می توانیم به شکل Penetration Testing Tools نیز تشبیه کنیم. شما می توانید Pentoo را صرفا از طریق لینک معتبر زیر دانلود و استفاده کنید :


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات