محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

3 نکته مهم در سئو کردن PDF که باید بدانید

چگونه فایل PDF را SEO کنیم؟ چگونه فایل PDF را برای سئوی بهتر بهینه کنیم؟ خوب قبلا در سری مطالب تجربیات سئو در خصوص اهمیت فایل PDF در مطالب و محتواهای متنی وب سایت توضیح دادیم . گفتیم که وجود داشتن یک فایل PDF آماده یا امکان گرفتن و ذخیره کردن فایل PDF مطالب بصورت آنلاین خیلی می تونه برای سئو شما و البته بهتر دیده شدن توسط گوگل بسیار مهم باشه . باز هم گفتیم که گوگل به خوبی می تونه محتوای PDF شما رو بخونه و داخل نتایج خودش نمایش بده اما چند نکته بسیار مهم در این خصوص هست که باعث میشه شما به بهترین شکل بتونید PDF های خودتون رو سئو کنید .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
سئو کردن فایل PDF

حتما خروجی PDF متن باشد

ببینید دوستان ، گوگل قادر هست محتوای متنی داخل PDF شما رو بخونه ، اما قرار نیست هر فایل PDF ای هم قابل خوندن باشه ! یعنی چی ؟ یعنی اینکه شما به هیچ عنوان نباید محتوای خودتون رو در قالب عکس تبدیل به PDF کنید . وقتی شما محتویات صفحه وب رو بصورت خروجی PDF قرار می دید ، نرم افزارهای Convertor چند نوع تبدیل دارند که برخی از اونها فایل رو به جای تبدیل کردن از Screenshot گرفتن استفاده می کنن . این نوع خروجی PDF اصلا مناسب SEO وب سایت شما و گوگل نیست و باید مطمئن بشید که خروجی شما کاراکترهای متن رو شامل میشه .

سئو کردن فایل PDF

عنوان مناسب سئو انتخاب کنید

فایل PDF هم مشابه سایر محتواهای متنی و ... در سئو دارای یک عنوان یا Title است . ترجیحا زمانیکه برای فایل PDF می خواهید عنوان انتخاب کنید ، عنوانی انتخاب کنید که زیر 60 کاراکتر باشد . ترجیحا از عنوان انگلیسی برای محتوای حتی فارسی خودتون استفاده کنید که گوگل بتونه بهتر نتیجه رو به کاربرها نشون بده . عنوان فایل PDF باید حتما کلمات کلیدی که داخل محتواش هست رو داشته باشه یا به زبون ساده تر ، شما اول عنوان فارسی متنی که میخاین خروجی PDF ازش بگیرید رو به انگلیسی ترجمه کنید . به جای کاراکترهای فاصله علامت خط فاصله قرار بدید و بعد برای دانلود قرارش بدید .

سئو کردن فایل PDF

مشخصات فایل را مناسب با محتوا تغییر دهید

فایل های PDF هم مثل سایر فایل ها دارای یک سری مشخصات برای خودشون هستن . برای مثال همونطور که فایل شما وقتی Properties ازش می گیرید در تب Details مشخصات مالک و اسم و ... رو به شما نمایش میده ، برای فایل های PDF هم شما می تونید قسمت Properties فایل رو ویرایش کنید و مشخصات خاص خودتون رو وارد کنید . جالب هست بدونید که در Properties فایل PDF شما می تونید کلمات کلیدی متنتون رو وارد کنید که گوگل امکان خوندن این مشخصات رو داره ، ترجیحا آدرس وب سایت ، آدرس لینک دانلود مقاله و حتی سایر اطلاعاتی که فکر می کنید برای این فایل مهم هست رو در این قسمت وارد کنید . اگر نکته خاصی به نظرتون میرسه خوشحال میشم در ادامه مطرح کنید ...


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات