بهترین دوره آموزش تری دی مکس 3DSMax صفر تا صد + 10 درس رایگان

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

کاملترین دوره آموزش تری دی مکس با جزوه | مبتدی تا حرفه ای | در قالب 61 فیلم آموزش 3DsMax برای شما تهیه و تدوین شده است.  آموزش 3ds Max مهندس اردلان به شما آموزش مدلسازی در تری دی مکس ، معماری تری دی مکس ، ساختن کابینت در تری دی مکس ، انیمیشن سازی در تری دی مکس ، پلاگین Vray در 3ds Max و ... را به خوبی آموزش می دهد. شما بعد از یادگیری این دوره آموزش تری دی مکس تبدیل به یک حرفه ای در عرصه هنرهای سه بعدی خواهید شد.

آموزش تری دی مکس | آموزش مدلسازی ، معماری ، ساخت کابینت ، پلاگین ویری ، ساخت انیمیشن و ریگ بندی در 3d max . آموزش صفر تا صد تری دی مکس . آموزش مقدماتی تا پیشرفته تری دی مکس .در این دوره از آموزش ما مدل کردن و مدلینگ  Modeling ، پلاگین ویری ، ساخت انیمیشن و ریگ بندی را یاد میگیریم.

بهتر بگیم مدلینگ همان مدلسازی و ساخت وسایل و خانه ها و هر چیزی که در دنیای اطراف ما وجود داره هست. این نرم افزار یکی از قویترین نرم افزار های دنیا بحساب می آید که در کل دنیا و در بیشتر کشورها طرفداران فراوانی دارد و بلد بودن تری دی مکس 3Ds MAX به شما کمک می کند تا در آینده ادم موفق تری باشید. همین الان بسیاری از مردم در دنیا و در ایران در حال کار کردن و کسب درآمد با این برنامه هستند.

با تری دی مکس چه کارهایی می توان انجام داد ؟

تری دی مکس یک برنامه گرافیکی سه بعدی هست که درون آن می توان اجسام سه بعدی را شکل داد و از آنها در امور مختلف استفاده کرد . ساخت انیمیشن های سه بعدی (سه بعدی و دو بعدی چیست در این آموزش قرار دارد.) ساخت اشخاص و محل بازی های سه بعدی ، ساخت نمای خانه و استفاده آن در معماری و . . .  را با این نرم افزار و نرم افزار های مشابه انجام می دهند . البته کار با این نرم افزار در سطوح مختلفی صورت می پذیرد . اگر خواستید سوال جدیدی بپرسید تا هرگونه ابهام یا سوال در رابطه با این نرم افزار برطرف شود

توضیحات در رابطه با جزوه ای که همراه این آموزش قرار دارد :


در کنار آموزش های ویدیویی منحصر به فرد در رابطه با تری دی مکس ، یک جزوه قرار دارد که شما را در حرفه ای شدن و یادگیری کمک می کند . شاید تنها جزوه بتواند انتظار شما را از یادگیری برطرف کند ! جزوه بسیار کامل و جامع بوده و تمامی مطالبی که در دوره جامع تری دی مکس مدلسازی قرار دارد ، برای دسترسی آسان تر و یادگیری سریع تر شما عزیزان در جزوه ای که در اختیار شما قرار می گیرد وجود دارد . این جزوه از امتیازات منحصر به فرد این دوره می باشد که شاید هرجایی و در دست هر شخصی نمی توانید آنرا پیدا کنید !

بخش اول ساخت وسایل هست :

نمونه کار ها و تمرین هایی که انجام می دهیم اول ساده و کم کم شروع به پیشرفت می کنند. بیش از 15 تمرین برای شما قرار داده شده تا بعد از دیدن دوره با نحوه ساخت و تکنیک و تاکتیک و استراتژی کار با 3d max آشنا باشید.

نمونه تمرین با تری دی مکس:


مزایای دوره جامع تری دی مکس  :

 1. شروع اموزش از پایه بوده و تا حد حرفه ای شما را می برد.
 2. دارا بودن جزوه که خود 100 هزار تومان می ارزد !!!!!!
 3. دارا بودن فایل های تمرین و انجام آنها با هم!!!
 4. دارا بودن فعالیت های تشخیص که شما را در حرفه ای شدن کمک می کند!!!!
 5. در آموزش های تمرین ، تجربه ای که به شما منتقل می گردد ؛ خود به تنهایی بسیاری می ارزد!!!
 6. بخش های نایاب و واقعا نایاب تری دی مکس در این آموزش قرار داده شده!!!!
 7. نکات طلایی که هر مدرسی به آن اشاره نمی کند!
 8. شما اگر از قبل هیچ هم بلد نباشید از مباحث گرافیک و کامپیوتر ، شما تا حد یک ادم حرفه ای و باتجربه در این کار پیش می برد!!!!
 9. از تری دی مکس 2020 3Ds MAX استفاده شده که نسخه بروز از این برنامه حساب می شود !!!!
 10. یاد گیری مباحث جدید که در تری دی مکس های نسخه های قدیم و آموزش انها یافت نمی شود !!!!!
 11. در انتهای هر قسمت دوره ان قسمت قرار دارد که محتوای ان درس را دوره کنید و بخوبی یاد بگیرید.

آیا با دیدن این آموزش دیگر نیاز به دیدن هیچ آموزشی نیست ؟!

آموزش تری دی مکس بسیار جامع و کامل بوده و بعد از دیدن این دوره شما بسیار بسیار پیشرفت کرده و دیگر نیاز به آموزش دیگری نیست البته اگر خودتون بخواهید.با خیال راحت می توانید به دیدن دیگر دوره های تری دی مکس بعد از دیدن این دوره مراجعه کنید. حتی استادان عزیز هم می توانند یکبار این دوره را تماشا کنند. زیرا خیلی از افراد تری دی مکس را به نحوی که باید و شاید یاد نداده اند و یا از نسخه های قدیمی استفاده کرده اند و با نسخه های جدید آشنایی نداشته باشند!!!

توضیحات در رابطه با ویری که در آموزش قرار دارد :

ویری VRAY در واقع یک پلاگین است که بر روی برنامه تری دی مکس ( 3Ds MAX ) و دیگر برنامه های گرافیکی نظیر اسکچاب نصب می شود . پلاگین به برنامه هایی گفته می شود که بر روی دیگر برنامه ها نصب می شوند و به تنهایی نمی توان از آن استفاده کرد . دلیل استفاده از ویری ، کیفیت بی همتای آن در نورپردازی و متریال و رندر کردن است. نمونه تمرین کار با ویری که خودمان کار کرده ایم :

هرگاه در تری دی مکس یا دیگر برنامه های گرافیک سه بعد بخواهید رندر با کیفیت برای مشتری قرار دهید ، نمی توانید از رندر معمولی استفاده کنید . رندر های معمولی تری دی مکس بسیار کم کیفیت و نورپردازی آن ، بسیار ضعیف است و شما را مجبور به استفاده از یک پلاگین مانند پلاگین ویری می کند. آموزش برای شما ارزان و با کیفیت قرار گرفته تا در آینده بتوانید کار با این مباحث را بسیار پیشرفته دنبال کنید و تجربه زیادی را در این باره کسب کنید. خیلی ها با تری دی مکس و ویری در حال کار و کسب درآمد هستند.

توضیحات در رابطه با استخوان بندی در تری دی مکس :

استخوان بندی یا همان ریگ بندی کاراکتر در 3Ds MAX به شما این امکان را می دهد که شخصیت شکننده و خشک خود را به حرکت در بیاورید . مثل دنیای واقعی که برای منظور حرکت دست باید ارنج خم شود ؛ در تری دی مکس و دیگر نرم افزار های گرافیکی هم ، باید این نوع استخوان بندی وجود داشته باشد تا انیمیت (به حرکت درآوردن و ساخت انیمیشن) در نرم افزار های گرافیکی راحت تر صورت پذیرد و بدون کار استخوان بندی حرکت بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن بنظر می رسد !

توضیحات در رابطه با ساخت انیمیشن در تری دی مکس :

تری دی مکس یکی از نرم افزار های فوق قوی سه بعدی هست که می توان با آن انواع کارهای سه بعدی از قبیل ساخت انیمیشن را انجام داد . انیمیشن هایی برای توصیف و بیان یک سازه معماری یا ساخت کارتون یا ساخت انیمیشن برای ساخت بازی و . . . که همه و همه در یک نرم افزار سه بعدی بنام تری دی مکس ساخته می شود .

تمریناتی که در دوره انیمیشن می گذرد :

شبیه ساز حالت پارچه در انیمیشن :

ساخت انیمیشن برای لوگوی شرکت :

و کلی انیمیشن دیگر برای کارهای معماری و بازی سازی و هرکاری که فکرشو بکنی !! نحوه رندرگیری هم به صورت اختصاصی در آموزش قرار دارد . اصل ابزار ساخت انیمیشن در تری دی مکس در این اموزش گفته شده پس می توانید هر کاری که با تری دی مکس می توان انجام داد را انجام بدی ! .

دوره بسیار جامع و کامل بوده و بعد از این دوره دیگر نیاز به مراجعه به دوره دیگری نیست . کاملا تری دی مکس را یاد میگیرید . فقط تمرینات در حد هتفه ای 7 ساعت فراموش نشه .


سوالات متداول در آموزش تری دی مکس

 • تری دی مکس چیست و چه کارهایی را می توان با آن انجام داد ؟

تری دی مکس یک نرم افزار گرافیکی سه بعدی هست که می توان با آن انواع کارهایی که در دنیای سه بعد رخ می دهد را انجام داد . معمولا کارهایی از قبیل ساخت اشکال و شخصیت بازی ها ، کارهای معماری ،  ساخت انیمیشن های سه بعدی ، ساخت تیزر های تبلیغاتی سه بعد و جلوه های ویژه را بعد از یاد گیری کامل دوره ها و بدست آوردن تجربه کافی انجام داد .

 • آیا کودکان و نوجوانان هم می توانند نرم افزار تری دی مکس را فرا گیرند ؟

متاسفانه شاهد این هستیم که میگویند فرزند ما باید همه چیز را یاد بگیرد!! از کلاس موسیقی تا برنامه نویسی!! دوره های مختلفی را به زور به کودکان تحمیل میکنند. اگر خود کودک دوست دار یادگیری باشد و سن او بالای 12 سال باشد اشکالی ندارد هرچند ممکن است برایش سخت باشد. اگر واجد شرایط بود دوره ای بگذراند.

 • آیا برای بلد بودن نرم افزار تری دی مکس باید نرم افزار فتوشاپ بلد باشیم ؟

خیر ، بلد بودن این برنامه در بازار کار بهتر و بعد ها در ساخت تکسچر می تواند کمک کننده باشد اما اکنون نیازی نیست .

 • بعد از دیدن این دوره تری دی مکس می توان کارهای سه بعدی را انجام داد و وارد بازار کار شد ؟

از هرجایی که شما آموزش را تهیه کنید ؛ باید سیر واقعی آن بگذرد . بعد از دیدن دوره مدلسازی و دوره ویری و استخوان بندی و انیمیشن که در این آموزش هست با چند ماه کارآموزی در یکی از استودیو ها می توانید وارد بازار کار شوید . 

 • جزوه همراه آموزش هست ؟ این یعنی چی ؟

یک جزوه کامل برای شما طراحی کردیم . در این جزوه تمامی ابزار و کارها در یک فایل PDF قرار دارد . می توانید آنرا پرینت بگیرید تا همیشه در دسترس باشد و آموزش را از روی آن پیش ببرید . بعد از گذشت یک سال از دیدن آموزش اگر نیاز به ابزار ی داشتید نیاز نیست تمام ویدیو هایی که خرید کردید را نگاه کنید و با یک نگاه به جزوه کار پیش می رود .

 • پلاگین تری دی مکس چیست ؟

پلاگین به برنامه هایی گفته می شود که امکان اجرای مستقل آن وجود ندارد . پلاگین ها افزونه هایی هستند که بر روی یک برنامه دیگر نصب و راه اندازی می شوند .

 • پلاگین ویری چیست ؟ دلیل استفاده از آن

ویری یک افزونه هست که بر روی تری دی مکس و دیگر برنامه های سه بعدی نصب می شود . تری دی مکس رندر و نورپردازی خوبی ندارد . نمی توان برای پروژه ها از این نورپردازی ضعیف استفاده کرد پس از ویری استفاده می کنیم . 

 • آیا ویری از ابتدا بر روی نرم افزار نصب است ؟
خیر ، ویری همانطور که توضیح داده شد یک پلاگین هست . بر روی خود برنامه نصب نیست اما می توانید آنرا نصب کنید . 
 • استخوان بندی یعنی چه ؟

بعد از مدلسازی شخصیت برای استفاده آن در بازی و ساخت انیمیشن شما نیاز دارید تا آنرا حرکت دهید . برای حرکت دادن همانند دنیای واقعی نیاز به استخوان و مفاصل داریم که به آن ریگینگ هم میگویند.

 • باید شخصیت مان را ریگ بندی ( استخوان بندی ) کنیم ؟

بله . شما نمی توانید یک شخصیت سفت و شکننده را به حرکت دربیاورید و متحرک کنید . برای هرکاری مانند ساخت بازی ، ساخت انیمیشن ، ساخت جلوه های ویژه و . . . باید بتوانید که شخصیت خود یا حیوان یا هر شکل دیگری که دارید را به حرکت دربیاورید . برای حرکت باید استخوان بندی کامل باشد . برای بازی سازی ، جدیدا از برنامه نویسی حرکت استخوان هم استفاده می شود ! پس نکات این دوره برای خروجی بسیار مهم و اجباری هست .

 • انیمیشن چیست ؟

کارتون ، پویانمایی ، انیمیشن اصطلاحی هست که به برنامه های سرگرم کننده که معمولا برای کودکان و گاهی برای بزرگسالان هست نسبت می دهیم . البته یک انیمیشن می تواند برای تولید جلوه ویژه ، ساخت بازی و . . . استفاده گردد . انیمیشن به صحنه ای گفته می شود که با کامپیوتر یا . . . ساخته می شود و یک حرکت را به ما نمایش می دهد . مثل راه رفتن یک شخصیت کارتونی . هر ثانیه انیمیشن از تعدای فریم ساخته شده که به طور جداگانه برای آن یک دوره رایگان در توسینسو قرار گرفته است .

 • برای ساخت انیمیشن باید نقاش خوبی باشیم ؟

خیر . برای ساخت انیمیشن در نرم افزار های سه بعدی نیازی نیست که نقاش خوبی باشیم .