محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

MHM چیست؟ ابزار مدیریت همزمان هایپروی و VMware در VCenter

یکی از مشکلاتی که ممکن است در محیط های کلان سازمانی در خصوص نحوه استفاده از Hypervisor های مختلف پیش بیاید وجود تعداد زیادی Hypervisor از برند های مختلف است ، برای مثال در یک مرکز داده ممکن است هم VMware و هم Hyper-V و Xen و ... در کنار هم وجود داشته باشند. هر کدام از این نرم افزارها برای خودشان کنسول مدیریتی ویژه ای دارند اما جالب اینجاست که شرکت VMware محصولی به نام vCenter Multi-Hypervisor Manager یا MHM ارائه کرده است که شما می توانید با استفاده از آن تمامی این Hypervisor ها را بصورت یکجا استفاده کنید و یک کنسول مدیریتی متمرکز برای همه آنها داشته باشید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
معرفی VMware Multi-Hypervisor Manager یا MHM

زمانیکه شما با استفاده از MHM یک Hypervisor از نظر VMware جانبی را اضافه می کنید تمامی VM های آن را می توانید بصورت متمرکز مدیریت کنید ، فرایند شناسایی و اضافه کردن ماشین های مجازی از این سیستم ها بصورت کاملا خودکار انجام می شود. مدیران شبکه می توانند براحتی سطوح دسترسی را تعریف کنند و تنظیمات مربوط به سرور مورد نظر را نیز کاملا مدیریت شده انجام دهند. جالب اینجاست که با استفاده از این ابزار شما می توانید فرآیند Migration نیز بین Hyper-V و ESXi را هم انجام دهید توسینسو باشید


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات