محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

معرفی لیست نمایندگی رسمی آنتی ویروس های سازمانی و خانگی در ایران

خوب قبل از اینکه به سراغ معرفی نمایندگی های رسمی آنتی ویروس های خارجی در ایران برویم ، بهتر است کمی در خصوص تعریف نمایندگی یک محصول صحبت کنیم. وقتی صحبت از نمایندگی یک آنتی ویروس در کشوری می شود ، به این معناست که نام شرکت ( نه شخص ) بصورت کاملا رسمی و با آدرس دقیق کشور مورد نظر به همراه شماره تماس و ... در وب سایت رسمی شرکت تولید کننده محصول انتی ویروس عنوان شده باشد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

ممکن است نام شرکت در سایت سازنده محصول آنتی ویروس در قالب نمایندگی ، شعبه ، همکار و یا پارتنر عنوان شده باشد. با این حساب یک نمایندگی یا پارتنر یک شرکت تولید کننده آنتی ویروس اگر در ایران نمایندگی داشته باشد ، باید نام شرکت ایرانی در لیست همکاران و نمایندگی های وب سایت شرکت تولید کننده آنتی ویروس با آدرس ایران ( نه خارج از ایران ) وجود داشته باشد. برای مثال برای آنتی ویروس کسپراسکی در قسمت همکاران حتی اسمی از ایران وجود ندارد :

نمایندگی آنتی ویروس در ایران

با این حساب و با استعلام هایی که خودتان می توانید انجام دهید و از قسمت Partners و Resellers شرکت های تولید کننده آنتی ویروس می توانید متوجه شوید که آیا نمایندگی رسمی از آنتی ویروس ها برای فروش یا پشتیبانی و توزیع وجود دارد یا خیر؟ بصورت قطع به یقین به این مورد خواهید رسید که تقریبا هیچ جا در ایران چیزی به نام نمایندگی فروش انتی ویروس فلان در ایران وجود ندارد.

پس شرکت های نمایندگی فروش فلان آنتی ویروس در ایران چه می کنند؟

پاسخ در چند نکته کوچک خلاصه می شود. در واقع چیزی به نام نمایندگی وجود ندارد. برخی افراد بصورت شخصی یا شرکتی اقدام به خرید آنلاین لایسنس های ارجینال محصولات آنتی ویروس از طریق حساب های بین المللی مثل پی پال می کنند و فقط عملیات پرداخت و دانلود را به جای شما انجام می دهند و یک واسطه خرید هستند نه نمایندگی فروش ... در وهله دوم به این شکل است که آنتی ویروس مورد نظر بصورت کلی ایران را تحریم کرده است و به هیچ عنوان حتی فایل های آپدیت را نیز در اختیار شما قرار نمی دهد.

نمایندگی آنتی ویروس در ایران

در چنین شرایطی شرکتی که مدعی نمایندگی و توزیع این محصول است صرفا یک محصول ارجینال تهیه کرده ، برای آن محصول یک سرور در داخل ایران به عنوان سرور مرکزی به روز رسانی قرار می دهد. همان یک لایسنس را به ده ها و شاید صدها سازمان به عنوان لایسنس اصلی به فروش می رساند و در تنظیمات آپدیت سرور انتی ویروس ، آدرس سرور داخلی خودش را می دهد.

فایل های به روز رسانی را نیز با VPN دانلود و در سروری که در ایران قرار دارد برای آپدیت قرار می دهد. در وهله سوم یک آنتی ویروس من درآوردی خلق می شود ! موتورهای انتی ویروسهای مختلف در کنار هم قرار می گیرند و تبدیل به یک آنتی ویروس بومی و محلی می شوند و تمام !!!

این اساس و پایه تقریبا 100 درصد نمایندگی ها ... توزیع کننده و پشتیبان کننده های آنتی ویروس هایی است که در ایران به عنوان اصلی و ارجینال با عنوان نماینده رسمی به فروش می رسند. بنابراین چیزی به نام نمایندگی رسمی فلان آنتی ویروس از هر نوع در ایران وجود ندارد. اگر نظری در این خصوص دارید خوشحال می شویم در ادامه مطرح کنید.

نکته بسیار مهم : چیزی به نام بهترین آنتی ویروس وجود ندارد ، انتخاب آنتی ویروس کاملا سلیقه ای است


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات