امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

آموزش رفع خطای MSVCP140.dll is Missing ویندوز به زبان ساده

اگر شما گیمی یا برنامه ای را در ویندوز 10 اجرا کردید ممکن است با خطایی شبیه به خطای زیر مواجه شوید :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem

خب فایل MSVCP140.dll بخشی از Visual C++ Redistributable هست که جزو پکیج Visual Studio 2015 هست. تمامی نرم افزار هایی که با ++Visual C توسعه داده می شوند به این پکیج نیاز دارند تا به درستی اجرا شوند. بسیاری از گیم های کامپیوتری و نرم افزار ها به پکیج Visual C++ Redistributable و همچنین فایل MSVCP140.dll وابسته هستند و اگه مشکلی برای این فایل و پکیج بوجود بیاید قادر به اجرا شدن نخواهند بود و در نتیجه با خطای زیر مواجه خواهید شد :

“The code execution cannot proceed because MSVCP140.dll was not found. Reinstalling the application may fix this problem

از متن این خطا به وضوح می توان پی برد که فایل MSVCP140.dll در سیستم وجود ندارد و یا به مشکل خورده است و شما باید این فایل را مجددا در سیستم نصب کنید. فایل MSVCP140.dll به صورت اتوماتیک زمانی که Microsoft C++ Runtime Library را نصب می کنید نصب می شود. به این معنی که زمانی که شما سیستم عامل ویندوز را روی سیستم نصب می کنید بصورت اتوماتیک این فایل نیز نصب می شود. با مشکل مواجه شدن فایل MSVCP140.dll با ارور های متعددی همراه است که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم :

The program can’t start because msvcp140.dll is missing from your computer.

 

The code execution cannot proceed because MSVCP140.dll was not found.
There was a problem starting msvcp140.dll
Cannot find ‘MSVCP140.dll’. Please, re-install this application.
C:\Windows\SYSTEM32\MSVCP140.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error.

اگر فایل MSVCP140.dll به مشکل خورده جای نگرانی نیست ، چون ما در این مطلب به سادگی می خواهیم این مشکل را برطرف کنیم. راه حل دم دستی این مشکل دانلود و نصب مجدد پکیج Visual C++ Redistributable می باشد که درون پکیج همانطور که پیشتر نیز گفتیم فایل MSVCP140.dll قرار دارد. این پکیج را بهتر است از سایت مایکروسافت دانلود کنید. حالا در ادامه به ارائه راهکار های حل این مشکل می پردازیم ...

راهکار اول : نصب کردن پکیج Visual C ++ Redistributable

برای انجام این کار به لینک بروید و روی دکمه Download کلیک کنید تا پنجره پکیج مربوط به Microsoft Visual C++ Redistributable باز شود ، حالا با توجه به 32 بیتی یا 64 بیتی بودن سیستم عاملتان پکیج مربوطه را تیک بزنید و Next را بزنید تا دانلود شود. بعد از اتمام دانلود روی فایل نصبی پکیج دابل کلیک کنید و تیک گزینه I agree to the license را بزنید سپس دکمه Install را بزنید تا نصب شود. بعد از اتمام نصب سیستم را Restart کنید. حالا نرم افزار مربوطه را مجددا اجرا کنید ببینید به درستی اجرا می شود یا خیر.

راهکار دوم : اجرا کردن دستورات System File Checker و CHKDSK

کلید های ترکیبی Windows + X را از روی کیبورد بزنید و روی (Command Prompt(Admin کلیک کنید. حالا دستور زیر را اجرا کنید :

sfc /scannow

بعد از اینکه دستور با موفقیت اجرا شد و کارش به اتمام رسید سیستم را Restart کنید. حالا مجددا CMD را با دسترسی Admin باز کنید و دستورات زیر را اجرا کنید :

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

حالا سیستم را Restart کنید تا تغییرات صورت گرفته ذخیره شوند.

راهکار سوم : نصب مجدد نرم افزاری که در زمان اجرای آن با این مشکل مواجه می شوید

کلید های ترکیبی Windows + R را از روی کیبورد بزنید و در RUN تایپ کنید control و اینتر را بزنید تا Control Panel باز شود. حالا نرم افزاری که هنگام اجرای آن با ارور MSVCP140.dll is Missing مواجه می شوید را Uninstall کنید. برای این کار گزینه Programs را انتخاب کنید سپس روی نرم افزار راست کلیک کرده و گزینه Uninstall را انتخاب کنید. بعد از حذف شدن کامل نرم افزار مطمئن شوید که فایل ها و فولدر های مربوط به این نرم افزار نیز در مسیری که نصب شده بود به صورت کامل پاک شده است. حالا سیستم را Restart کنید. قبل از Restart کردن سیستم پیشنهاد می کنم یکبار نرم افزار CCleaner را نیز اجرا کنید و سیستم را پاکسازی کنید و همچنین کلید های رجیستری را نیز تعمیر کنید.

راهکار سوم : Update کردن ویندوز

کلید های ترکیبی Windows + I را از روی کیبورد فشار دهید و روی گزینه Update & Security کلیک کنید ، حالا روی دکمه Check for updates کلیک کنید. اگر آپدیتی دانلود شد نصبش کنید و سیستم را Restart کنید تا نصب به صورت کامل انجام شود.

نویسنده : امیرحسین کریم پور

منبع : جزیره سرویس های شبکه مایکروسافت وب سایت توسینسو

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات