محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

5 نکته در امن کردن دوربین مداربسته و حفظ حریم خصوصی

خوب بحث دوربین مداربسته این روزا خیلی باب شده ! مغازه ! کارخانه ! ویلا و ... خود را از خانه ببینید ! در ماشین ببینید و ... بنابراین بستر انتقال داده و تصاویر برای این دوربین های مداربسته یک بستر ناامن به نام اینترنت هست پس این احتمال وجود داره که حریم خصوصی شما نقض بشه ، یعنی هکرها بتونن به دوربین های شما نفوذ کنن و بتونن تصاویر دوربین شما رو دستکاری یا ضبط کنن و بعدا ازشون سوء استفاده کنن .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اما دقت کنید که برخی از دوربین ها هم هستن که از قصد برای دیده شدن بصورت عمومی در نظر گرفته شدن و در محیط اینترنت در دسترس هستن که مثلا برای خود شرکت تولید کننده دوربین هستن که میخاد کیفیت دوربین هاش رو تست کنه ، تجربه من به عنوان یک کارشناس امنیت این هست که شما در زمانیکه قصد دارید از این نوع دوربین ها استفاده کنید حتما چند نکته امنیتی رو رعایت کنید که ازتون سوء استفاده نشه که به ترتیب موارد زیر هست :

  1. حتما از دوربین هایی که دارای قابلیت قراردادن پسورد یا همون رمز عبور هستند استفاده کنید
  2. نرم افزار مدیریتی و امنیتی دوربین رو بخواهید که آخرین نسخه و به روزترین باشه
  3. حتما و حتما یک نام کاربری و رمز عبور قوی درست کنید و روی دستگاه قرار بدید
  4. بدون شک نام کاربری و رمز عبور پیشفرض رو تغییر بدید و ازش استفاده نکنید
  5. فقط روی دستگاه های خاصی اتصال به دوربین رو مجاز کنید

این مواردیکه گفتیم برای امنیت بیشتر خود شما و نقض نشدن حریم خصوصی شماست ، اگر رعایت کردید قطعا دوربین مداربسته برای شما مفید هست و اگر نکردید دیگه از ما گفتن بود ! والا ...


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات