محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

Parrot Security OS چیست؟ معرفی سیستم عامل تخصصی هک و نفوذ Parrot

Parrot Security OS چیست؟ Parrot Security OS یک سیستم عامل مبتنی بر Debian است که توسط گروه Frozenbox طراحی و ارائه شده است. این سیستم عامل مبتنی بر بستر ابر یا Cloud ارائه شده است و اگر قصد انجام کارهای امنیتی در حوزه Cloud را دارید Parrot Security OS می تواند در این خصوص کمک زیادی به شما بکند.این سیستم عامل هم بصورت ویژه برای عملیات های هک قانونمند ، تست نفوذ سنجی ، کشف جرائم رایانه ای ، رمزنگاری و ... طراحی شده است. اگر بخواهیم Parrot Security OS را با سایر سیستم عامل های هم خانواده مقایسه کنیم می توانیم از فاکتور سبک بودن به عنوان برترین فاکتور این سیستم عامل نام ببریم. Parrot Security OS برای سبک بودن و کارایی بالا طراحی شده است.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران


معرفی Parrot Security OS

این سیستم عامل بسیار سبک است و ابزارهای بسیار زیادی نیز در حوزه امنیت در این سیستم عامل از قبل نصب شده اند . یکی از فاکتورهای مهمی که این سیستم عامل را در میان هکرها محبوب کرده است بحث مخفی ماندن در اینترنت یا انجام فرآیند های هک و نفوذ است ، Parrot Security OS بصورت ویژه بر روی Anonymous Surfing یا مخفی ماندن در هنگام انجام عملیات ها تمرکز کرده است.

برای دوستانی که در این حوزه زیاد متخصص نیستند لازم به ذکر است که Frozenbox قبلا هم یک سیستم عامل به همین نام یعنی Frozenbox OS داشته است و Parrot Security OS حاصل ترکیب کردن Frozenbox OS و Kali Linux است. این سیستم عامل از Repository های Kali Linux برای بروز رسانی ابزارهای خودش استفاده می کند اما یک Repository اختصاصی برای خودش هم دارد که Packet های شخصی سازی شده شما را می تواند در آن نگهداری کند.

این سیستم عامل دسکتاپ اختصاصی نداشته و از دسکتاپ معروف MATE استفاده می کند. یکی از مهمترین فاکتورهای خوب این سیستم عامل داشتن یک Community ( جامعه مجازی اشتراک دانش ) است که به خوبی از این محصول پیشتیبانی می کنند. Parrot Security OS را فقط از لینک معتبر زیر دانلود کنید :


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات