محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

Parked Domain چیست؟ بررسی مفهوم پارک دومین به زبان ساده

دومین پارک شده چیست؟ شاید برخی اوقات در کنترل پنل های هاستینگ در خصوص واژه ای به نام Parked Domain یا دامنه های پارک شده یا Domain Parking یا پارکینگ دامین ها برخورد کرده باشید ، این واژه به دو صورت می تواند تعبیر شود که در اینجا ما به عنوان یک ITPRO بصورت خلاصه هر دوی این موارد را ذکر می کنیم ، یکی از تعریف های Parked Domain این است که افرادی ممکن است بیش از یک عدد آدرس Domain در اینترنت خریداری کرده باشند .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

به هر دلیلی ، ممکن است یک وب سایت با اسامی نزدیک به هم تهیه کرده باشند یا کارشان خرید و فروش Domain باشد به هر حال تعداد زیادی نام Domain ثبت شده دارند ، آنها می توانند با استفاده از قابلیت Parked Domain ای که سرویس های وب هاستینگ ارائه می دهند برای هر کدام از این نام دامنه ها که قطعا وب سایتی برای آنها تعریف نشده این یک صفحه ویژه آن قرار بدهند تا زمانیکه وب سایت مورد نظر تبدیل به وب سایت دیگری شود و محتوای آن تغییر کند یا به فروش برسد.

Parked Domain چیست؟ بررسی مفهوم پارک دومین به زبان ساده

اما تعریف دوم در خصوص Parked Domain ها این است که شما برای کاربران خودتان ارزش قائل هستید و این تصور را دارید که اگر کاربر شما به جای وارد کردن وب سایت tosinso.com به اشتباه itpor.ir را زد باز هم می خواهیم وارد وب سایت tosinso.com شود ، در چنین حالتی ما یک دامین جانبی که احتمال می دهیم کاربران ما به اشتباه وارد کنند را ثبت می کنیم ، آن را در پنل وب هاستینگ خودمان در قسمت Parked Domain ها قرار می دهیم و از این به بعد کاربران شما اگر به اشتباه آدرس Domain شما را وارد کنند به وب سایت اصلی هدایت خواهند شد .

طبیعتا محتوایی که در Parked Domain دیده می شود هیچ تفاوتی با محتوای وب سایت اصلی نخواهد داشت ، اگر دقت کرده باشید شما اگر در مرورگر خودتان وب سایت www.gogole.com را وارد کنید به سمت وب سایت www.google.com هدایت خواهید شد ، این دقیقا همان چیزی است که به عنوان Parked Domain شناخته می شود . اگر در خصوص این مطلب نظر فنی دارید خوشحال می شویم در ادامه استفاده کنیم. توسینسو باشید


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات