امیرحسین کریم پور
متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

Dumb Terminal چیست؟ بررسی مفهوم پایانه های خاموش

دامب ترمینال | Dumb Terminal چیست؟ در ابتدا عرض کنم که در اینجا ما با Terminal لینوکس کاری نداریم و منظورمان از Terminal چیز دیگری است. Dumb Terminals یا پایانه های خاموش ( که ما اصلا به معنی آن کاری نداریم ) در دنیای فناوری اطلاعات به دستگاه هایی اطلاق می شود که فاقد واحدی برای پردازش اطلاعات باشد. یک Dumb Terminal دستگاهی است که فاقد سخت افزار هایی مانند هارد درایو و واحد پردازنده باشد. یک Dumb Terminal در حالت معمول و استاندارد دارای یک نمایشگر مانیتور برای نمایش اطلاعات پردازش شده و یک کیبورد برای وارد کردن اطلاعات یا دستورات ورودی است .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

اطلاعات ورودی که از طریق کیبورد وارد شده اند به Terminl Server ارسال می شوند و در این حین اطلاعات صفحه نمایش تغییر می کند این به این خاطر است که از طرف Terminal Server تصویر جدید به نمایشگر مانیتور دستگاه Dumb Terminal ارسال میشود . در مقابل Dumb Terminal ما Smart Terminal داریم که دستگاه هایی را شامل می شود که دارای واحد پردازنده هستند مانند بسیاری از نمایشگر های مانیتور که دارای پردازنده اختصاصی خود هستند.


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات