محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

بررسی تاثیر فایل PDF در سئو | آیا PDF محتوا در SEO تاثیر دارد؟

آیا داشتن خروجی PDF از محتوا در سئو تاثیر دارد؟ یکی از سئوالاتی که ذهن ما رو هم به عنوان مدیر یک وب سایت قدرتمند تولید محتوا درگیر کرده بود این هست که آیا به کاربر امکان خروجی گرفتن از مطالب بصورت PDF رو بدیم یا ندیم ؟ بزارین اینطور بگم که برداشت خود ما و البته خیلی از دوستان دیگه این هست که داشتن خروجی PDF از مطالب ممکنه باعث بشه کاربر فقط خروجی PDF بگیره از مطالب که بعدا مطلب شما رو بخونه ، همین مورد باعث شده بود مدتی در وب سایت قابلیت خروجی PDF رو حذف کنیم که یکی از اشتباهات بزرگ ما در این زمینه بود .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
مزیت داشتن PDF برای سئو

شما باید برای مطالب متنی وب سایتتون یک فایل PDF یا خروجی PDF از کل مطلب رو بزارید که اگر کاربر دوست نداشت مطلب شما رو آنلاین مطالعه کنه بتونه اون رو دانلود کنه و بعدا مطالعه کنه . این قطعا بهتر از این هست که شما با خروجی ندادن PDF باعث بالا رفتن نرخ فرار از وب سایت یا Bounce Rate کاربر بشید . بنابراین توصیه می شه که حتما برای مطالبتون با قالب استاندارد و زیبا فایل PDF آماده کنید . فراموش نکنید که گوگل امکان خواندن فایل های PDF وب سایت رو داره و این یک نکته مثبت برای گوگل برای وب سایت شما محسوب میشه که نتیجه رو بالاتر از وب سایت های دیگه به شما نمایش بده . امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشه ، اگر نظری در این خصوص دارید در ادامه مطرح کنید با تشکر


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات