کدام کنترلر vSCSI را برای داشتن کارایی بهتر انتخاب کنیم؟

زمانی که در حال نصب یک guestOS جدید هستیم، یکی از پارامترهایی که باید انتخاب کنیم، نوع کنترلر SCSI است. برای این که ببینیم که کدام انتخاب برای ما مناسبتر است، انتخابهای خود را جداگانه بررسی می کنیم:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  • Bus Logic- این کنترلر یکی از اولین کنترلرهای موجود در پلتفرم VMWare بوده است. نسخه های اولیه ویندوز این درایور را به صورت پیش فرض داشته اند. با این حال این گزینه چندان از نظر کارایی مناسب نبود. چرا که درایور ویندوز تنها صف ورودی و خروجی به طول یک داشت. این ویژگی سبب شد این درایور به گذشته بپیوندد و آخرین بار تنها در ویندوز 2000 استفاده شد.
  • LSI Logic موازی- این درایور به صورت خلاصه به نام LSI Logic شناخته می شود و دیگر درایوری بود که در نسخه های اولیه نرم افزارهای مجازی سازی VMWare استفاده می شد. بیشتر سیستم عامل ها درایوری با طول صف ورودی و خروجی 32 داشتند و این انتخاب مطلوب به نظر می رسید.
  • LSI Logic SAS- این گزینه، تکامل یافته درایور موازی بود که برای برای پشتیبانی از استاندارد جدید طراحی شده بود. محبوبیت روزافزون این درایور منجر به پشتیبانی آن در ویندوز 2008 به بعد شد. این کنترلر مشابه همتای فیزیکی خود کارایی بسیار بالاتری دارد.

البته در مجازی سازی چندان تفاوتی نمی کند از کدام یکی از دو گزینه اخیر استفاده نماییم. LSI Logic موازی کد ساده تری دارد و در تمام نسخه های سیستم عامل ها پشتیبانی می شود. بنابراین انتخاب پیشنهادی VMWare معمولاً همین گزینه است


نظرات