محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

مقایسه آدرس URL فارسی و انگلیسی در سئو : کدام بهتر است؟

آدرس URL فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ مدتی هست که دارم روی بحث سئو و نکات مربوط به اون تحقیق و فعالیت می کنم تا نکات مهمش رو در وب سایت پیاده سازی کنیم . یکی از نکات بسیار مهم در SEO داشتن یک آدرس URL کاملا کاربر پسند هست . خوب الان یکی از مشکلاتی که در بین علمای این رشته وجود داره این هست که ما زبانمون فارسی هست پس بهتر هست که آدرس های URL هم فارسی باشه . از طرفی عالم های دیگه ای میگن که چون گوگل بیشتر زبان انگلیسی رو مورد توجه داره پس آدرس URL بهتر هست که انگلیسی باشه ! خوب اجازه بدید من نتیجه گیری جامعم رو از این مسئله براتون بگم و بگم که در نهایت چه چیزی در وب سایت ما پیاده سازی شده یا خواهد شد . به آدرس زیر توجه کنید :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
https://tosinso.com/contactus

حالا به آدرس زیر توجه کنید :

https://tosinso.com/تماس%با%ما

کدومشون راحت تره ؟ طبیعتا انگلیسیه ! ببینید نتیجه گیری نهایی من از این قضیه این هست که وقتی شما عنوان مطلبتون فارسی هست ، بهتره که URL مطلب شما فارسی نباشه چون عنوان به خودی خود در تگ H1 یا Title به گوگل معرفی می شه ، بهتر هست که شما با یک جمله کاملا انگلیسی بیاید URL رو ایجاد کنید و به جای فاصله هم از خط فاصله استفاده کنید . اینجوری چون کلمات کلیدیتون در URL هست در SEO بیشتر تاثیر خواهد داشت و البته نکته بعدیش این هست که باعث میشه مطلب شما راحت تر کپی بشه و برای دیگران لینکش ارسال بشه ، شما مطلبی رو با کلی کاراکتر عجیب و غریب دوست ندارید که حفظ کنید اما چند تا کلمه ساده انگلیسی رو می تونید . این خلاصه کلام بود اگر نظری در این خصوص دارید در ادامه مطرح کنید با تشکر


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات