محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

لینوکس سامورایی چیست؟ معرفی سیستم عامل تخصصی هک SAMURAI

لینوکس سامورایی چیست؟امروز می خواهیم در خصوص لینوکسی امنیتی و البته خاص تر صحبت کنیم ، لینوکسی که به صورت ویژه برای انجام تست های نفوذسنجی به وب سایت ها و نرم افزارهای تحت وب طراحی و تولید شده است. Samurai Web Testing Framework توزیع لینوکسی است که همانطور که از اسمش هم مشخص است بصورت ویژه برای تست کردن محیط های تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

این لینوکس صرفا بصورت Live یا بصورت Virtual Machine قابل استفاده است و ابزارهای تست نفوذ و امنیت وب بصورت پیشفرض بر روی آن نصب شده اند. برترین ابزارهای امنیتی وب و هک وب که بصورت Open Source هستند و البته در شرایط مختلف جواب پس داده اند در این سیستم عامل بصورت پیشفرض قرار گرفته اند. ابزارهایی که در این لینوکس قرار گرفته اند قبلا همگی تست شده اند و شما شاهد وجود ابزارهای Fake و بی کاربرد هک وب در این لینوکس نخواهید بود.


معرفی لینوکس توزیع Samurai

از Samurai به عنوان برترین و معتبرترین توزیع امنیتی لینوکس برای انجام تست های نفوذ سنجی ویژه برنامه های تحت وب نام برده می شود ، تمامی فازهای مورد نیاز برای انجام حملات وب از ابتدا تا انتها همگی در این لینوکس از قبل آماده شده اند ، از ابزارهای شناسایی گرفته تا ابزارهای اسکنر و ... همگی در این توزیع از لینوکس وجود دارند.

از جمله ابزارهای معروفی که در این سیستم عامل تعبیه شده اند می توان به Fierce و Maltego در بحث Scanner ها و در بحث mapping از WebScarab و ratproxy نام برد ، در حوزه شناسایی w3af و burp و همچنین ابزارهای Exploit کردن وب BeEF ، AjaxShell و بسیاری دیگر را در این لینوکس تیم طراحی تعبیه کرده است.همچنین داخل CD این محصول یک Wiki آماده از قبل برای راهنمایی بیشتر کاربران قرار داده شده است. شما می توانید Samurai لینوکس های دنیا را فقط از لینک معتبر زیر بصورت کاملا رایگان دریافت کنید :


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات