علیرضا فاضلی
طراح وب و گرافیست

10سایت برتر برای دانلود المان های گرافیکی در محیط اینترنت

وب سایت های گرافیکی استاندارد و دارای کیفیت خوب و عالی می توانند به راحتی به یکی از پر بازدید ترین وب سایت ها تبدیل شوند زیرا طراحان برای گرفتن ایده یا استفاده از المان ها و تصاویر این وب سایت ها از آن بازدید میکنند. این وب سایت ها برای ایده گرفتن بسیار مناسب می باشند زیرا از بهترین طراحان دنیا برای طراحی تصاویر و المان های وب سایت خود کمک میگیرند و میتوانند برای طراحان بسیار مفید باشند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

در ادامه به ده مورد از بهترین وب سایت های ارائه دهند المان و تصاویر ایده پردازی می پردازیم و آنها را به شما معرفی میکنیم.

1.وب سایت گرافیکی Dribble

وبسایت Dribble  تشابه زیادی به شبکه های اجتماعی دارد و اکثر طراحان گرافیک فعال هم با آن آشنایی دارند.شما میتوانید در این وب سایت برای خود پروفایل تشکیل داده و بهترین طراحی های خود را در معرض دید تمامی کاربران قرار دهید و هم میتوانید از طراحی های دیگر کاربران بازدید کرده و از آن ایده بگیرید یا با دانلود فایل لایه باز طراحی دیگران اصلاحات خود را نیز به آن اضافه کنید و از آن فایل استفاده کنید.

گرافیک

2.وب سایت گرافیکی Adobe Color

قطعا شما هم با گروه ادوبی آشنایی دارید Adobe Color هم یکی از زیر مجموعه های شرکت ادوبی می باشد. هر طراحی باید توانایی به کار گیری بهترین ترکیب رنگ متناسب با کار خود را داشته باشد. این وب سایت گرافیکی به شما کمک میکند تا بتوانید بهترین ترکیب رنگ را برای موضوع کاری خود و سبک کاری خود استفاده کنید. این وب سایت با قرار دادن مقدار زیادی از ترکیب رنگ ها در وب سایت خود دست شما را برای انتخاب ترکیب رنگ مورد علاقه خود بسیار باز گذاشته است.

3.وب سایت گرافیکی Freepik

وب سایت گرافیکی مخصوص تصاویر و وکتور ها وموکاپ ها و... که تمامی خدمات Freepik به صورت رایگان می باشد و اکثر تصاویر و وکتور ها را به صورت فایل لایه باز هم ارائه میکند و شما میتوانید به صورت رایگان از آن هاا استفاده کنید البته این را هم بگویم که برای دانلود و استفاده از خدمات این وبسایت شما دارای محدودیت هستید یعنی هر روز تنها به میزان خاصی می توانید از این سایت دانلود کنید که یک ایراد کوچک این سایت می تواند باشد. شما برای دسترسی به این وب سایت نیاز به فیلترشکن هم دارید.

4.وب سایت گرافیکی Uplabs

یکی دیگر از معروف ترین وب سایت های گرافیکی وب سایت Uplabs می باشد که شما میتوانید با استفاده از این وب سایت برای ایده گیری و یا دانلود تمپلیت های افتر افکت و ادوبی ایکس دی و... استفاده کنید. همچنین می توانید از فایل های آماده HTML این وب سایت برای وردپرس و کد نویسی های طراحی سایت خود نیز استفاده کنید و از آنها لذت ببرید.

گرافیک

5.وب سایت گرافیکی vecteezy

شما با استفاده از vecteezy که وب سایت گرافیکی بسیار محبوب است میتوانید فایل های وکتور آماده دریافت کرده و در پروژه های خود از آن ها استفاده کنید البته این سایت علاوه بر ارائه فایل های وکتور، تصاویر گرافیکی با کیفیت و آیکن های زیبا نیز ارائه می کند البته این را هم در نظر داشته باشید که برخی از فایل های این وب سایت پولی می باشند.

6.وب سایت گرافیکی Behance

یکی از بهترین وب سایت ها برای ایده گرفتن و ایده پردازی و الگو برداری Behance می باشد. این وب سایت بهترین ایده پرداز برای طراحان سایت گرافیکی می باشد و اکثر طراحان موفق و نام دار دنیا در این وب سایت عضویت دارند و نمونه کار های خودشان را در این وب سایت بارگذاری می کند که شما میتوانید با الگو برداری از طراحی های آن ها پروژه های خود را بهبود ببخشید.

7.وب سایت گرافیکی adsoftworld

وب سایت adsoftworld با قرار دادن نمونه تبلیغات های طراحان مشهور میتواند به شما ایده بدهد تا بتوانید تبلیغات خود را با کیفیت بسیاار بالاتر و بروزتری منتشر کنید و یکی از منابع درآمد در گرافیک همین تبلیغات می باشد که شما با استفاده درست از آن میتوانید پول سازی خوبی برای خود داشته باشید.

8.وب سایت گرافیکی Brusheezy

شما با استفاده از وب سایت  Brusheezy دیگر دغدغه ایده براش ندارید زیرا این وب سایت محبوب با ارائه فایل های لایه باز براش های مختلف می تواند نیاز شما از براش رو بر طرف کند. این وبسایت تنوع خیلی خوبی در براش های خود دارد و با ارائه با کیفیت بالای خود دیگر حرفی را باقی نمی گذارد.

گرافیک

9.وب سایت گرافیکی Pixabay

شما با استفاده از وب سایت Pixabay میتوانید به منبعی بزرگ از عکس های با کیفیت بالا و البته لایه باز دسترسی پیدا کنید که تمام این خدمات به صورت رایگان در این وب سایت ارائه میشوند و شما میتوانید به راحتی به عکس مد نظر خود و فایل لایه باز آن دست پیدا کنید.

10.وب سایت گرافیک 365psd

وب سایت محبوب 365psd به شما اجازه دست یابی به دنیایی از فایل های لایه باز PSD را می دهد که طراحان با استفاده از فایل های این وب سایت می توانند توانایی خود در طراحی را چندین برابر کند و پروژه های قدرتمند تری را انجام دهد.

سخن پایانی

در این مقاله قصد داشتیم تا 10 مورد از وب سایت های گرافیکی که میتوانید از آن ها المان های گرافیکی مانند وکتور ها، تصاویر با کیفیت بالا و البته لایه باز و... را دانلود کرده و در طراحی های خود استفاده کنید و کیفیت کار خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.


علیرضا فاضلی
علیرضا فاضلی

طراح وب و گرافیست

من علیرضا هستم ، سالهاست که در حوزه طراحی سایت بصورت تخصصی فعالیت می کنم . تخصص های اصلی من در حوزه آموزش وردپرس ، آموزش نرم افزارهای گرافیکی و بصورت کلی هر چیزی در حوزه وب هست ... عاشق آموزش و یادگیری هستم.

نظرات