محمدرضا هلالی
مهندس الکترونیک

معرفی نسخه های اج اینسایدر؛ از نحوه دانلود تا امکانات اج اینسایدر

سلام دوستان خیلی خوشحالم که به تسونسیو اومدم حقیقت ماجرا نمیتونستم راجب چیه بنویسم ولی از اون جای که دیوونه نوشتن هستم گفتم هر ایده ای بیاد سریع بزنم توی سایت ،ماجرا از زمانی شروع شد که گفتم نسخه اینسایدر را تست کنم و واقعا عملکرد خیره کننده ای داشت ضمن اینکه روی لینوکس هم میتونید از اج لذت ببرید توی این مقاله قصد دارم راجب اج اینسایدر و امکانات اش صحب کنم با من همراه باشید .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

نصب اج اینسایدر:

برای نصب اینسایدر اول به سایت مایکروسافت می روید مه سه نسخه اینسایدر در اختیار شما قرار دارد که در تصویر زیر عکس این نسخه ها را مشاهده می کنید.

معرفی نسخه های اج اینسایدر؛ از نحوه دانلود تا امکانات اج اینسایدر

Beta Channel

نسخه بتا شامل نسخه با عملکرد مناسب تری خواهد بود که باگ های کمتری نسبت به دیگر نسخه ها دارد و مایکرسافت به قول خودش هر شش ماه آن را ارتقا می دهد در واقع ورژن  بتا عملکرد مناسب تری نسبت به دیگر نسخه های اینسایدر دارد پس اگر به دنبال یک مرورگر سیک و روان هستید و قصد تست اج دارید هم الان اج را دانلود کنید البته این نسخه روی سیستم های لینوکسی پشتیبانی نمیشود که البته خبر خوبی برای لینوکسی داریم!

Dev Channel

 بله دقیقا حدس اتان درست بود این نسخه همان نسخه لینوکسی اج هست!  نسخه دوچنل که مهم ترین اتفاق آن نسخه لینوکسی برای توزیع های دیبان و ردهت می باشد که عملکرد مناسبی در لینوکس از آن شاهد هستیم، از امکانات اصلی این نسخه می توان به نزدیکی بسیار زیاد با اج دانست به طوری به جر چند مورد امکانات شخصی سازی اکثر امکانات اج را دارد ضمن اینکه با دارا بودن کرومیوم شما می توانید از افزونه های گوگل کروم لذت ببرید، پس اگر همچنان از اج در ویندوز خود استفاده می کنید و احتمالا لینوکس هم در سیستم شما بوت شده است سریعا به اج دیوچنل مهاجرت کنید!

Canary Channel

نسخه کنروی به معنای قناری!  بهترین نسخه  اج اینسایدر می توان دانست چون به طور مرتب توسعه دهندگان آن را ارتقا میدهند و باگ های امنیتی  آن را حل کنند اگر شما به دنبال تست امکانات جدید اج هستید و تحمل باگ های احتمالی دارید این نسخه احتمالا خواسته شما را برطرف می کند این نسخه بر روی تمامی نسخه های ویندوز دستکتاپ از جمله ویندوز 10 ایکس و ویندوز سرور قابل نصب خواهد بود نسخه مک هم برای دانلود قابل استفاده است.

برای مثال یکی از امکانات این نسخه ذخیره خودکار پسورد است که با ورود به بخش پروفایل و پسوردها قابلیت اجرا دارد .

معرفی نسخه های اج اینسایدر؛ از نحوه دانلود تا امکانات اج اینسایدر

معرفی نسخه های اج اینسایدر؛ از نحوه دانلود تا امکانات اج اینسایدر

این تازه بخشی از امکانات زیاد اج کنوی است، قطعا امکانات بیشتری به مرور اضافه خواهد شد و شاهد یک نسخه بهینه تر خواهیم بود ضمن اینکه خیلی از امکانات این نسخه جنبه تست داشته و پس از عملکرد مناسب و رضایت کاربران وارد نسخه دیگر اینسایدر خواهند شد در واقع سیاست مایکروسافت از طرفی جذب توسعه دهندگان وب برای تست مرورگر اش  در  اج اینسایدر و در نهایت خروجی بهتر بر روی دیگر نسخه های اج است شخصا خود من عملکرد رضایت بخشی از سه نرم افزار اج اینسایدر دیدم که در این مقاله صرفا راهنمای دانلود و نصب و امکانات این نسخه ها در اختیار شما قرار دادم نظر شما در این باره چیست ؟ کدوم نسخه تجربه رضایت بخش تری در لینوکس و ویندوز دارد؟

 

 


محمدرضا هلالی
محمدرضا هلالی

مهندس الکترونیک

محمدرضا هلالی دانشجوی کارشناسی مهندسی الکترونیک ،علاقمند داده کاوی و برنامه نویسی گرافیکی به جز اینها کتاب و البته ویدیو گیم و البته نوشتن ترکیب زندگی من رو کامل میکنه !

نظرات