علیرضا فاضلی
طراح وب و گرافیست

آموزش ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ در چند کلیک + ترفندها

میخواهیم در این مقاله آموزش ایجاد رنگ طلایی در نرم افزار فتوشاپ را با اجرای تئوری و عملی (در ویدئو) برای شما در وب سایت توسینسو توضیح دهیم. ساختن این افکت رنگی در برنامه فتوشاپ بسیار آسان و با ایجاد چند لایه ساده کاملا قابل اجرا میباشد که برای اینکار از ابزار های  type tool  و  brush tool و سبک های اجرای gradient overly و emboss و سبک های دیگر استفاده میکنیم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران


قدم اول : در ابتدا نرم افزار را باز کنید و یک فایل جدید ایجاد نمایید و یک نام برای سند خود بنویسید سپس بک گراند سند خود را با یک رنگ ساده مانند مشکی و یا سفید ایجاد کنید.

قدم دوم : ابزار Text  را از نوار کناری در سمت چپ نرم افزار انتخاب نمایید و متن مورد نظر خود را تایپ کنید ، میتوانید نوع قلم را با خلاقیت خود انتخاب کنید در نظر داشته باشید برای ابتدا کار رنگ متن با رنگ بک گراند متمایز باشد.

قدم سوم : باید برای ادامه کار با استفاده از کلید های میانبر Control + J  یک کپی از لایه ای که ساخته اید نسخه کپی ایجاد کنید، شما میتواند اسم لایه جدید بوجود آمده را تغییر دهید که در حال پیش فرض اسم لایه همان اسم لایه اصلی میباشد به همراه copy یعنی اگر شما اسم لایه را تست انتخاب کرده باشید لایه کپی شده با اسم تست copy برای شما ساخته میشود. پس از ایجاد لایه کپی افکت gradient overly را روی لایه ای که رو تر است یعنی لایه کپی اعمال میکنیم برای دسترسی به این افکت از قسمت fx میتوانید آن را انتخاب کنید( باکس  Layer Style و انتخاب gradient باعث میشود باکس Gradient Editor برایتان باز شود.)

ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ

قدم چهارم : برای ایجاد گرادینت رنگی طلایی در سمت چپ پایین نوار رنگی باکس کلیک کنید تا پوشه Color Picker برایتان ظاهر شود. در این قسمت با وارد کردن کد های رنگی R = 247،  G = 238 و B = 173  طیف رنگی طلایی را تنظیم کنید. سپس با کلیک کردن بر قسمت سمت راست نوار رنگی مقادیر R = 193، G = 172 و B = 81  وارد نمایید. الان ما موفق شدیم پالت خود را بسازیم. در این مرحله گزینه های Gradient Overlay مقدار Style را از  Linear  به Reflected تغییر دهید.

ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ

قدم پنجم : افکت Bevel & Emboss را به لایه تست copy (لایه بالایی) اعمال میکنیم. در تب Layer Style افکت های دیگری در سمت چپ قرار دارد. از لیست روی Bevel & Emboss کلیک کنید. در افکت Bevel & Emboss در بخش Structure مقدار Style  را به Bevel Inner  و گزینه Technique  را روی Chisel Hard  قرار دهید. سپس مقدار Depth  را برای افزایش کنتراست ، نور متن افزایش دهید. در اینجا مقدار Depth را روی 200% تنظیم می کنیم و همچنین برای محکم جلوه دادن متن مقدار Size را افزایش داده و آن را روی 45px   تنظیم می کنیم.در بخش Shading  مقدارRing-Double  را Gloss Contour  قرار داده و تیک گزینه کادر Anti-aliased  را بزنید.سپس Angle  را روی 1250   و مقدار Opacity  برای گزینه های Highlight Mode  و Shadow Mode  را روی75%  تنظیم کنید.

آموزش فتوشاپ

برای آموزش فتوشاپ کلیک کنید.

ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ

قدم ششم : در این قدم سایه داخلی به متن اعمال خواهیم داد. Inner Shadow را از لیست گزینه های Style در پنجره Layer Style  انتخاب کنید. در قسمت Inner Shadow برای تنظیم رنگ سایه روی کادر رنگ دوبار کلیک کنید و رنگ را روی R = 216 ، G = 108  و B = 8  تنظیم کنید. بعد Blending Mode  را روی Multiply  قرار داده و Opacity  و همچنین مقدار Size  را زیاد کنید. برای انجام تغییرات روی OK کلیک کنید.

بیشتر بدانید : آموزش ایلوستریتور

ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ


بیشتر بدانید : تکثیر تصویر در فتوشاپ

قدم هفتم : در این قدم لایه اصلی طرح را انتخاب کنید و به متن خود stroke  دهید برای اینکار در پنل های کناری روی گزینه fx  کلیک کنید و گزینه stroke  را انتخاب کنید. مقدار Fill Type را روی Gradient قرار داده و روی Gradient  کلیک کنید تا Gradient Editor  باز شود. در بخش Structure اندازه (Size) را تنظیم کنید.  اندازه را روی 3px  و px4  Position  را روی Outside  تنظیم کنید.

ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ

قدم هشتم : در این قسمت نوبت به اعمال کردن افکت Bevel & Emboss است روی Bevel & Emboss در پنجره Layer Style  کلیک کنید بعد گزینه  Contour را فعال کنید Contour Effect به بهبود نور اطراف کمک می کند.در افکت Bevel & Emboss  در زیر بخش Structure ، Style  را روی Stroke Emboss  تنظیم کنید و مقدار Size  را کم کنید.

ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ

قدم نهم : روی کادر Outer Glow در Layer Style کلیک کنید. در بخش Structure رنگ را روی R = 232 ، G = 128 و B = 31  قرار دهید. بعد Opacity را کم کنید و در بخش Elements اندازه Size  را کم کرده و آن را روی 10px  قرار دهید.

ساخت رنگ طلایی در فتوشاپ


علیرضا فاضلی
علیرضا فاضلی

طراح وب و گرافیست

من علیرضا هستم ، سالهاست که در حوزه طراحی سایت بصورت تخصصی فعالیت می کنم . تخصص های اصلی من در حوزه آموزش وردپرس ، آموزش نرم افزارهای گرافیکی ، مبانی کامپیوتر و بصورت کلی هر چیزی در حوزه وب هست ... عاشق آموزش و یادگیری هستم.

نظرات