سعید صغیر شمس آبادی
کارشناس شبکه های مایکروسافت : علاقه مند به لینوکس

چگونه سرعت کارت شبکه را بالا و پایین ببریم ؟ تنظیمات کارت شبکه

از آنجایی كه طرف دیگر كابل شبكه ای كه به كارت شبكه یك PC وصل است ميتواند يك ديوايس شبكه باشد كه سرعت پورت شبكه آن 10 ، 100 و يا 1000 مگابیت بر ثانیه باشد بايد نرخ تبادل ديتا در طرفين يكسان باشد . يعنی اگر سرعت در پورت يك هاب 10 باشد در طرف ديگر كه كارت شبكه يك PC است بايد روي 10 تنظيم شود يا اگر سرعت پورت شبكه روی يك سويچ 100 و يا 1000 باشد بايد روی كارت شبكه سرعت متناظر انتخاب شود . البته روی سويچهای Manageable نظير CISCO ميتوان آن را روی Auto تنظيم كرد و همينطور روي كارت شبكه . به اين ترتيب طرفين خود را باهم Match ميكنند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

ضمناً دانستن يك تجربه هم بد نيست آن هم اينكه وقتی طول كابل از حد استاندارد كمی بيشتر باشد ممكن است لينك برقرار نشود لذا برای رفع اين مشكل نرخ طرفين را يك Level كمتر ميكنيم مثلا اگر 100 باشد آن را در كارت شبكه روی 10 تنظيم ميكنيم در اينصورت اگرچه سرعت انتقال داده 10 برابر كمتر ميشود ولی ارتباط برقرار خواهد شد . در این مطلب آموزشی تصمیم داریم روش تعریف سرعت بر روی کارت شبکه را در Device Manager به شما آموزش دهیم دقت داشته باشید که انجام این عملیات حتما بایستی با دسترسی مدیریتی صورت گیرد .

ابتدا با تایپdevmgmt.msc وارد کنسول Device manager شوید و بعد از بین دیوایس ها کارت شبکه مورد نظر خود رو پیدا کرده روی آن راست کلیک کنید و Properties را بزنیم در پنجره باز شده به تب Advanced رفته و در قسمت Property بر روی Speed & Duplex کلیک کرده و سپس در قسمت Value مقدار مورد نظر خود رو انتخاب کنید .

تنظیم سرعت انتقال داده در کارت شبکه

سعید صغیر شمس آبادی
سعید صغیر شمس آبادی

کارشناس شبکه های مایکروسافت : علاقه مند به لینوکس

سعید صغیر شمس آبادی ، کارشناس سیستم عامل های سرور و سرویس های مبتنی بر مایکروسافت ، گرافیست و علاقه مند به مجازی سازی ، لینوکس و Open Source ، علاقه مند به کار تیمی و ...

نظرات