میلاد فشی
کارشناس فناوری اطلاعات

آموزش رفع مشکل روشن شدن سیستم بعد از sleep یا standby

تا به امروز بر روی PC من ویندوز 32 بیتی نصب شده بود.RAM سیستم رو به 8GB ارتقاء دادم.و به خاطر عدم ساپورت 8 گیگ رم به ناچار ویندوز 64 بیتی نسخه 7 را نصب کردم.متاسفانه بعد از نصب ویندوز 7 نسخه 64 بیتی سیستم من بعد از sleep شدن دوباره بعد از چند دقیقه روشن میشد!!! برای من این خیلی مهمه.چون سیستم اداره هستش و اغلب برای مشکلات شبکه و سخت افزاری کاربران اداره باید میزکار رو ترک کنم.یا گاهی برای خرید صبحانه و میان وعده.آخه من به شکم ام خیلی اهمیت میدم . :)

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

بیشتر از شکمم به برق بیت المال و سلامت سیستم کاری ام اهمیت میدم.خلاصه این سیستم sleep نشد که نشد.در صورتی که با ویندوز 32 بیتی هیچ مشکلی نداشتم.اولین سوءظن من به کارت گرافیک بود.ولی دیدم کارت گرافیک هم نصب شده.بعد درایور کارت گرافیک رو آپدیت کردم.ولی مشکل حل نشد!

به main.cpl رفتم و به زبانه Hardware رفتم بعد properties و بعد تب Power Management رفتم و تیک Allow this device to wake the computer را برداشتم.ولی باز هم مشکل نشد.فکر میکردم که لرزش خیلی خفیف موس باعث روشن شدن مجدد میشه.وقتی که به جواب نرسیدم به دوست خوبم گوگولی مراجعه کردم.و سرچ کردم My PC always turn back after put on sleep .نتیجه جستجو دستور متنی کار راه انداز زیر بود :

powercfg -lastwake

این دستور بدیهی است که در Command Prompt باید تایپ شود و اطلاعات خوبی در مورد دستگاهی که عامل این برگشت ناخواسته از sleep است را برای شما نشان میدهد.


میلاد فشی
میلاد فشی

کارشناس فناوری اطلاعات

میلاد فشی ، کارشناس نرم افزار ، کتاب Mobile Web Application With MoSync Framework را برای برنامه نویسی Cross-Platform برای موبایل ها یا تبلت ها به رشته تحریر درآوردم.به نرم افزارهای آزاد و متن باز (FOSS) علاقه دارم. با توزیع های محبوب گنو/لینوکس نیز کار کرده ام.به شبکه های کامپیوتری بیشتر از برنامه نویسی علاقه دارم و به همین دلیل بیشتر در حوزه شبکه های کامپیوتری مطالعه و تحقیق و پژوهش دارم و خودم رو یک دانشجوی مادام العمر میدونم...

نظرات