محمود کیاستی
مدرس دوره های ICDL

آموزش حذف آپدیت نصب شده ویندوز بصورت تصویری و ساده

چگونه آپدیت ویندوز را حذف کنیم؟ چگونه Update نصب شده ویندوز را پاک کنیم؟ چگونه یک آپدیت خاص ویندوز را پاک کنیم؟ تا به حال در خصوص ویندوز و آپدیتهای آن مباحث زیادی مطرح شده است از جمله در خصوص لزوم نصب آپدیتهای امنیتی که به منظور رفع باگها و یا اضافه نمودن ویژگیهای جدید به سیستم عامل از سوی مایکروسافت ارائه می گردند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اما همیشه نصب آپدیتها بدون دردسر و طبق روال عادی پیش نمیرود و بعضاً سیستم را دچار مشکلاتی (همچون random system crashes, blue screen of death، کاهش سرعت سیستم خصوصاً هنگام لود ویندوز و ...) میکند که پیش از نصب آن وجود نداشت. یکی از روشها برای رفع این مشکلات، حذف آپدیت مشکل ساز از سیستم میباشد گه در این آموزش به آن می پردازیم :

در ویندوز 8.1 ابتدا کلیدهای Ctrl+X را بفشارید و سپس همانند تصویر زیر گزینه Control Panel را انتخاب کنید و در ویندوز 7 از طریق start واردControl Panel شوید، سپس به مسیر زیر مراجعه کنید:

Control Panel\Programs\Programs and Features\ View Installed Updates
وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

در این قسمت شما، لیست تمامی آپدیتهای نصب شده را ملاحظه مینمائید که حاوی اطلاعاتی همچون ارائه دهنده آپدیت و تاریخ نصب آن می باشد. در ضمن به صورت پیش فرض لیست مذکور برحسب تاریخ مرتب شده و آخرین آپدیتهای نصب شده در بالای لیست جای دارند:

وب سایت توسینسو

اگر آپدیت خاصی را نصب کرده اید و از آن اطلاع دارید، میتوانید آن را از لیست پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک و Uninstall نمائید:

وب سایت توسینسو

اما اگر از آپدیت نصب شده اطلاع ندارید، میتوانید همانند تصویر زیر بر روی عنوان Installed On کلیک نموده و بر حسب تاریخ لیست خود را Customize نمائید مثلاً آخرین آپدیتهای نصب شده را صرفاً لیست کنید:

وب سایت توسینسو

نهایتاً ممکن است برای اعمال تغییرات نیاز به راه اندازی مجدد کامپیوتر خود داشته باشید. در ضمن اگر کامپیوتر شما عضوی از یک شبکه میباشد، ممکن است بر اساس Group Policy و سیاستهای امنیتی اعمال شده، به Windows Update دسترسی نداشته باشید، برای این منظور و اعمال تغییرات میبایست به Administrator شبکه مراجعه کنید.برای جلوگیری از مشکلات ناشی از نصب آپدیتها، و در صورتی که تمایلی به نصب آپدیتها به صورت خودکار ندارید، بهتر است همانند تصویر زیر وارد گزینه Windows Update در Control Panel شوید:

وب سایت توسینسو

سپس از سمت چپ پنجره ظاهر شده، گزینه Change Settings را انتخاب نمائید تا به تنظیمات آپدیت ویندوز دسترسی پیدا کنید:

وب سایت توسینسو

همانند تصویر زیر، در قسمت Important Updates، گزینه Check for updates but let me choose whether to download and install them را انتخاب نمائید تا بواسطه آن ویندوز شما را از طریق ارسال پیام از وجود آپدیتهای جدید مطلع سازد، اما این شما هستید که مجوز دانلود و نصب آپدیت را صادر میکنید:

وب سایت توسینسو

محمود کیاستی
محمود کیاستی

مدرس دوره های ICDL

محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...

نظرات