علیرضا فاضلی
طراح وب و گرافیست

تغییر دادن رنگ ستون در اکسل در صورت برقراری شرط

یکی از ویژگی های بسیار کاربردی در نرم افزار اکسل تغییر دادن رنگ ستون در صورت برقراری شرط می باشد. قبلاً ما در دوره آموزش اکسل در مورد این موضوع صحبت کردیم. در این مطلب می خواهیم روش های دیگری که برای تغییر رنگ ستون در اکسل وجود دارد را بررسی کنیم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

ما در این مقاله قصد داریم از دو روش به شما تغییر رنگ در ستون اکسل را آموزش دهیم ما در نظر میگیریم که یک ستون اطلاعات داریم که میخواهیم طبق داده های ورودی در ستون دوم به صورت خودکار رنگ ستون ها به شکل صحیح و پشت هم اجرا شود برای درک بهتر موضوع ما برای شما آموزش تصویری هم قرارداده ایم :

روش اول :

در روش اول میتوانیم با استفاده از فرمت بندی در ستون دوم پروژه اکسل استفاده کنیم و برابر با هر کدوم از داده ها یک  RULE مجزا بنویسید.

بعد از اجرای ستون اول ، ستون دوم را انتخاب میکنیم و از تب Home در قسمت راست نرم افزار وارد بخش  conditional formatting  میرویم.

آموزش اکسل

سپس بعد از انتخاب گزینه  Equal در پنجره باز شده در قسمت ورودی یعنی سمت چپ عضوی از ستون اول را بنویسید و در بخش راستی رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید و برای اتمام کار از دکمه ok استفاده نمایید.

بیشتر بدانید : بهترین آموزش اکسل

آموزش اکسل

برای ادامه کار و تمام موارد از این مسیر به صورت مجزا استفاده میکنیم تا جایی که نیاز داریم .

آموزش اکسل

روش دوم:

در روش دوم از تغییر رنگ ستون داده ها در نرم افزار اکسل میتوانید تمام ستون دوم رو انتخاب نموده و از تب home بخش conditional formatting طبق تصویر زیر اقدام نمایید.

آموزش اکسل

آموزش اکسل

بدین صورت که با تکرار فرمول زیر اینکار رو انجام دهید.

بیشتر بدانید : اکسل چیست؟

آموزش اکسل

توجه داشته باشید ما فرض رو بر مقادیر ستون یک با عنوان (a.b.c.d) اجرا کرده ایم که شما باید مقادیر داده های خود را اعمال کنید.

=IF(A1=”A”,True,False)
=IF(A1=”B”,True,False)
=IF(A1=”C”,True,False)
=IF(A1=”D”,True,False)


آموزش اکسل


علیرضا فاضلی
علیرضا فاضلی

طراح وب و گرافیست

من علیرضا هستم ، سالهاست که در حوزه طراحی سایت بصورت تخصصی فعالیت می کنم . تخصص های اصلی من در حوزه آموزش وردپرس ، آموزش نرم افزارهای گرافیکی و بصورت کلی هر چیزی در حوزه وب هست ... عاشق آموزش و یادگیری هستم.

نظرات