کاظم تقندیکی
استاد دانشگاه فني و حرفه اي و مجری پروژه های علم داده (داده کاوی، یادگیری ماشین، پردازش زبان طبیعی و ...)

دانشمند داده کیست و چطور می‌توان متخصص داده شد؟

دانشمند داده یا دیتا ساینتیست ( Data Scientist) چیست؟ دانشمندان داده، همان عاشقان و تحلیلگران داده های کلان هستند که مجموعه‌های بزرگی از داده‌های ساختاریافته و ناساختاریافته را جمع‌آوری و با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین آن ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

تخصص یک دانشمند داده، ترکیبی از مبانی علوم کامپیوتر، آمار، ریاضیات، داده کاوی، پردازش متن و یادگیری ماشین است تا با استفاده از این فیلدها، داده ها را تجزیه و تحلیل، پردازش و مدل سازی کند و در نتیجه نتایج یا مدل نهایی را برای ایجاد یک سوددهی بیشتر در اختیار شرکت ها و سایر سازمان ها قرار دهند.

در دوره آموزشی جامع علم داده مدرس کاظم تقندیکی تمام A-Z علم داده را به شکل کاملاً عملی و با زبانی ساده به شما آموزش می دهد.

دانشمندان داده | data scientist متخصصان تحلیلی هستند که از مهارت های خود در فناوری و علوم اجتماعی برای یافتن روندها و مدیریت داده ها استفاده می کنند. آنها از دانش صنعت، درک زمینه‌ای، شک و تردید نسبت به مفروضات موجود - برای کشف راه‌حل‌های چالش‌های تجاری از طریق تحلیل داده ها بهره می برند.کار یک دانشمند داده | data scientist معمولاً شامل درک داده‌های مرتب و بدون ساختار، از منابعی مانند دستگاه‌های هوشمند، فیلدهای رسانه‌های اجتماعی و ایمیل‌هایی است که به‌خوبی در پایگاه داده قرار نمی‌گیرند.

علاوه بر مهارت های فنی، یک دانشمندان داده | data scientist باید بتواند در محیط‌های تجاری (شرکت ها، سازمان ها و ...) ایده‌های پیچیده و تصمیم‌گیری‌های سازمانی مبتنی بر داده را بررسی و کشف کند. لذا برای آنها ایجاد ارتباطات مناسب، وجود رهبران و اعضای تیم و همچنین متفکران تحلیلی سطح بالا بسیار مهم می باشند.

یک دانشمند داده باتجربه، وظیفه دارد استراتژی های تصمیم گیری یک شرکت را به بهترین شکل ممکن بهبود و توسعه دهند، از پیش پردازش داده های شرکت گرفته تا پردازش، مصورسازی و ارائه راه حل سود آور (مدل سازی). آنها به صورت متقابل با تیم های دیگر سازمان مانند متخصصین بازاریابی همکاری می کنند. امروزه متخصصین و دانشمندان داده در تحلیل سنگین داده ها و فناوری امروزی بسیار مورد توجه هستند. حقوق و رشد شغلی آنها به وضوح نشان دهنده این مهم می باشد.

مراحل تبدیل شدن به یک دانشمند داده | Data Scientist

اگر به دنبال شغلی در فیلد علم داده هستید، باید به 2 گام زیر توجه کنید.

  1. حداقل دارای یک مدرک لیسانس به منظور درک پارامترهای ساده آماری و ریاضی باشید.
  2. کسب مهارت های لازم (برنامه نویسی، الگوریتم های یادگیری ماشین و ...)

مهارت های لازم برای یک دانشمند داده | Data Scientist

در دوره آموزشی جامع علم داده مدرس کاظم تقندیکی تمام A-Z علم داده (تمام مهارت های فوق الذکر) را به شکل کاملاً عملی و با زبانی ساده به شما آموزش می دهد.


کاظم تقندیکی
کاظم تقندیکی

استاد دانشگاه فني و حرفه اي و مجری پروژه های علم داده (داده کاوی، یادگیری ماشین، پردازش زبان طبیعی و ...)

استاد دانشگاه فنی و حرفه ای، فعال در حوزه های علم داده، يادگيري ماشين، داده کاوی، بازیابی اطلاعات، متن کاوی و پایگاه داده ها با بیش از صد ساعت تدریس آنلاین و صدها پروژه موفق در حوزه علم داده، برای آموزش يا سفارش انجام پروژه با شماره 09157202653 (واتس اپ، تلگرام و تماس تلفنی) و ایمیل taghandiky@gmail.com در تماس باشید.

نظرات